Praleisti ir eiti į turinį

Vidmantas Martikonis. Atims ginklus net iš muziejų

Vargas žmonėms, kada kvailumui nėra ribų. Štai, dar 2019 m. Seimas priėmė Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisas, pagal kurias Lietuvos muziejai privalėjo policijoje užregistruoti visus savo turimus ginklus – eksponatus ir gauti leidimus juos laikyti. Įsijungė galinga biurokratinė mašina. Net pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl kai kuriuose muziejų ekspozicijose laikomų gilzių.

Pagal naujo įstatymo reikalavimus muziejinis ginklas turi būti perdaromas į netinkamus naudoti arba muziejus privalo įsirengti ginklų laikymo saugyklas ir gauti policijos leidimą jose laikyti ginklus.

Visa tai kainuoja. Muziejams papildomų pinigų šiam reikalui neskyrė. Todėl niekas neskuba saugyklų įrengti, o ir nenori, kad eksponatas būtų supjaustytas ar suvirintas, nes jis netenka savo vertės.

Rezultatas toks – pamatyti senovinį ginklą Lietuvos muziejuje dabar retenybė. Didžioji jų dalis paimta iš muziejų ir laikomi policijos saugyklose. Štai taip, Lietuvos valdžia muziejininkus nuginklavo, o lankytojai apie senovinius ginklus galės internete pasiskaityt…

Ramu užtat. O tai būtų XVII a. muškieta į muziejaus lankytojus iš po stiklo pradėjusi pyškinti…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: