Praleisti ir eiti į turinį

Elektros aferistai vadovauja energetikai?


Algimantas Rusteika

“Ignitis grupė“ buvo S.Skvernelio vyriausybės slapta nuo visuomenės dalinai privatizuota 2020 metais. Valstybei priklauso jau tik 74,99 proc. grupės akcijų, kurias prižiūri Finansų ministerija. O kas gi tie paslaptingieji privatininkai, gavę slapta nusipirkti strateginės Lietuvos Respublikos įmonės akcijų?

Informacija apie mažuosius akcininkus visuomenei viešai neprieinama, mat tai yra didžiulė valstybės paslaptis piliečiams žinoti, kas ją melžia. Privatiems akcininkams tenka beveik trečdalis dividendų, kuriuos išmoka energetinės krizės metu ypač pelninga įmonė. Vien už pirmąjį šių metų pusmetį dividendų numatyta išmokėti 45,2 mln. eurų.

Tarp tų paslaptingųjų privačių, iki šiol slėptų akcininkų – ir valstybės pareigūnai, asmeninių interesų turi vyriausybės nariai. Štai, IGNITIS grupės akcininku yra ir dividendus gauna finansų viceministras Gediminas Norkūnas. Finansų viceministras pagal pareigų aprašymą tiesiogiai kuruoja „Ignitis grupę“ ir jos veiklą, įmonės išmokamus dividendus.

„Ignitis grupės“ visuotiniame akcininkų susirinkime nutarus išmokėti akcininkams dividendus už 2021 m. – iš viso 87,6 mln. eurų, būtent finansų viceministras G. Norkūnas teikė komentarus. Dalis jų tenka asmeniškai ir G. Norkūnui. Suprantama, jo interesų deklaracijoje to nenurodyta. Ministrė G.Skaistė viešai pareiškė, kad jokios problemos čia nėra.

„Ignitis grupės“ akcijų šiuo metu turi ir bendrovė „Norteo“ – kuri anksčiau vadinosi „SKV-Valda“. Daugiau kaip 90 proc. šios įmonės akcijų valdo UAB „Catus“, kurios 40 proc. akcijų turi energetikos ministras D. Kreivys.

„Ignitis grupės“ akcijų yra įsigijęs ir Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisijos narys, atstovaujantis Darbo partijai, Vytautas Gapšys bei jo sutuoktinė. Ką bekalbėti, kad akcijų turi patys IGNITIS grupės vadovai Darius Maikštėnas, taip pat Vidmantas Salietis, Živilė Skibarkienė, Mantas Mikalajūnas ir Jonas Rimavičius.

Taigi, elektros aferose ir slaptoje strateginių energetikos įmonių privatizacijoje dalyvauja ir asmeninių interesų turi ir politikai, ir tų strateginių įmonių vadovai. Tai savaime suprantama ir nieko keisto. Keista tai, kad šį faktą paviešino LRT. Ir ką tai galėtų reikšti?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: