Praleisti ir eiti į turinį

Apie sauskelnes, susitikimus su konservatoriais bažnyčiose ir balkonėlį


Algimantas Rusteika

Konservatorių ir jų pakalikų “naratyvas“ toks: sausio 13-tąją buvo pažemintas Laisvės gynėjų atminimas! Įžeisti tuo metu prie Seimo ir TV bokšto buvę žmonės!

Nei vienas iš žuvusiųjų artimųjų nepareiškė buvęs įžeistas, nors neabejoju, kad tie žmonės provaldiškų rašeivų buvo įkyriai kamantinėjami. Paklausiau apie tai feisbuke Lietuvą gynusių žmonių ir gavau daugybę atsakymų, kad juos įžeidė ne politikų nušvilpimas, o pats valdžios už tvorų privatizuotas minėjimas.

Ar žuvusieji Laisvės gynėjai galėjo įsivaizduoti, kad minint jų auką vyriausybinėje palapinėje išdidžiai puikuosis perversmininkų, atsakingų už žudynes, štabe tupėjusi kolaborantė? Ar anūkė sovietinio tankisto, dalyvavusio masinėse Karaliaučiaus žmonių skerdynėse, KGB-isto dukrelė? Argi gali būti didesnis žuvusiųjų atminimo paniekinimas?

Jei jie būtų gyvi ir tai būtų vykę ne 2022, o 1992 metais, Laisvės gynėjai būtų visą tą apgailėtiną būdelę nešte nunešę ir įmetę į Nerį su visu jos turiniu. Taip, vaikai už savo tėvus ir senelius neatsako, tačiau yra elementarus moralinis jausmas ir padorumo suvokimas. Nusikaltėlių artimieji ir bendražygiai aukų minėjimuose nėra laukiami.

Laikas suprasti, kad politikai yra atsakingi ir atskaitingi visuomenei. Piliečių reiškiamas viešas pritarimas ar nepritarimas jų veiksmams yra normali demokratinių valstybių viešojo gyvenimo dalis. Nei vienas politikas pasaulyje nuo plojimų ar švilpimo dar nenumirė. Tai laikoma neleistinu dalyku tik diktatūrose, su kuriomis nepatenkinti savo piliečių reakcija į jų veiksmus laikinieji Lietuvos teritorijos administratoriai dieną naktį nepaliaujamai “kovoja“.

Sklinda gandas, kad aplink Seimą dvigubai padidėjusi sauskelnių prekyba visuomenės protestų dienomis patrigubėja. Laikinųjų Lietuvos teritorijos administratorių isterija tęsiasi. Lietuvos šeimų sąjūdžiui pradėta administracinė teisena “dėl mitingo organizavimo, nustatytų atstumų nesilaikymo“.

Minėjimą, vykusį 12 valandą, per kurį valdžia buvo nušvilpta, pati valdžia ir organizavo, todėl dėl tvarkos renginyje turi būti baudžiami už ją atsakingi organizatoriai, t.y. Seimas, Vyriausybė ir Vilniaus miesto savivaldybė. Nustatyto atstumo nuo Seimo pastato buvo neįmanoma nesilaikyti, nes leidžiamu atstumu buvo išstatytos tvoros, už kurių niekam neleido įeiti policija, tą matė visa Lietuva.

Mitingas, už kurio organizavimą esame atsakingi, prasidėjo valdiškam minėjimui pasibaigus, po 13-os valandos ir kitoje vietoje. Niekas per jį nešvilpė, žmonės giedojo himną, plojo, prisiekė žuvusiems tęsti jų kovą už Lietuvos laisvę. Matėte šį mitingą per LRT ar kitą TV? Ne, nes niekas jo nerodė.

Dabar prasidėjo naujas valdžios kinkadrebis dėl balkonėlio. Lietuvos šeimų sąjūdis netgi gavo konservatoriaus Justo Džiugelio kvietimą, neabejotinai suderintą su partijos vadovybe, susitikti ir tartis dėl vasario 16-sios minėjimo. To paties Seimo nario, kuris viešai pareiškė, kad “tradicinės šeimos yra erkės, kurios susirinks Vingio parke gegužės 15 d.“. Susitikti buvo kviečiama slapta nuo visuomenės, vienoje iš Vilniaus bažnyčių patalpų.

Į provokaciją atsakyta neigiamai, tačiau baimė dėl balkonėlio pamokslininko nuvainikavimo ir toliau krečia konservatorius, nerimsta užsakytos diskusijos ekranuose. Grasinama, visoje Lietuvoje iškabinti skelbimai apie tai, kad nušvilpus „patriarchą“ bus administracinė bauda nuo 20 €.

Visas feisbukas juokiasi, nes sumokėjus pusę baudos balkonėlio pamokslas tiesiog taps mokamu renginiu, bilietas – 10 €, kaip į kiną. Žmonės džiaugiasi, galės įsirėminti baudos kvitą, pasikabinti ant sienos ir parodyti anūkams, kad dalyvavo protestuose prieš žlungantį režimą. O jeigu žmonės nešvilps, o tik atsuks kalbėtojui užpakalius ir sudainuos  – „Kas tau iš tos laimės ir iš tos garbės, jei tu vienas džiaugsies, o visi liūdės“? Ar už tai irgi bausit?

Ir pasakykit, ką asmeniškai turi bendro su 1918-siais Vytautas Landsbergis, gimęs 1932-siais? Kokiu pagrindu jis privatizavo Signatarų namus savo patriotinės neapykantos kalboms? Kodėl negali ten pasisakyti tikrųjų signatarų palikuonys, istorikai, skaityti eiles poetai? Kas gali būt juokingesnio ir menkesnio, kada už vienybę ima pasisakyti ir jos reikalauti tie, kurie visuomenę supriešino ir suskaldė? 

Sakot, V.Landsbergis atsiprašė už neapykantą žmonėms sausio 13-tąją? Jis atsiprašė tik už LEKSIKĄ. Už netinkamai parinktus  žodžius savo neapykantai išreikšti, bet ne už neapykantą, kuri net padidėjo ir trykšta į visas puses. Kitą dieną kalbėdamas šauliams ją išliejo su užslėptu pakvietimu eiti ir mušti priešą, t.y. kitaip manančius ir prieš vienos partijos diktatūrą protestuojančius Lietuvos žmones.

Galiu pasakyt, ko reikia, kad jam balkonėlyje žmonės plotų. Išeik, Vytautai, ilgai patylėk ir pasakyk: “Mielieji, su jumis pragyvenau savo gyvenimą. Mes kartu buvom ir daug padarėm, daug tikėjomės, daug klydom. Dabar esu senas ir mano gyvenimas baigiasi. Prieš stojant prieš Jo veidą man nebereikia jokios laimės, jokios garbės ir jokių titulų. Vardan tos Lietuvos noriu Tautos susitaikymo ir atleidimo už tai, ką esu blogo tyčia ar netyčia padaręs. Dabar stoviu prieš Dievą ir prieš jus vienas, nuoga sąžine ir atvira  širdimi ir prašau: ATLEISKIT“. Tada nusiimk kepurę, žemai žemai nusilenk žmonėms, patylėk. Išeik iš to balkonėlio ir niekada į jį nebegrįžk.

Ar manot, kad tai įmanoma?

2 Comments »

 1. Silau Vasario 16 dainą prie balkonėlio :

  Lai eina senelis į mišką, (V.Landsbergis)
  Lai eina motinėlė į mišką, (V. Čmil)
  Eina, eina senelis, eina, eina motinėlė,
  Eina, eina visi pIŠai į mišką. (2×2 kartus)

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: