Praleisti ir eiti į turinį

Pasiskundėte vaikagrobių veiksmais? Atkeršysime

Justina Gafurova
“Respublika“

Po „Vakaro žinių“ publikacijos apie tai, kaip iš Pakruojo rajone gyvenančių Linos ir Kastyčio Bičių buvo paimti du jų globojami mažamečiai anūkai, šeimos namuose šiandien – maža šventė. Jaunesnioji 4-erių metų mergaitė jau savaitę gyvena su savo tikrąja mama – Linos dukra. Tai šeimai pavyko tik viešinant savo istoriją, dėl ko teko patirti ir tarnybų grasinimų.

Lina Bitienė iki šiol nesupranta, kodėl istorija, kai dukra kerštaudama policijoje parašė pareiškimą dėl galimo smurto Bičių šeimoje, o vėliau prisipažino melavusi, dar nesibaigė. Vis dar vyksta ikiteisminis tyrimas, o teismo psichologinė-psichiatrinė ekspertizė vaikams numatyta tik kovo 21 d. Kokią žaizdą šeimos gyvenime paliks ši patirtis – sunku įsivaizduoti.

21

VTAĮT vadovė A. Jakavonienė

Ji vis dar laukia, kada į šeimą grįš ir 8-erių metų jų anūkas, kurį Lina su Kastyčiu augino kaip savo vaiką. Moteris neslėpė bijanti ir pagalvoti, kaip tokia patirtis palies jautrų vaiką. „Kiek žinau, su juo dirba psichologė, ramina jį, kad viskas krypsta į pabaigą. Kreipiausi į Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovę Alina Jakavonienę, kad atliktų tyrimą, ar mūsų rajono skyriaus darbe nebuvo pažeidimų. Atsakymas turėjo būti paruoštas gruodžio 20 d., tačiau iki šiol nieko nežinome. Man tai atrodo kaip vilkinimas“, – sakė Lina.Negalinti susitaikyti su sistemos absurdiškumu, Lina kreipėsi ne tik į žiniasklaidą, bet ir į valstybines institucijas, Seimo narius ir teisininkus, kad šie padėtų kovoti. Regis, viena pergalė jau laimėta – mergaitei nereikės glaustis globėjų namuose, ji grąžinta. Tiesa, ne į Linos ir Kastyčio namus, kuriuose augo, o į savo biologinės mamos šeimą. „Mergaitė patyrė daug streso ir matome, jog pasikeitė jos elgesys. Šiuo metu ji prisileidžia tik savo mamą, mane ir senelį. Į nepažįstamus žmones žiūri įtariu žvilgsniu“, – „Vakaro žinioms“ pasakojo Lina.

Negana to, kai šeima pagalbos kreipėsi į viešumą, Lina sako pajutusi institucijų darbuotojų kerštą primenančių veiksmų. Iš pradžių ją pasiekė žinia, kad ketinama kreiptis į teismą, siekiant atimti nuolatinės globos teisę, o vėliau buvo bandoma uždrausti matytis su kaip savo sūnų augintu anūku. 00

Po vieno iš pasimatymų su vaiku, dabartinė globėja pranešė Linos dukrai, esą vaikas po pasimatymo visą savaitę jautėsi blogai, su juo daug dirbo psichologė. Todėl rekomendavus jai ir pasitarus su vaikų teisių specialistais pasimatymai su Lina nebevyks. Ji stebėjosi, kaip tarnybų darbuotojai gali nesuprasti, kokią žalą daro vaikui: „Akivaizdu, kad jeigu vaikas taip jautriai reaguoja į išsiskyrimą su mumis, jis jaučiasi blogai būdamas atskirtas. Juk tai tik įrodo, kad tarnybų priimti sprendimai vaiką žaloja, jis dėl to kenčia.“

Gali būti, jog pasimatyti su berniuku Linai taip ir nebūtų leista, tačiau vos gavus tokią žinią, dar gruodžio 14 d., „Vakaro žinios“ kreipėsi į Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą, prašydamos paaiškinti situaciją. Atsakymai buvo gauti paskutinę 2018 m. dieną. Jau kurį laiką tarnybos specialistai su žiniasklaida nebendrauja, telefonu komentuoti savo darbą atsisako, siųsdami žurnalistus pas tarnybos atstovą spaudai. Iki šiol atvejus, susijusius su Pakruojo rajonu, kad ir raštu, tačiau komentuodavo šio skyriaus darbuotojai. Pavyzdžiui, laikinai Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjo pareigas einantis Donatas Žakaris arba Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Pakruojo rajone patarėja Eglė Koskutė. Tačiau šį kartą atsiųsti atsakymai jau parašyti Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vardu.stop statinis

Laiške – lakoniškas patikinimas, kad Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius nėra priėmęs sprendimo draudžiančio matytis su vaikais. Esą visi susitikimai derinami su globėja. Taip pat buvome paprašę specialistų, įvardyti, kokia konkreti šeimai teikiama pagalba, dėl kurios vaikams negalima būti savo namuose? „Šeimai teikiamos socialinės paslaugos: individualios psichologo konsultacijos, pozityvios tėvystės mokymai, Globos centro socialinio darbuotojo pagalba“, – rašoma tarnybos laiške.

Kodėl šeimai negalima padėti grąžinus berniuką į šeimą, tarnyba neatsakė. respublika-logo.

..

Komentarų: 1 »

  1. jau yvardinta juristu , jog straipsnyje isdestyti faktai bei kitos istorijos analogiskos siai vykusios bei vykstancios lig siol , priestarauja konstitucijai bei baudziamajam kodeksui , kas yra isdestyta peticijoje sukurtoje Juozaicio , todel klausymelis , kokiems VARJOTAMS prireike sitaip tyciotis is Tautos bei teises , bent jau man sunku sitai suprasti.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: