Praleisti ir eiti į turinį

Išsaugokime Biržų ligoninę

Biržų rajono savivaldybės Merui

Biržų rajono savivaldybės administracijos Direktorei

Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija, Sveikatos apsaugos ministrui

REIKALAVIMAI

Biržų rajonas yra toliausiai nutolęs nuo kitų didesnių miestų. Biržai – tai kaimiškas rajonas, su daugybe sunkiai pravažiuojamų žvyrkelių. Gyventojų dauguma – senyvo amžiaus, kuriems pasiekti Biržų rajono polikliniką ir ligoninę yra sudėtingas uždavinys, nes vaikai išsivažinėję po užsienio valstybes, o jei dar tektų važiuoti į Panevėžį, ar Pasvalį? Darbingo amžiaus žmonėms, gaunantiems mažas pajamas taip pat keblu, finansine prasme,  nuvažiuoti į kitus rajonus gydytis. O kreiptis tokiems žmonėms į privačius kabinetus – misija neįmanoma. Uždarytas vaikų skyrius prisišaukia bėdas, kurios vaikams gali baigtis mirtimi, todėl reikalaujame:

  1. Gražinkite vaikų ligų skyrių į biržų ligoninę, užtikrinantį vaikų apžiūrą ir gydymą apskritą parą. Dabar šiame skyriuje yra  karščiuojančių (kovidinės) palatos, bet sergamumas rajone šiuo virusu slopsta.  Juk vaikai – mūsų ateitis!
  2. Neuždarykite chirurginio skyriaus! Nedarykite iš jo vien dienos chirurgijos. Esant nelaimingam įvykiui, pagalba turi būti užtikrinta artimiausiu laiku ir bet kokiu paros metu.
  3. Netolinti sveikatos paslaugų!
  4. Gražinkite medicinos seselių mokymus bei kursus. Jų labai reikia kaimuose. Kasmet kaimuose daugėjant senyvo amžiaus gyventojų, mobilios paslaugos ir socialiniai darbuotojai negalės tinkamai užtikrinti gyventojų sveikatos priežiūros.
  5. Reikalaujame, kad ligoninės direktorius pareikalautų iš ligoninės personalo profesionalų ir kultūringą gydymą bei bendravimą su ligoniais.
  6. Reikalaujame, kad ligoninėje personalo skyriui atlyginimai būtų socialiai teisingi (apskaičiuojamų pagal aptarnaujamų skyriuose lovų skaičių).

LR Konstitucijos 53 STRAIPSNIS:

Valstybė rūpinasi žmonių sveikata ir laiduoja medicinos pagalbą bei paslaugas žmogui susirgus. Įstatymas nustato piliečiams nemokamos medicinos pagalbos valstybinėse gydymo įstaigose teikimo tvarką.

1994 m. liepos 19 d. Nr. I-552, Lietuvos Respublikos Seimas pripažino, kad gyventojų sveikata yra didžiausia visuomenės socialinė ir ekonominė vertybė, sveikata – tai ne tik ligų ir fizinių defektų nebuvimas, bet ir fizinė, dvasinė bei socialinė žmonių gerovė, sveikatos potencialą ir jo palaikymo sąlygas lemia ekonominės sistemos raidos stabilumas, visuomenės socialinio saugumo ir švietimo garantijos, gyventojų užimtumas ir jų pakankamos pajamos, apsirūpinimas būstu, prieinama, priimtina ir tinkama sveikatos priežiūra, kokybiška mityba, darbo, gyvenamosios ir gamtinės aplinkos kokybė, gyventojų pastangos ugdyti sveikatą. Teigiama, kad kuo geresnė visuomenės sveikata yra būtina Lietuvos valstybės saugumo ir klestėjimo bei atviros, teisingos ir darnios pilietinės visuomenės kūrimo prielaida.

Sveikatos sistemos, bendrųjų nuostatų 5-ame sveikatinimo straipsnyje yra teigiama: mažinti atskirų visuomenės socialinių ir profesinių grupių atsilikimą nuo kitų visuomenės grupių pagal sveikatos būklės rodiklius, nepabloginant bendrojo gyventojų sveikatos lygio.6 straipsnis. Sveikatinimo veiklos reguliavimo principuose nurodoma: asmens sveikatos priežiūros priimtinumas, prieinamumas ir tinkamumas.

Akcijos iniciatorė: Dalia Matusevičienė

Akcijos dalyviai

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: