Praleisti ir eiti į turinį

NELEIDO PRISIMINTI REGIMANTO ADOMAIČIO

Žurnalistas Vilius Kavaliauskas feisbuke rašo:

Mums garsusis aktorius – ne tik žvaigždė. Jis buvo puikus kaimynas. Su juo stumdėme šiukšlių konteinerį ir ginčijomės dėl namo renovacijos. Po laidotuvių visu daugiabučiu sutarėme: pagerbsime jį ant namo sienos. Šeima atrinko portretą, Rimantą Dichavičių paprašėme parengti eskizą, geri skulptoriai pasisiūlė daryti pačią atminimo lentą. Ir pinigai turėjo būti mūsų – kaimynų.

Namo bendruomenės prašymą savivaldybės komisija svarstė rugpjūčio 31-mą. Atsakymą gavome tik po mėnesio – jau pareikalavę. Ponas Gediminas Jaunius pagerbti 40 metų mūsų name gyvenusį dukart Lietuvos ordininką Regimantą Adomaitį NELEIDO. Parašė, kad kol nepraeis 10 metų nuo mirties, net nesvarstys.

Mes neprašėmė nieko neleistino. Tik kad leistų pagerbti, kaip pagerbti ant savo namų Kazimieras Vasiliauskas, Romualdas Ozolas, Donatas Banionis. Tiesa, jiems leidimus davė ne p. G.Jaunius, tai ir 10 metų laukti nereikėjo. Gaila, to pono nepažįstu, tai nežinau ir logikos. Bet, matyt, labai išsilavinęs. Ir, kaip atrodo, labai svarbus – nes „gali neleisti“.

__________________________

Lietuvos šeimų sąjūdžio pasiūlymai:

1. Daugiabutis namas – jo gyventojų nuosavybė. Pakabinkite tą nuostabią lentą nuostabiam žmogui toje vietoje, kur Jis garbingai gyveno – ir taškas. Ir tegu nukabinėja naktį atsiuntę “Grindą“ kaip generolo Vėtros atminimo lentą – patirties šimašoidai turi. O žmonės jų nuopelnus įvertins.

2. Įrenkite ne metalinę atminimo lentą, o nuolat ant sienos pakabintą įstiklintą paveikslo rėmelį (jų G.Jauniaus “lentų kabinimo taisyklės“ gal nereglamentuoja ir nedraudžia) su įrašu:

Šioje vietoje Vilniaus miesto savivaldybė neleido pakabinti atminimo lentos garbingam miesto ir Lietuvos piliečiui Regimantui Adomaičiui. Dėkojame Remigijui Šimašiui!“ Įrašą nuolat atjauninkite pagal aktualijas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: