Praleisti ir eiti į turinį

Biržiečiai – už savo ligoninės išsaugojimą

Biržuose visuomenė irgi pakilo savo ligoninės išsaugoti. Biržai yra toli nuo didžiųjų miestų, dauguma gyventojų senyvo amžiaus, kuriems pasiekti net Biržų rajono polikliniką ir ligoninę yra sunku. Ketinama likviduoti chirurginį skyrių, vaikų ligų skyrius jau likviduotas.

Iš pat ryto žmonės rinkosi prie Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios, kurią biržiečiai su meile vadina “baltąja“. Ligoninės darbuotojai parūpino vienkartinius apsiaustus, snigo, bet žmones sušildė viltis ir vieningumo jausmas.

Biržiečių palaikyti atvyko pasvaliečiai, panevėžiečiai, buvo vietinė spauda, TV, LNK korespondentai – smalsu bus pažiūrėti, ar teisingai parodys kas buvo. Eisena su vėliavomis patraukė Vytauto gatve iki savivaldybės.

Biržai – ne Šakiai, kur savivaldos grietinėlė, vadovaujama mažumų atstovo, konservatoriaus mero, bailiai slapstėsi nuo savo rinkėjų ir po to liejo ant žmonių demagogiškas rašliavas feisbukuose. Biržuose mitinguojančius pasitiko miesto meras Vytas Jareckas, vicemerė Audronė Garšvaitė, administracijos direktorė Irutė Varzienė.

Pakvietė glaustis nuo krintančio sniego arčiau prie pastato, tačiau mitinguotojai atsakė, kad privalo laikytis įstatymo ir susirinkimo suderinimo reikalavimų ir išlaikyti nustatytą atstumą nuo pastato, tvarką prižiūrėjęs policininkas taip pat tą patvirtino.

Kalbėjo žmonės, organizatorė, tarybos narys. Matote šią Lietuvos vėliavą, kuri yra Lietuvos saulė, už kurią žmonės mirė ir buvo tremiami? Neiškeiskite saulės į elektros lemputę – sakė savivaldybės atstovams tremtinių sūnus Jonas.

Merui įteikti gyventojų parašai, jis žmonėms pažadėjo daryti ką gali ir atsakyti viešai spaudoje ką nuveiks. Tikėkimės, kad taip bus ir biržiečiai savo ligoninę apsaugos.

Mieste tai buvo pirmasis mitingas su reikalavimais valdžiai per daugybę metų. Tikimės, kad tai suburs pilietiškus žmones ir kitiems veiksmams už savo teises ir valstybę. Sėkmės, biržiečiai!

Algimantas Rusteika

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: