Praleisti ir eiti į turinį

GEDIMINAS MERKYS: Konservatorių kandidatės reputacijos problemos

Kaune konservatoriai, panašu, kiek paskubėjo su savo kandidate į miesto merus. Prieš kelias savaites šios partijos trimitai garsiai paskelbė, kad Visvaldui Matijošaičiui mero rinkimuose pirštinę mes Jurgita Šiugždinienė, viena iš itin artimų A. Kubiliaus bendražygių ir G. Landsbergio protežė.

Tačiau kaip tik dabar Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) po tris mėnesius trukusio tyrimo paskelbė, kad, laiku nedeklaravusi privačių interesų, buvusi KTU studijų prorektorė ir laikinoji rektorė J.Šiugždinienė pažeidė įstatymą.

VTEK vienbalsiai nusprendė, kad doc. Jurgita Šiugždinienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus tinkamai ir laiku deklaruoti privačius interesus. Konkrečiai šio įstatymo 6 straipsnio 1 dalies 6 punktą, kuris sako, kad privalu deklaruoti per paskutinius 12 kalendorinių mėnesių sudarytus ir kitus galiojančius sandorius, jeigu sandorio vertė didesnė negu 3 000 eurų, ir 7 straipsnio 1 dalį, teigiančią, kad privalu deklaraciją patikslinti per 30 kalendorinių dienų nuo duomenų pasikeitimo ar naujų duomenų atsiradimo dienos.

VTEK tyrimo duomenys rodo, kad J. Šiugždinienė, įstatyme nustatyta tvarka ir terminais savo privačių interesų deklaracijoje nenurodė sutuoktinio sudarytų transporto priemonės pirkimo-pardavimo bei paskolos gavimo sandorių, kurių suma ne tokia ir maža, nes jos kartu su vyru sandoriai yra arti pusės milijono eurų.

Tad dabar konservatoriams, ko gero, atsiranda nemenkas galvos skausmas – ar priekaištingos reputacijos asmuo galės atstovauti nepriekaištingos reputacijos partiją Kauno miesto mero rinkimuose? Nuo tokio priekaištingos reputacijos kandidato ir partija gali tapti priekaištinga.

Žodžiu, nei šiaip, nei taip konservatoriams gavosi. Nors ką čia gali žinoti, juk ir partijos vado G. Landsbergio praturtėjimą akcijomis VTEK jau nuo rugpjūčio mėnesio tiria. Tad gal čia kaip tik naujas konservatorių politinis stilius – imame pavyzdį, mokomės iš pačių geriausių… Panašų, kad nebus nei vieno šios partijos skyriaus, kuris keltų į bet kurį valdžios postą kandidatą, neturintį problemų dėl reputacijos.

..

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: