Praleisti ir eiti į turinį

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas dėl Lietuvos valstybės atkūrimo dienos

2022 m.vasario 14 d.


Vasario 16-tąją buvo sukurta tautinė, demokratinė Lietuvos valstybė, kurios Nepriklausomybę atkūrėme kovo 11-tąją ir kraujo auka apgynėme sausio 13-tąją. Šiemet šią šventę pasitinkame su nerimu dėl savo valstybės ateities, atsinaujinimo viltimi ir pasiryžimu veikti.

Ar galėjome savo kelio pradžioje įsivaizduoti, kad laisvos Lietuvos piliečiams bus draudžiama su vėliavomis rinktis paminėti savo valstybės švenčių ir tam reikės prašyti valdžios leidimų? Ar galėjome pagalvoti, kad iš šalies pabėgs milijonas mūsų piliečių? Ar būtume patikėję, kad visuomenė vėl bus suskaldyta ir iškils reali grėsmė tautos ir valstybės ateičiai?

Nėra didesnės grėsmės nacionaliniam saugumui kaip užsidariusi nuo visuomenės valdžia, susitapatinusi su valstybe ir niekinanti daugumos savo piliečių valią, o artėjančių geopolitinių lūžių laikotarpiu ta grėsmė tampa realia. Imituojamų demokratinių procedūrų manipuliacijomis amžinai valdžioje įsitvirtinusios ir pataikūnų luomu save apsupusios grupuotės pastaraisiais metais nusiėmė visas fariziejiškas kaukes ir atvirai stojo į galutinio tautinių, tradicinių, šeimos vertybių griovimo kelią.

Net visiems brangios valstybinės šventės minimos atsitvėrus nuo žmonių tvoromis, neleidžiant dalyvauti ir pasisakyti visoms visuomenės grupėms. Švenčių rengimo scenarijai privatizuoti valdančiųjų partijų ir paversti jų viešųjų ryšių akcijomis ir valdžios bei atskirų asmenybių garbinimo spektakliais, kas kelia dar didesnį piliečių pasipiktinimą ir įtampą visuomenėje.

Lietuvos šeimų sąjūdžiui, remiantis išgalvotais pretekstais, neleista surengti Vasario 16- sios visuomeninio minėjimo net trijose Vilniaus vietose. Todėl kviečiame visus dalyvauti valstybinių institucijų renginiuose. Renginių Vilniuje metu raginame būti budriais, atsakingais ir nepasiduoti provokacijoms, kurios gali būti rengiamos siekiant diskredituoti kylantį visuomenės atsinaujinimo judėjimą.

Sutikime Lietuvos valstybės atkūrimo dieną be politikų veidmainystės, su Lietuvos žmonėmis – oriai, be pompastiškos valdžios patetikos ir laisvai. Su viltimi atgauti prarandamą Nepriklausomybę, ryžtu atnaujinti savo valstybę ir vienybe sukurti tikrąją demokratiją visiems.


Lietuvos šeimų sąjūdžio pirmininkas
Raimondas Grinevičius

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: