Praleisti ir eiti į turinį

VYTAUTAS RADŽVILAS: Debatų cirką seniai reikėjo baigti

Išeidamas iš LRT vykusios laidos A. Juozaitis pasielgė teisingai. Kaip ir M. Puidokas, pareikalavęs nušalinti E. Jakilaitį, nežinia kodėl ir kaip sugrįžusį į nacionalinį transliuotoją vesti rinkiminių laidų. Keistai nepakeičiamas – tarsi nebūtų kitų žurnalistų. Iš tikrųjų šitą „debatų“ cirką, o tiksliau – patyčias iš nuo pat pradžių „nurašytų“ kandidatų seniai reikėjo baigti. Tačiau šitokių simbolinių ir – blogiausia – pavienių ir nesuderintų pasipriešinimo ir protesto veiksmų nepakanka.

Belieka spėlioti: koks dar nacionalinio transliuotojo vadovybės ir „nešališkus žurnalistus“ vaizduojančių ideologinių propagandininkų savavališkas ir diskriminuojantis poelgis taps paskutiniuoju lašu, galinčiu perpildyti persisotinusios iš LRT sklindančiu propagandiniu melu ir juo besibjaurinčios visuomenės kantrybės taurę?

Bet kyla ir kitas klausimas: kada kandidatai ir juos remiantys piliečiai pagaliau supras, kad visi „nesisteminiai“ įtraukti į užburtą ratą ir pasmerkti jame beviltiškai suktis it voverės? Neįmanoma tapti „rimtu“ kandidatu, kol esi kryptingai menkinamas, žeminamas ir atvirai šmeižiamas žiniasklaidoje, sąmoningai ir tikslingai kuriančioje menkystos, nevykėlio arba pabaisos įvaizdį. Bet pakeisti tokį žiniasklaidos požiūrį ir elgesį įmanoma tik jau būnant „rimtu“ kandidatu – tai yra, turint jėgos ir poveikio svertų. Abu minėtieji kandidatai šito neturi. Bet galėtų įgyti, jeigu bendru pareiškimu atsisakytų dalyvauti šiuose kokčiuose pseudo diskusijų spektakliuose, kol nebus pakeista juos inicijavusi LRT vadovybė ir „diskusijų“ režisieriai bei vedėjai. Taip pat nesuklystų, jeigu pakviestų savo rėmėjus ir visus piliečius pagaliau rimtai ir masiškai ateiti į mitingą sąlygišku pavadinimu REIKALAUJAME LAISVŲ IR SĄŽININGŲ RINKIMŲ! ŠALIN CENZŪRĄ LRT!

Misija neįmanoma? Bet kodėl? Nejaugi iš dešimčių tūkstančių savo parašais parėmusius kandidatus žmonių taip ir neatsirastų keletas tūkstančių, gebančių žengti kitą žingsnį, įprasminantį jų ligšiolines pastangas, kad jos nevirstų dar viena nesėkme ir nebūtų paleistos vėjais? Kad netaptų dar viena nepavykusia ir tuščia akcija. Ar tikrai neįmanoma tiems keletui tūkstančių tiesiog susiburti prie Seimo ar Konarskio gatvėje esančio LRT ir pagaliau pasakyti: GANA CENZŪROS IR PATYČIŲ! GRĄŽINKITE LRT TAUTAI!

3 Comments »

 1. Zurnalistai(ne visi) yra laikomi uz…
  O lojeliems sudaromos lojalios salygos ir financiniai srautai… cia nera ko ieskoti Teisingumo, mirales… Dieve, Dieve… kuom pavirto Didi praeitimi Kietuvos Valstybe…

  Patinka

 2. Vytautai, Arvydėlis ir Mindaugėlis du vyriokai su pavažiavusiais stogais arba pas juos ne visi namie.Ypač Mindaugėlis-šnekasi su kitom planetom. Tai matosi plika akimi, kai jie dalyvauja laidose ir nusišneka.Man kelia nuostaba tamstos šito neįžvalga.Kame reikalas, Vytautai? Gal aš klystu?

  Patinka

 3. Na ką, Vytautai, labas vakaras, pasirodo aš visiškai neklydau, Arvydėliui stogas pavažiavęs kaip reikiant.Kaip jūs ten filosofai nesugebate šito įžvelgti, keista.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: