Praleisti ir eiti į turinį

Algimantas Rusteika. Tai gali nepasibaigti

dog-coronavirusStipresniųjų patyčios ir gaujų instinktai gyvena ne tik mokyklose ar kalėjimuose. Vergovė kaip santvarka baigėsi, bet vergų ir vergvaldžių genai kirba šimtmečiais. Pasakai “tokios taisyklės“ ir “toks mano darbas“ – ir gali “nusikrauti“, pažeminti, pasipelnyti ar šiaip padominuoti.

Jokiame įstatyme neįmanoma numatyti visos begalės gyvenimo atvejų ir konkrečių aplinkybių. Tikrovėje visada susidursi su situacija, kai galiojantis teisinis aktas neatitinka realybės ir jo taikymas yra absurdiškas.

Todėl visų bent kiek neišsigimusių valstybių teisinėse sistemose ir praktikoje taikomas proporcingumo ir protingumo kriterijus. Konkrečioje situacijoje nustatyti protingumui didelės išminties ir išsilavinimų nereikia – tą gali suprasti kiekvienas, vadovaudamasis elementariu teisingumo jausmu.

Štai, darant posūkį, būtina įjungti posūkio signalą. Pagal kelių eismo taisykles to nepadarius yra kritinis pažeidimas, už kurį galima atimti vairuotojo teises. O dabar pasakykit, ar grybaujant miške, kur važiuoji vienas ir jokio eismo nėra, ir žmonių nei vieno nėra, sukant į kitą keliuką reikia rodyti posūkį?

Pagal taisykles taip, reikia. Tačiau kaip pavadintumėt policininką, kuris miške iššokęs iš krūmų nubaustų ir atimtų teises? Ar tai iš principo suderinama su misija ginti, padėti, saugoti? Ar tai tik buko bambuko noras pabūti “vierchu“ ir nubausti?

Teisingai – tai MENTAS.

Štai vyrai, turintys žmonas, vaikus ar bent moteris, su rankom ir kojom, važiuojantys tuščiu pamiškės keliu, kuriame iki horizonto nei žmogaus, tik varnos pilkame danguj.

Pamato bėgiojančią vienišą jauną moterį, kuri kaukę nusileidusi ant kaklo, kad būtų lengviau kvėpuoti, sustoja ir ją nubaudžia. Tai kas, kad niekam nuo to nieko, tačiau TAIP YRA PARAŠYTA. Kas jie?

Tai ne Lietuvos policininkai, tai – MENTAI.

Ir dabar dar geriau supratau, kas yra VERGAI. Tai tie, kurie sako, kad taip ir reikia, kad jiems tai patinka! Kad pamatę paskambintų kur reikia ir paskųstų, ir jaustųsi padarę gerus darbus! Taip, kaip prieš septynis dešimtmečius.

Tai kas, kad nuo to nebuvo niekam nieko, ką ir patys puikiai supranta. Bet jiems svarbiausia, kas yra pasakyta, ir jaučiasi teisesni už Dievą, ir koks malonumas, kai paskambina! Nes jiems patinka būti VERGAIS. Ir jie skundžia, nes nori, kad tokiais būtų visi.

Jūs žinot, aš bijau, kad tai prasidėjus gali nepasibaigti. Kad socialinė distancija nusiėmus kaukes išliks. Ir taps dar didesnė, nes išlaisvins norą nebūti savim ir malonumą paklusti. Ir bus ne visi už vieną, o kiekvienas už save ir visi prieš visus.

Čia ne šiaip rašau. Tai susiję su mano, mano šeimos ir vaikų būsimu gyvenimu. Su jūsų visų, su mūsų valstybės ateitim. Seniai jau rašydamas taip nenorėjau, kad būčiau neteisus.

image (3)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: