Praleisti ir eiti į turinį

Tomas Senūta. Einama į grupinę šeimą, kas toliau – pirmykštė banda?


NE BALANDŽIO 1 POKŠTAS:

AMERIKOS PSICHOLOGŲ ASOCIACIJA (APA) SIEKIA PATENKINTI ŽMONIŲ, PRAKTIKUOJANČIŲ KONSENSUALINĘ NEMONOGAMIJĄ, POREIKIUS

_____________________________________________________________

Kitaip tariant, kalba eina apie grupinę santuoką – ateityje. Na, tokią įvairiais variantais – vyras su keliomis partnerėmis arba moteris su keliais vyrais arba, kai kur darosi populiaru – tam tikra bendra jų visų komuna, kur visi miega su visais ir kartu augina vaikus. Beje, nebūtinai miega tik vyrai su moterimis, gali būti įvairiai.

Dar tai vadinama poliamorija ir tai yra pagrindinė nauja tendencija “pažangiuose seksualiniuose santykiuose“ Vakaruose. Jau ne nauja. Propaguota tai buvo ir per LRT, gal net ne kartą, ir dar kokiais 2018 m.

Žinoma, gal daug kam tai jau atrodys nebe kažkaip pritrenkiančiai, kai jau vis garsiau kalbama apie pedofilijos legalizavimą, zoofilija jau vienoje šalyje legalizuota, na o dėl nekrofilijos irgi buvo ginančių pasisakymų, tiesa, tik iš kelių radikaliausių LGBT aktyvisčių. Visgi, atkreipiu dėmesį, kad tai ne mūsų kultūrinis ir civilizacinis šeimos modelis, keliantis ir kitų pamatinių civilizacinių klausimų. Anksčiau jis Vakaruose būdavo būdingas tik atskiroms radikalioms religinėms arba komunistinėms sektoms, beje, daugelis dėl jo būtent ir žlugo.

Taip pat tai dar nėra svarstoma įteisinti aukščiausiu teisiniu lygiu. Normalizavimui, pradžią, kaip visuomet, duoda akademija. Amerikos Psichologų Asociacija (toliau – APA) užduoda toną psichologijai ir psichiatrijai visame pasaulyje, tuo pačiu ji jau yra pasižymėjusi genderizmo ideologijos formavime – pvz., dėl homoseksualų ir transseksualų “atsivertimo“ terapijų draudimo. Tikiuosi šį mėnesį padaryti interviu su vienu specialistu ten bent jau kažkaip sudalyvavusiu tais žymiais laikais. Kol kas – šis straipsnis.

Balandžio 1-osios proga verta pažymėti, kad kaip ir dauguma tokių, pagauti, kad kažką daro, kam visuomenė dar nepasiruošusi pritarti, jie iš karto bando užsiimti to paneigimais. Na, taip daro visos LGBT “teisių gynimo“ organizacijos, taip pat ir Lietuvoje.

(Fox News, 2023-02-16, Jon Brown) APA atmetė teiginį, kad organizacija palaiko poliamorinius santykius po to, kai buvo sukurta APA darbo grupė, tirianti „sutarimu grindžiamą nemonogamiją“.

Pasak jo tinklalapio, APA 44 skyriaus Sutarties nemonogamijos komitetas „susitelkia į mokslinius tyrimus, praktiką ir švietimą apie bendru sutarimu pagrįstus nemonogamiškus santykius“.

Komitetas teigė, kad jis „siekia patenkinti žmonių, praktikuojančių konsensualinę nemonogamiją, poreikius, įskaitant poreikius, kurie gali kilti dėl [sutarimu grindžiamų nemonogamiškų santykių] sankirtos su kitomis marginalizuotomis tapatybėmis“.

„Penki pagrindiniai APA 44 tikslai“ apima mokslinius tyrimus, psichologinę praktiką, švietimą ir mokymą, socialinį teisingumą ir visuomenės informuotumą.

Vasario 10 d. dr. Melissa Martin straipsnyje „The Published Reporter“, kuriame pažymima, kad komitetas „platina apklausą ir peticiją, siekdamas užtikrinti teisiškai apsaugotą klasės statusą asmenims, turintiems kelis sekso partnerius“, o buvęs vaikų terapeutas taip pat spėliojo, kad APA. 44 rodo, kad APA „nori, kad dvipatystė ir poligamija būtų įteisintos kaip grupinės santuokos“.

APA viešųjų reikalų direktorius Kim I. Mills atmetė bet kokius teiginius, kad organizacija palaiko poliamoriją, rašo „The Christian Post“.

„APA skyriai yra beveik nepriklausomos organizacijos, kurios gali laisvai steigti komitetus, atstovaujančius ir propaguojančius jų specialybes psichologijos srityje, naudodamos geriausius empirinius įrodymus“, – sakė Millsas.

„Iš esmės jie nekalba už Amerikos psichologų asociaciją, kuri neturi politikos, susijusios su nemonogaminiais santykiais su susitarimu“, – tęsė Millsas.

“Vienintelė oficiali APA politika yra ta, kurią patvirtina APA Atstovų taryba, APA valdymo organas, susidedantis iš beveik 200 pirmaujančių šalies psichologų, kuris renkasi du kartus per metus. APA Atstovų taryba nepriėmė ir nebuvo prašoma. priimti politiką šiuo klausimu“, – pridūrė Millsas.

APA 44 neatsakė į Fox News Digital prašymą pakomentuoti iki paskelbimo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: