Praleisti ir eiti į turinį

Kaip jie smagiai taško mūsų pinigus

Pora žurnalistų su kamera per pusdienį išsiaiškino daugiau, negu visos valstybinės kontrolės kartu sudėjus per tris dešimtmečius. Neabejotina, kad tai tik žiedeliai. Ir viskas čia “zakonno“. Back ir USSR.

Seimo kanceliarija praėjusių metų kovą sudarė prekių viešojo pirkimo ir pardavimo sutartį su bendrove „Rūta“ dėl saldainių ir šokolado gaminių, skirtų reprezentacijai. Pradinė sutarties vertė – 90 tūkst. eurų. O iki šių metų spalio 1 d. gamintojai turėjo pateikti pasiūlymus dar vienam Seimo kanceliarijos skelbtam konkursui, kurio vertė – 148,7 tūkst. eurų. Taigi, suma vien saldumynams gerokai viršija 200 tūkst. eurų.

„Nežinau, ką reikia daryti su kalnu saldainių už 200 tūkst. eurų. Grįžtant prie tendencijos, ar mes toje kultūroje, kur vis dar turime siekti nustebinti svečius dovanomis. Suprantu, turime saldainių gamintojų, bet tokių gali turėti 100 vienetų – kiek ten reikia tų šokoladinių lietuvių nupirkti“, – sakė A.Armalis. Seimo sandėliuke ne tik saldainiai, bet ir šilkinės skarelės, kaklaraiščiai.

Mums reikia reprezentacijai pačių brangiausių automobilių, kai skandinavai sugeba važinėti pigesniais. Mūsų valdiški automobiliai – vieni iš geriausių, tarsi nebūtų galima naudoti pigesnių. Lygiai taip pat mūsų baldai, kai remontuojami kabinetai – ant tokio krėslo, ant kokio sėdi dažnas meras, nesėdi milijonines apyvartas turintis direktorius. Todėl, kad jis moka skaičiuoti pinigus.

Dar Seimo sandėliuke kalnas futbolo kamuolių. Jais reprezentuojamas Seimas ir visa Lietuva. Vidaus reikalų ministerijos (VRM) sandėliuke – brangūs laikrodžiai. Vyriški laikrodžiai kainavo 293,3 euro arba 243,5 euro. Moteriški laikrodžiai pirkti vieno modelio ir kainavo 263,2 euro. Iš viso pirkta 30 laikrodžių.

Du laikrodžiai po 243 eurus atiteko ministerijos Turto valdymo ir ūkio departamento skyriaus valdininkams. Paprasčiau tariant, du laikrodžius gavo tie, kurie galbūt jų ir ieškojo pirkti. Trečią laikrodį taip pat gavo ministerijos tarnautojas, tačiau net ir skyrius neatskleidžiamas. Laiminguosius neva saugo duomenų apsaugos įstatymas.

VRM rado tik tris nusipelnusias moteris, kurioms padovanoti laikrodžiai. Vieną laikrodį gavo moteriškė iš viešosios įstaigos „Jungtinis techninis sekretoriatas“. Čia atlyginimų vidurkis – 2600 eurų. Kitą laikrodį gavo VRM valdininkė, bet jos tapatybė – paslaptis. Trečią laikrodį gavo Medicinos centro darbuotoja. Ir nė vieno laikrodžio negavo pareigūnė. Vertų pagyrimo pareigūnių per dvejus metus ministerija nesurado.

Policijos departamentas nupirko sieninių laikrodžių už beveik 5 tūks. eurų. Alytaus vyriausiasis policijos komisariatas nupirko suvenyrų už beveik 8 tūkst. eurų. Už daugiau kaip 2 tūkst. eurų Policijos departamentas nupirko spalvinimo knygelių. Keraminių puodelių su policijos paveikslėliais nupirkta už daugiau kaip 2 tūkst. eurų. Atšvaitų pirkta už beveik 6 tūkst. eurų. 1,5 tūkst. eurų išleista automobilių kvapikliams. Beveik 1,5 tūkst. eurų išleista balionams. O vien gėlėms Telšių apskrities policijos komisariatas išleido 3 tūkst. eurų.

Iš praėjusių metų pabaigoje Vilniaus savivaldybės nupirktų 600 butelių neliko nė vieno, nors metai dar net nepraėjo. Jie nurodė – stalo vynas, suma 11 tūkst. eurų. Vienas butelis kainuoja 20 eurų. Labai keistos dovanos, kurios iškrenta iš mūsų supratimo, kas yra dovanos. O ypač kai šiuo metu Vyriausybė iškėlusi blaivybės vėliavą. Tai nusipirkti 600 butelių vyno – vis dėl to tai yra ne Paryžiaus savivaldybė, tai yra Vilnius. Turbūt ne Anykščių vyną pirko, o pripažintus vyno gamintojus. Ir dar kiekis – 600. Reiškia, reikia labai stipriai vartoti. Ar jie turi svečių kiekvieną dieną? Per mėnesį turim 20 dienų darbo, per metus 250 dienų, tai reiškia, savivaldybė sugeba per vieną dieną reprezentacijai suvartoti 2-3 butelius vyno.

Skaitykite daugiau:
Lrytas-600x338

2 Comments »

  1. ateini i policijos komisariata,geda pelesis asilupusios sienos,valdiza “occhujielino“..uz “dali navaro “bent pavaldiniam kabinetus sytvarkykit,blogiau uz zydus,skrudzai..

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: