Praleisti ir eiti į turinį

Kaip Nacionalinio muziejaus biurokratai rūpinasi istorija

Baigiame tyrimą dėl atminimo lentos kariams savanoriams nuėmimo Gedimino bokšte. Pasiekėme visko, ką šiuo metu galime – išaiškinome veikiančius asmenis, vykdytojus ir jų žygių tęsėjus bei gynėjus, kreipėmės į visus, prašydami atstatyti padėtį ir skelbiame visus atsakymus. Tiesiog žinokime, kas buvo, kas yra ir kas yra kas.

Algimantas Rusteika
KAUNO FORUMAS

Gavom eilinį atsirašymą. Labai įdomu susipažinti, kaip kultūros biurokratai, savanoriškai ar nelabai, bet atkakliai vykdantys istorinės atminties trynimo politiką, bendrauja su visuomene. Ir kaip užtikrina teisę gauti informaciją, kuri pagal įstatymą turi būti užtikrinta.

Klausėme, kodėl buvo nuimta atminimo lenta kariams savanoriams, iškėlusiems vėliavą Gedimino bokšte. Nacionalinis (?) muziejus atsakė, kad jie patys pagamino ir įrengė atminimo lentą, jai susidėvėjus netgi gamino naują ir vėl keitė. O neseniai įrenginėjo kasą ir vietą suvenyrų prekybai, tad atminimo lentą nuėmė. Nes “pasikeitė koncepcija“.

Tad paprašėme pateikti tą koncepciją, jos autorių pavardes, datą ir dokumentą, kuriuo koncepcija buvo patvirtinta. Išnagrinėti galimybes atminimo lentą tiesiog pakabinti kitoje pilies vietoje, o neigiamo atsakymo atveju nurodyti konkrečias priežastis, kodėl to negalima ar nenorima padaryti.

Į tai atsakyta nebuvo nieko, matyt, todėl, kad jokių logiškų argumentų tam nėra. Užtat gausiai pateikta tokios informacijos, kuri seniai visiems žinoma ir kurios neprašėme – apie tai, koks Nacionalinis muziejus yra geras ir kaip prieš dešimt su viršum metų išleido knygutę, kurią ir dabar galima nusipirkti, nes, matyt, beveik niekas jos neperka.

Ir dar maloniai painformavo, kad pačių du kartus gaminta ir dvidešimt metų kabėjusi atminimo lenta nėra atminimo lenta. Ji buvo “ekspozicijos dalis“, tarsi ji būtų archeologinis radinys, o ne lenta tame pastate įvykusiam istoriniam faktui pažymėti. Teigia turėję labai didelę teisę tą daryti, tarsi mes būtume ginčiję tą teisę.

O dėl karių atminimo visuomenei pažadėta pagalvoti tada, kai sutvarkys Gedimino kalno šlaitus, t.y. po kokių 3 – 5 metų. Dabar pagalvoti, matot, niekaip neišeina. Charakteringa detalė – paskutiniame sakinyje kalbama apie “pirmuosius vėliavos iškėlimus bokšte“. Panašiai lengvo elgesio mergina kalba apie pirmuosius daugiskaita, nors ir trečiaklasiui aišku, kad pirmas kartas būna tik kartą.

Kito atsakymo ir nebuvo galima tikėtis. Tačiau išgryninti žmones, pareigūnus ir jų pozicijas labai verta, pasiliekant tokius atsakymus kaip parašais ir datomis patvirtintą, dokumentuotą jų pozicijos liudijimą. Ateis laikas, kai šie biurokratų atsirašinėjimai bus įrėminti ir eksponuojami Gedimino pilyje šalia atkurtos atminimo lentos kariams savanoriams.

***

Mūsų prašymas:

Gedimino lentos - 2-s0920_page-0001

Dėl Gedimino atminimo lentos - 2-s0920_page-0002

Atsakymas:

Nac.miziejaus atsakymas-1

Biurokratinio susirašinėjimo istorija:

https://kaunoforumas.com/2019/09/12/kas-nuplese-atminimo-lenta-kariams-savanoriams-gedimino-bokste/

https://kaunoforumas.com/2019/09/20/kauno-forumas-laikas-pasakyti-stop/

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: