Praleisti ir eiti į turinį

Lobistai, prastūmę įstatymą, įdarbinami valdžios įstaigoje ir rengia atsakymus įstatymo kritikams

Algimantas Rusteika
“Kauno forumas

Ar rasi geresnį specialistą už lobistą? Daugiau jų į valdžią – būtų mažiau tarpininkų biurokratų, sutaupytume biudžeto. Jei paskirtų Saulius Skvernelis aplinkos ministru miško supirkimo ir kirtimo asociacijos žmogų – argi kas prieštarautų? Ir būtų tvarka.

Štai įžymioji Kristina Stepanova, “Gelbėkit vaikus“ ir norvegiškosios “Fyrlyktos“ klono – “Žiburio“ fondo – veikėja, su visa šaunia vikingų pinigais šeriamų NVO komanda šauniai sudalyvavusi vaikų atiminėjimo įstatymo prastūmime.

Dabar pelnosi specialistės duoną kasdieninę su storai sviesto socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje ir vargo nemato. Specialistų ir profesionalų vyriausybėse taip jau priimta – pasiruoši savo kompanijai pelningą įstatymą ir eini jo vykdyti. Nes lobistas – tai nuo žodžio lobis.

Štai surengėme konferenciją “Vaikas – Šeima – Valstybė“. Mokslininkai, teisininkai, tėvai, visuomenininkai – visi kaip vienas sako – mūsų valstybėj blogai, šeimas valdžia su juodais džipais vaikosi, vaikus kažkur išsiveža.

Rezoliuciją prieš vaikų atiminėjimą priėmėm, valstybės galvoms nusiuntėm, naktim nemiegam – atsakymo laukiam. Ir biurokratinė mašina suūžusi ima suktis.

SSSR Ministrų Tarybos 1984 m. priimtose skundų ir pareiškimų nagrinėjimo taisyklėse buvo nustatyta, kad siųsti skundą tam, kuris skundžiamas, yra uždrausta. Mes demokratijoje nuėjom toliau – skundas siunčiamas nagrinėti tam iešmininkui, nuo kurio niekas nepriklauso. Arba tam, kuris yra skundžiamas.

Ir bingo! – gauname atsakymą, kuriame po padėkomis už pilietiškumą ir pamokslu, kokie esam nesusipratę, kyšo trijų pirštų kombinacija ir adresas iš trijų raidžių.

Teisinėj valstybėj viskas teisingai, taip ir turi būti, kad smagiau būtų – su subtilia, šiuolaikiška patyčia. Ir jokių čia interesų konflikto juk nėra.

Atsakymą pasirašo socialinės apsaugos ir darbo viceministrė (ministrui atsakinėti marginalams juk ne lygis). Ir apačioje, kairiajame kamputyje: “ruošė Kristina Stepanova“.

SADM atsakymas 1 lapasSADM atsakymas 2 lapas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: