Praleisti ir eiti į turinį

Miškų kirtimo nusikaltimas tęsiasi

Algimantas Rusteika
Kauno Forumas

Gyvas miškas

 

„Natura 2000“ yra didžiausias saugomų teritorijų tinklas pasaulyje. Jame yra daugiau kaip 26 000 vietovių, o jo plotas viršija bendrą Vokietijos, Lenkijos ir Čekijos plotą. Juo siekiama išsaugoti Europos gamtos turtus ir laukinės gamtos paveldą.

Gerai valdomas tinklas gali svariai prisidėti siekiant aukštesnių ES aplinkosaugos tikslų.Vienas jų – iki 2020 metų sustabdyti biologinės įvairovės ir ekosistemų nykimą bei nukreipti procesą priešinga linkme. Siekiant šio tikslo „Natura 2000“ tinklas suvaidins lemiamą vaidmenį.

Kuriant tinklą Natura 2000,pagal šią programą visoje ES ir trečiosiose šalyse bendrai finansuota daugiau kaip 4.500 projektų – aplinkos ir klimato apsaugai sutelkta per 9 mlrd. Eur ir tiesiogiai skirta per 4 mlrd. Eur. Valstybių narių prašoma sukurti daugiametes „Natura 2000“ finansavimo strategijas, vadinamas „prioritetinių veiksmų programomis“.

Pinigai metų metais sukasi didžiuliai, nubyra ir Lietuvai. Nemažai jų jau “įsisavinta“, Natura 2000 teritorijos sėte nusėjo visą šalį. O Aplinkos ministro įsakymu numatyta iki 2027 metų įsisavinti dar 17 000 000 €.

Bet kokiems miško kirtimams – ir plyniems, ir neplyniems – Natura 2000 teritorijose turi būti privalomai gauta institucinė išvada, ar tokia ūkinė veikla nedarys poveikio saugomoms vertybėms ir turi būti atliktas pilnas poveikio aplinkai vertinimas. Tam, kad įsitikintume, jog tokie reikalavimai niekada nebuvo ir nėra vykdomi ir vertinimai neatliekami, nereikia jokio ypatingo tyrimo – viskas matoma plika akimi kompiuterio ekrane. Tik nereikia patingėti įsijungti Google Maps.

Štai Google vaizdas iš palydovo – pasigėrėkim. Jame matome Lietuvos “saugomą teritoriją“ – Adutiškio-Guntauninkų miškų biosferos poligoną, priklausantį Natura 2000 tinklui ir Antanų pedologinį draustinį.

Lietuvos pusėje – miškas saugomoje teritorijoje, Baltarusijos pusėje – ūkinis, kur galima kirsti be apribojimų. Pas mus kaip šachmatų lenta mirgėte mirga šviesūs lopai – plyni miško draustinyje kirtimai, sudarantys praktiškai pusę ar net daugiau viso girios ploto. Baltarusijoje plynų kirtimų nėra.

Važiuojant keliais to nepamatysi, nes palei juos kelios dešimtys metrų miško palikta, kad nenervintų jautrios lietuvio akies, bet pakanka sustojus nueiti miškan su reikalu – ir išeini į plynes.

ADUTIŠKIS

Reikia tik pasveikinti besikeičiančius aplinkos ministrus (jau ir ministres) su tokiomis pergalėmis, siekiant “sustabdyti biologinės įvairovės ir ekosistemų nykimą bei nukreipti procesą priešinga linkme“.

O juk tai tikra grėsmė nacionaliniam saugumui – argi įmanomas partizaninis pasipriešinimas okupantui šitaip iškirstuose miškuose? Laikas būtų susidomėti saugumo tarnyboms.

2 Comments »

 1. Brangūs Lietuvos Žmonės !!!

  Jūs matote, kad mes kas dieną prarandame dalį mūsų gražuolės Lietuvos.
  Baltarusija labiau saugo savo miškus nei Lietuva. Kažkada Lietuvą europiečiai vadino mažaja Šveicarija, o kas dabar beliko iš mūsų žaliosios Lietuvos ?
  Dieną ir naktį, šeštadienį ir sekmadienį negailestingai, masiškai kertami mūsų Lietuvos Reliktiniai Miškai.

  Vieną dieną reikia mums visiems kartu, visiems Lietuvos žmonėms ir mūsų vaikams, reikia išeiti prie Lietuvos Parlamento ir pareikalauti sustabdyti visus Lietuvos Miškų kirtimus !!!

  Tai vienintelis būdas sustabdyti šiuo metu Lietuvoje vykstanti Lietuvos Vyriausybės, Lietuvos Seimo, Lietuvos Aplinkos Ministerijos, Lietuvos Saugomų Teritorijų Tarnybos ir Lietuvos Konstitucinio Teismo įteisintus nelegalius Lietuvos Miškų kirtimus Lietuvos Saugomuose Teritorijose, Regioniniuose Parkuose ir Kraštovaizdžių Draustiniuose, tai yra sustabdyti Lietuvos Valdžios įteisintą banditizmą nukreiptą prieš Lietuvos Gamtą, Lietuvos Miškus, mūsų Lietuvos Paukščius ir Gyvūnus !!!

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: