Praleisti ir eiti į turinį

Vidmantas Martikonis. Absurdai


Vidmantas Martikonis

Ar gali žmogus pasitikėti valdžia, kada iš jo biurokratija tiesiog tyčiojasi?

Įsivaizduokite, kad prieš kelis metus jums išduotą vairuotojo pažymėjimą, Regitra nusprendžia atšaukti ir paskelbti negaliojančiu, nes kažkokių dokumentų savo laiku kažkas nesutvarkė. Arba, staiga, po ilgų santuokos metų, gaunate metrikacijos skyriaus raštą, kad jūsų santuoką atšaukta, dėl netvarkingai suformintų dokumentų.

Absurdai. Bet, tokie absurdai, jau tampa kasdieniu reiškiniu Lietuvoje.

Čia nepralenkiama yra Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija. Puikiai prisimename absurdiškas situacijas Neringoje, kada visus statybos leidimus turėję pastatų savininkai, privalėjo nugriauti juos, nes buvo „nustatyta“, kad po dešimties metų statybos leidimai tapo neteisėti. Kaip ir visada, niekas iš valdininkų, jokios asmeninės atsakomybės nesulaukė.

Biurokratiniai siautėjimai tęsiasi. Dar 2018 m. buvo išduotas statybos leidimas statyti Vilniuje daugiabutį „Gelvonų terasos“. Namą pastatė, butus pardavė žmonėms. Bet gyventi juose žmonės negali. 2021 m. minėta inspekcija patikrino save ir nustatė, kad leidimas išduotas neteisėtai.

Turi būti panaikintas. Tada, ta pati inspekcija, apskundė save teismui, kad panaikintų leidimą. Teismas prašymą atmetė. Tada, ta pati inspekcija, apskundė save, Prokuratūrai, kad panaikinti statybos leidimą. Karuselė sukasi toliau, o žmonės, sumokėję pinigus už butus naujame name palikti likimo valiai…

Už savo klaidas biurokratai turėtų atsakyti, ir geriausiai, iš savo atlyginimo. Kol taip nebus, valdiški absurdai tęsis…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: