Praleisti ir eiti į turinį

Sisteminiai žurnalistai iš kailio neriasi – naujazelandiečiams įtėviams reklamuoti jokie konfidencialumai negalioja

Andrius Švarplys
Vytauto Didžiojo universitetas

 

Rojus prieš prigimtinį ryšį.

Koks žurnalistinis uolumas! (Skaityti čia). Aktualijų žurnalistika visiškai operatyviai, prieš teismo posėdį, beria teismui ir Lietuvos visuomenei cukraus vatą į akis su išsamiausiu aprašymu, atvirumu ir skaidrumu. Toks vanilinis foto-reportažas nepalieka nė menkiausios abejonės: mergaitei bus saugu ir gera Naujojoj Zelandijoj. Bus rojus.

Kad tokį atvirumą ir skaidrumą žiniasklaida pritaikytų Vaiko Teisių Apsaugos tarnybai! Kur tas žurnalistinis uolumas, kai VTAT ir pati Socialinių reikalų ministerija viešai meluoja, prisidengusios konfidencialumu?

Net ir šioje byloje buvo aiškus melas: “Ministerija praneša, kad mergaitė turi dvi nepilnametes seseris, kurių viena taip pat gyvena globos institucijoje, kita – pas globėją“. (Skaityti ČIA).

Nieko blogo nenoriu pasakyti apie Naujosios Zelandijos piliečius ir jų motyvus. Mes jų nepažįstam. Bet nepasitikiu Socialinių reikalų ir darbo ministerijos vadovybe dėl melo. Taip pat nepasitikiu užsakomąja (komercine) 15min.lt žurnalistika dėl dviveidiškumo ir pilietinio intereso paneigimo.

Be to, šiuo atveju viskas yra paprasčiau: Lietuvos teisė pirmenybę teikia ne rojui, o prigimtiniams ryšiams, šeimai. Net jei ten nebus cukraus vatos kalnų ir motociklų.

“Mylintys tėvai savo vaikų neišsižada.“ – kodėl jūs to netaikote, kai ardomos Lietuvos piliečių šeimos Norvegijoje ir Lietuvoje (apie 1 tūkstantį vaikų nuo liepos 1d.), šmikiai jūs? O taip uoliai taikote “šeimai iš nuotraukos“…

Globalizuota, užsakomoji-komercinė politika/žiniasklaida prieš šeimą.

Stabdyk globalizuotą politiką!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: