Praleisti ir eiti į turinį

VALDAS VIŽINIS: Apie niurzgas

Mielieji niurzgos,

paskaičiau komentarus prie savo rašymų apie mokytojų protestą ministerijoje… na ką. Mes su jumis kurdami gyvenimą Lietuvoje niekur nenueisim. NIEKUR.

Nesuprantate, velniai rautų… Norite pilietinės visuomenės, norite oraus gyvenimo sąlygų, norite atlyginimų. Juk taip? Ar atsiras bent vienas niurzga su NE?

Tai, po šimts, kodėl jūs niurzgate, užuot įpylus kavos, padarius sumuštinių ir nunešus mokytojams? Ar žinote, kaip jie džiaugėsi kiekvienu atėjusiu? Ar žinot, kad bent vienas, net su eilėraščiu, mokytojams toks svarbus ir jų? Ir kiekvienas pedagogas, perėjęs tą pasipriešinimo valdžiai pragarą – o toks jis ir yra – vertins jūsų atidą su dviguba, triguba jau jūsų STREIKUOJANČIO atjauta.

Bet jūs niekada nestreikuosite. Jūs neturite streikuojančio, besipriešinančio žmogaus dvasios. Jūs niurzgate. Tai jūsų pilietinis protestas, reiškiamas mokytojams. Ir tai jūs mokate geriausia daryti.

Neaiškinkite man – mokytojai ir taip gerai gyvena, vaikai turi mokytis… marionetės, valdomi konservatorių… ir kitas NESĄMONES. Jūs nieko NEIŠMANOTE.

Atidžiai – NIEKO.

Mokytojai negyvena gerai… Jiems buvo gerų laikotarpių, bet tą gerumą jie nuolat išlaikydavo. Savo STREIKAIS. Nesupratote?

Perskaitykite dar kartą – STREIKAIS. Nuolatine savo profsąjungine veikla. Nuolatiniu mušimu ir spaudimu, nes su valdžia, mūsų valdžia, kitaip negalima. Kaip ir su visomis. Nes į valdžią ateina tie, kurie galvoja apie ją ir naudoja ją sau. Ir jie žino, kaip mes turime gyventi. Ne mes.

Tokia jau Lietuvos politinė tradicija. Ir kol jos nesupurtai, tol nieko ir neįvyksta.

Ir aš iki šiol negaliu atsistebėti lietuviais niurzgomis. Jūs žinote ką darote? Paliekate mokytojus vienus. Tai geriausiu atveju. O dar ir kenkiate jų reikalui… Ir dar kenkiate Lietuvai. Ji neveši dėl jūsų – dėl niurzgų…

O dabar savo draugams valstiečiams. Galvojot – susitarėte su keliomis profsąjungėlėmis, laikančiomis save mokytojų atstovais ir viskas?

Pagalvokite dar kartą, ar tikrai jie tikrieji mokytojų atstovai? Neapsirikote? Ar suprantate, jog rytoj mokytojų suvažiavimas? Suprantate ką kalbės mokytojai, dvi paras praleidę ministerijoje? Suvokiate jų emocinę būseną?

Suvokiate, kad pasipriešinimas įgys jau ir naujas formas, nekalbant apie tai, jog streikai bus atnaujinti… kad ir prieš egzaminus?  Jūs galvojote apie tai?

Na, galvokit, galvokit…

..

.

..

..

..

Komentarų: 1 »

  1. p. Vižinis garsiai šaukia ir užduoda daug klausimų, kaip mokytojas mokiniams….bet čia ne dvyratis, o žmonės ne šou žiūrovai.Kai bandai jo paklausti apie pagrindinį Lietuvos priešą-KORUPCIJĄ, šis pilietis tampa kur kas kuklesnis.Taip ir gaunasi, cirkas išvažiuoja, o klounai lieka. Toks įspūdis, kad p. Vižinis rado naują sceną….bet matėm kaip seimo tribūna pavirsta scena.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: