Praleisti ir eiti į turinį

Linas V. Medelis. O vakseriai privalo ir laimi

Šiuo metu nieko nepaisydami antivakseriai begėdiškai puola besiskiepijančių pažangiųjų gyventojų dalį – vakserius. Tai, be abejonės, vyksta Rusijos visa nuodijančios propagandos dėka. O štai medikai jau ne pirmas mėnuo pastebi, kad Lietuvoje suaugusiųjų psichogeninis meteorizmas (t.y. oro iškvėpimas iš nugaros pusės) vis dažnesnis. Tai atsitinka žmonėms, kurie dažnai patiria stresą, nerimą ir kitus liūdinančius psichologinius veiksnius. Tačiau vakseriai – tarp jų ir aš – nepraranda vilties, nes mus palaiko vyriausybė, Seimo nariai, žiniasklaida ir net ekspertai bei komisijos. Tuo ypač džiaugiuosi ir man atrodo, kad net pats Darvinas, prisikėlęs iš kapo, parodytų į juos, ypač dažnai savamokslius aukščiausio lygio ekspertus virusologijos klausimais, kaip nepaprastą intelektinio pakilimo pavyzdį lyginant su beždžione. O jūs, antivakseriai, neprašikit patarimų, kaip išsisukti nuo vakcinavimo.

Kalbėkime rimčiau. Dvi žinutės pastūmėjo mane pasidomėti koronos santykiu su Izraeliu. Pirma: pasak vienos imunologės vilnietės, skiepai tikrai leistų pristabdyti pandemijos mastą, nes sekdami Izraelio pavyzdžiu, kur paskiepyta apie 40 procentų populiacijos, užsikrėtusiųjų skaičius gerokai sumažintume. Tai žadina smalsumą.

Antra. Atsitiktinai mano akiratyje atsidūrė advokatų biuro Suchowolsky & Co Tel Avive kreipimasis į Tarptautinį Hagos tribunolą, kuriame Izraelio valstybė skundžiama už Niurnbergo kodekso pažeidimus. Toliau atpasakojamą tekstą kiekvienas tikras vakseris privalo atsispausdinti ir, guldamas miegoti, pasikišti jo vertimą po pagalve. Užtikrinu – joks antivakseris nedrįs trikdyti mūsų poilsio, nors ir jam neprošal būtų su tuo dokumentu susipažinti. Tai žadina smalsumą didesnį nei pirmam punktui.

2021 m. kovo 2 dieną ši juridinė kontora (ją įkūrė keturi asmenys, iš jų trys Suchovolsky (-iai) – Abraomas (1931–1995), Arie, Nurit – ir vienas Ishay Beinart) apkaltino Izraelio valstybę Romos sutarties 15.1 ir 53 straipsnių pažeidimais, t.y. nusikaltimais prieš žmoniją. 

Kaip suprantate, Lietuvoje to nėra ir būti negali.

Skundo esmė (rimtai): Į teismą advokatų kontora kreipėsi įgaliota „Anshei Emet“ asociacijos narių, gydytojų ir visuomenės aktyvistų. Jie pasirinko demokratinę teisę nepriimti eksperimentinio gydymo (imunizacijos nuo korona viruso) ir jaučia stiprų bei neteisėtą kneseto, ministrų, aukšto rango renkamų visuomenės atstovų, miestų vadovų ir kitų asmenų spaudimą vyriausybės vardu. Skiepai nuo korona viruso – tai inovatyvus vaistas su 22 šalutiniais efektais, nustatytais JAV-ėse. Be to, visi medicininiai požymiai akivaizdžiai rodo, kad ilgalaikis gydymo efektas nebuvo tiriamas, o ilgalaikis poveikis ir gydymo saugumas skiepijamiesiems nežinomas. Viso pasaulio imunizacija šia technologija vyksta įvedant į organizmą sintetinį priedą M-RNK. Iki šiol visi ankstesni skiepijimai veikė visiškai kitaip – įvedant į organizmą susilpnintą virusą ir kovai su juo sužadinant imuninę sistemą. Advokatai pabrėžia: Niurnbergo kodeksas tai Medicinos etikos kodeksas išleistas įstatymų, pagal kuriuos nacistiniai nusikaltėliai buvo teisiami už siaubingus medicininius eksperimentus Antrojo pasaulinio karo metais, pagrindu. Šis kodeksas tapo Helsinkio deklaracijos bei Paciento teisių įstatymo pagrindu ir Izraelyje. Teismui pateikiama ir detalizuojama, kaip šiemet Izraelio valstybėje Izraelio vyriausybė su ministrais ir kneseto nariais, miestų vadovais ir kitais aukšto rango asmenimis pažeidžia Niurnbergo kodeksą.

Lietuvai šis kodeksas, atrodo, visai neprivalomas.

Kaltinimai. Sutikimas dalyvauti medicininiame eksperimente – pirmasis Niurnbergo kodekso principas. Informuoto žmogaus sutikimas gydytis yra jo pasirinkimo laisvė. Ji neturi būti ribojama jėga, apgaule, suktybe, grasinimu, šantažu ar bet kokiu kitu prievartos būdu. Kai Izraelio Sveikatos apsaugos ministerijos vadovai bei premjerministras pradėjo vakcinuoti Izraelio gyventojus, šie nebuvo informuojami, kad praktiškai jie dalyvauja eksperimente. Kai tapo akivaizdu, jog premjeras iš tiesų su kompanija „Pfizer“ pasirašė susitarimą, jis pirmąkart buvo paskelbtas ir pripažinta, kad tai iš tiesų yra eksperimentas.

Post faktum tapo aišku, kad Izraelio premjeras su „Pfizer“ kompanija pasirašė sutartį, pagal kurią bus gauta kiek reikia – milžiniškas, milijoninis kiekis vakcinos porcijų. Kita sąlyga – farmaceptinė kompanija iš Izraelio gauna visą medicininę, asmeninę (t.y. slaptą) informaciją be piliečių žinios ir išankstinio sutikimo. Susitarimas vėliau buvo paviešintas su informacijos „užtamsinimais“.

Alternatyvūs gydymo metodai. Gydymui Niurnbergo kodekso pagrindu privaloma smulkiai nusakyti ir pacientui pasiūlyti keletą gydymo alternatyvų paaiškinant medicininį procesą (viską, kas į jį įeina), jo privalumus ir trūkumus, riziką, būdingą kiekvienam gydymui. Tai leidžia asmeniškai pasirinkti protingą gydymo sprendimą. Sveikatos apsaugos ministerija nepateikia šiuo metu egzistuojančių šio viruso gydymo alternatyvų, įrodančių jo efektyvumą arba pavojingumą. Piliečius jie suvilioja ir spaudžia slėpdami informaciją ir kurdamim baimės bei prievartos atmosferą.

Žinoma, rašoma advokatų rašte, kad gydymas sukėlė ne vieno mirtį, traumas, rimtus susirgimus (įskaitant invalidumą ir paralyžių) po vakcinavimo. Nepaisydama šių faktų, vyriausybė nenurodė atlikti atitinkamų tyrimų. Įdomu konstatuoti, kad Sveikatos ministerija atvirai pripažino, kad 41 proc. vakcinuotų policininkų, kariškių, švietimo ir medicinos darbuotojų kentėjo nuo rimtų susirgimų, kas kelia pavojų gyvybei. Taip pat pareiškėjus stebino, kad nėra aiškių ataskaitų apie žuvusiųjų ar pažeistųjų skaičių.

Negalima eksperimentuoti, jeigu yra pagrindo numatyti mirtį arba realią traumą. Tuo tarpu apie mirčių atvejus piliečiai išgirsta tik iš lūpų į lūpas, socialiniuose tinkluose (iš draugų, kaimynų arba giminaičių), bet ne iš centrinės žiniasklaidos.

Ekonominis ir socialinis spaudimas. Gamintojų asociacija grasina išsiųsti nemokamų atostogų kiekvieną darbuotoją, jeigu jis nebus vakcinuotas.OSveikatos apsaugos ministras Julijus Endelštainas (Edelstein) siekia priimti įstatymą, kuris apsaugotų nuo nesiskiepijusių atvykimo į darbo vietą ir leistų jiems nemokėti nedarbo pašalpos.Kliudoma  kultūringai ilsėtis, visuomenė izoliuojama.Tuo tarpu artistai, visuomenės nuomonės lyderiai ir jos atstovai ant kiekvieno kampo imasi propagandinių renginių, agresyvia ir net įžeidžiama forma siūlo bausmes ir sankcijas (bepiga Tel Avivo klimate dainuoti ant kampų, pas mus patogiau iš TV ekranų ir radijo – aut. past.)

Izraelio premjeras ne kartą yra pareiškęs, kad piliečiai dalyvauja medicinos eksperimente viso pasaulio piliečių gerovei. Tačiau pastarieji dėl kažkokių priežasčių neskuba gydytis ir nekantriai laukia Izraelio eksperimentų pabaigos.

Advokatų rašte taip pat pažymima, kad šiuo metu naudojamos priemonės prieš nepasiskiepijusius, prieštarauja ir Izraelio įstatymams.

Per Hagos teismą siekiama, kad būtų įvykdyti tokie reikalavimai:

  1. Izraelio vyriausybei – nutraukti visas procedūras, pažeidžiančias informacinį susitarimą su asmeniu dėl gydymo, principą, kuris pažeidžia teisinį statusą ir demokratiją.
  2. Kuo griežčiau paveikti bet kurią valstybinę ar komercinę organizaciją, pažeidžiančią įstatymus užimtumo arba kitais klausimais, atšaukti skiepijimą prievarta arba skatinimą vakcinuotis bei apsisprendusiųjų nesutikti su minėtu inovatyviu gydymu diskriminaciją.

Taip pat tribunolo prašoma atkreipti dėmesį, kad šio dokumento kopija bus išsiųsta viso pasaulio žiniasklaidai, nes Niurnbergo kodekso pažeidimai aktualūs viso laisvojo pasaulio šalims.

Dokumentas Hagos tribunolui buvo pasirašytas kovo 2 d., tačiau „Pfizer-BioNTech“ generalinis direktorius Albertas Burla dar vasario pabaigoje, duodamas interviu NBC televizijai, su dėkingumu pavadino Izraelį „pasauline laboratorija“, netrukus pasauliui duosiančia visus atsakymus apie vakcinos efektyvumą.

Beje, pranešime spaudai šio pandeminio viruso metinių proga skelbiama, kad dviguba vakcinacija „Pfizer-BioNTech“ preparatu sumažina simptominio susirgimo formų 44 kartus, o mirties riziką – 29 kartus.

Lietuvoje, manau, bet koks antivirusininkas užsičiauptų, nes tokiems skaičiams Lietuvos gyventojų per maža.

Be to, minėtame pranešime žiniasklaidai pažymėta, kad tyrimas buvo atliekamas be kontrolinės grupės ir be galimų elgsenos skirtumų nustatymo tarp paskiepytų ir nepaskiepytų asmenų. Apie jokią kitą informaciją pranešime žinių nėra arba žinios prieštaringos.

Kovo 11 d. „Pfizer“ paskelbė blogą naujieną – klinikiniai vyresnių nei 12 metų vaikų vakcinavimo tyrimai bus baigti tik šį rudenį. Tuo tarpu JAV-ėse vaistus gaminanti  Moderna pranešime žiniasklaidai kovo viduryje paskelbė, kad jau pradėtos antra ir trečia vaikų nuo 6 mėnesių iki 12 metų amžiaus klinikinių skiepų bandymų fazės. Eksperimente dalyvaus 6750 vaikų. Rezultatai bus paskelbti jau šiemet pavasarį. Atrodo, kūdikiai bus apsaugoti nuo visų viruso bangų ir užaugs sveikutėliai. Beje, pranešama, kad jeigu paskiepijama būsima motina, kūdikis gimsta lyg paskiepytas.

Izraelis jau įsileidžia ir „Moderną“, nors iki šiolei durys buvo atvertos tik „Pfizer“. O juk pasaulio labui pasirinkimas didžiulis. Kadangi vakcinų atpiginimo akcijų nesigirdi, prisiminkim prieš kurį laiką visai netyčia į šviesą išlindusį kainininką. Buvo prognozuojama (didėjimo tvarka), kad „AstraZeneca“ vakcinos dozė kainuos 1,78 euro, „Johnson & Johnson“ – 7 eurus, „Sanofi-GSK“ – 7,56, „CureVac“ – 10, „Pfizer-BioNTech“ – 12, „Moderna“ – 14,6 euro. Kas geriausia, tas brangiausia. Kiek jos kainuoja ir kiek jų yra šiandien ir dar bus rytoj, manau, nežino nei Izraelis, nei Lietuva. Jų, viena už kitą geresnių, nepaliaujamai daugėja. Kai kurios valstybės jau vartoja ir „Sputnik V“. Lietuva – nė už ką, nes tai putiniška „kaka“.

Daug kovos su pandemija elementų Izraelyje ir Lietuvoje (arba atvirkščiai) yra panašūs. Tačiau tokio konkretumo kaip Lietuvos žiniasklaidoje Izraeliui aiškiai trūksta. Ten – gausybė skaičių, daug nuobodžios statistikos. Čia, pas mus, paprastai, suprantamai viską paaiškina premjerė ir Vidaus reikalų ministrė arba koks patikimas ministerijos tarnautojas: „Svarstysime kitą savaitę, palengvinsim ribojimus, stiprinsim kontrolę, reaguosim, planuosim centralizavimą, perskirstysim funkcijas ir kitas pertvarkas, matome, keičiasi, sudėtinga prognozuoti, jei gausim nurodymus, reikia apie tai kalbėti, komisija susirinks, uždarysim, atidarysim“… Ir labai stipri vakcinų kokybės kontrolė – būna, kad rytą ji, vakcina, tinkama, o vakare – nebe. O antivakseriai sako, jog pas mus vakcinų klausimas ne medicininis, o politinis.

Pasitaiko, kad nesklandumų turi ir konkurentai. Štai vienas Izraelio Sveikatos ministerijos vadovų profesorius Chezy Levis spaudos konferencijoje pareiškė, kad jo žinyboje nė negalvojama apie leidimą vaikščioti gatvėje be kaukių. Kovos su virusu patarėjas vyriausybei Nachmanas Aš(-as) sako, kad tai beprasmybė. Tačiau jis teigia, kad kol nebus pasiektas 7 milijonų – persirgusių ar pasiskiepijusių, kova su virusu tęsis. Švietimo ministras Halantas prašo Sveikatos ministeriją dėl karantino neuždarinėti klasių mokyklose. Mat, kai suserga vienas moksleivis, 80 procentų klasių vaikai nesuserga…

Taigi, Lietuva turi nemaža bendro su Izraeliu. Todėl mūsų URM, galėtų prisidėti prie Izraelio apskundimo Hagos tribunolui, nes, kaip suprantu, toje šalyje žmonės skiepijasi pernelyg entuziastingai. Lietuvoje antivakserių daugiau ir, kaip dažniausiai rodo sociologinės apklausos, tam reikalui, kaip visada labiau priešinasi kaimiečiai, mažaraščiai, pensininkai, pagyvenę bei murzini žmogeliai, būdami atviri visokiai priešiškai antivakserių propagandai. 

Pabaiga. Lietuva ruošiasi didžiai kovai. Tam reikalui jau priimti ar dar tik rengiami nauji įstatymai bei nutarimai, daugiau ar mažiau paveiksiantys mūsų santykius su virusu. Štai negalutinis temų sąrašas: cenzūra internete, antros valstybinės kalbos kitokiems LT piliečiams būtinybė, plius anglų (nes anglai nesupranta lietuviškai), nepaprastų įgaliojimų suteikimas karo policijai, Stambulo konvencija, neapykantos kalba, LGBT gelbėjimas, prievartinis skiepijimas, miestų ir rajonų izoliacija ir pan. Be abejo, visa tai gerokai susilpnina ir LT piliečių meteorizmą. Izraelyje tokių nuostatų lyg ir nėra…

Kaip minėta, esu griežtas vakseris. Jeigu pavyktų įgyvendinti principą „pagauk ir skiepyk“, visi antivakseriai būtų užčiaupti, užlaužtomis rankomis su antrankiais nugabenti į kokią juodą skylę, ten pamaitinami silpnais narkotikais (susimokėtų baudą iškart), skiepijami, po to sodinami ant šaligatvio ir tegu dainuoja giesmes Šv. Skiepui. Juo labiau, kad prancūzai atrado dar vieną mutavusį virusą („bretoniškąjį variantą“), kurio neįmanoma nustatyti PGR testu. Tai kelia pavojų visai diagnostikos sistemai, ir kiekvienas gyvas padaras bus paskiepytas su džiaugsmu.

Tačiau.Tikiuosi skaitytojas pagavo ironiškas autoriaus gaidas. Visai pabaigai prisegu ir mums aktualią tarptautinio Kabalos universiteto įkūrėjo Michaelio Laitmano išmintį:

Jeigu mums nepavyks sustiprinti visų piliečių  priklausomybės bendram kolektyvui, epidemijos mes nesugebėsim sustabdyti /…/ Šiuolaikinė Izraelio bendruomenė – kas tik norite, bet tik ne tauta. Nėra vidinio ryšio, nėra elementarios „geninės“ sąsajos ir nėra siekio ją atgaivinti. O kai žydai rengiasi atstatyti šalį, ir nėra troškimo prikelti tautą, jie negauna nei vieno, nei kito. Šiandien mes tai matome akivaizdžiai. Izraelis ne šalis, Izraelis – salota. 

Gal ir sutikčiau su Laitmanu. Gal… Taip, šiomis dienomis esame uždari ir suskaidyti. Tad nebūkim kaip salotos. Būkim bent jau kopūstai.

P.S. Autorius atsiprašo skaitytojų, kurie susidūrė su virusu asmeniškai ir jiems nebuvo juokinga. Visiems linkiu sveikatos. Šio rašinio žanras lygintinas su pamfletu.

2021 03 22

Komentarų: 1 »

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: