Praleisti ir eiti į turinį

Valstybės prievarta diegiama plėšikavimo schema


Algimantas Rusteika

Viešai pasakyta, kad vien per pusmetį valstybinis Litgrid vien pigiai pirkęs ir brangiai pardavęs papildomai uždirbo už nieką 128 mln., vadinasi per metus bus 260 mln. Tik kažkaip mažai kas pastebėjo, jog tą skirtumą, kuris susidaro dėl plėšikiškų antkainių, masiuliai dalinosi pusiau su kitais “perdavėjais“.

Vadinasi, nei piršto nepakrutinę vien “perdavėjai“ ir vien tik iš Lietuvos vartotojų per metus “uždirbs“ pusė milijardo. O kur dar kiti “laisvos rinkos dalyviai“…

Gal užteks tyčiotis iš žmonių ir verslo, prievarta juos kaip gyvulius suvarant į naujuosius liberalizmo “kolūkius“, vadovaujamus savų pirmininkų? Į tikrai laisvą rinką niekas prievarta nevaro.

Nuotraukoje – Norfos parduotuvė, taip parduotuvės nėra apšviestos net Ukrainoje, švilpiant bomboms. Ką gi, su elektros “nepriklausomais tiekėjais“, kuriuos “galima pasirinkti“ ir visa elektros rinkos afera viskas aišku net turgaus bobutei. Tik neaišku bukalaurų “vyriausybei“, kurią nuo šiol rašysiu kabutėse.

Šis “reformos“ reikalas beviltiškas, žlugdantis žmones, verslus ir valstybę ir jį toliau tęsti yra ne šiaip durnumas, o nusikaltimas. Tęsiantis karui, atėjus žiemai ir prisidėjus šildymo kaštams valstybė arba žlugs, arba jos valdžia bus žmonių nušluota.

Europos valstybės, ypač didžiosios, gelbės save ir niekam mažiukai nerūpės. Saugos savo rinkas ir žmones, pigios elektros niekas mums nedalins per jokias biržas su jų “algoritmais“. Šitas plėšikų žaidimėlis valstybinių įmonių smėlio dėžėse ir direktūros lobizmas naudojantis kreivo ministro bukumu, kuris net nesusivokia situacijoje, baigėsi.

Brangiausią pasaulyje dujų laivą turim, amerikietiškų skalūninių ar rusiškų, tik per tarpininkus paverstų amerikietiškomis, dujų tie patys amerikiečiai atveš, argi kam tai naujiena? Mažeikiai pilni mazuto. Elektrėnai gali pilnai aprūpinti Lietuvą elektra, Kruonis išlygins sistemą ir pigesnės nakties elektros galėsim pasitaupyt dienai. Viskas seniai parengta, įrengta, įrašyta į visokias “Lietuvos energetines strategijas“, nieko papildomai pirkti nereikia ir nei cento tam išleisti nebereikia. Viskas YRA.

Valstybinė įmonė, kuri seniai tą daro ir tam taip pat nereikia nei cento “investuoti“ – ESO – sudaro tiesiogines sutartis su Elektrėnais ir Kruoniu, perka jų energiją be jokių “biržų“ ir perparduoda su minimaliu, valstybės patvirtintu antkainiu. Jei pigesnės elektros kartais biržoje būna – tai nuperka ir iš jos, bet tik tomis valandomis, kai ji pigesnė. Ir jokių tunkančių iš žmonių nelaimės švogerių “tarpininkų “.

O dabartinius valstybinių perpardavinėtojų viršpelnius nedelsiant panaudoti papildomam vartotojų kainų kompensavimui, nes tai iš žmonių ir įmonių neteisėtai ir lupikiškai pagrobti jų pinigai.

Jeigu to nebus padaryta – nei ši “vyriausybė“, nei šis prezidentas nebeturi absoliučiai jokios teisės likti savo postuose. Nes toks neveikimas – antivalstybinė veikla.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: