Praleisti ir eiti į turinį

Kaip prezidentas už Lietuvą kovoja


Algimantas Rusteika

Neskanu stebėt, kaip suka uodegą G.Nausėda, pajutęs, kad atėmus apdovanojimą iš M.Drobiazko, sukėlė didelės visuomenės dalies pasipiktinimą ir prarado nemažai šventųjų reitingų.


Ogi išbraukė iš apdovanotųjų sąrašų KGB generolą majorą V.Jakuniną! Koks žygdarbis! Nors tas įtartinomis aplinkybėmis V.Adamkaus 2002 metais apdovanotas KGB-stas dar 2014 metais buvo iš apdovanotųjų sąrašo išbrauktas.

Ir dabar rimtu veidu teigiamas melas, kad reikėjo atskiro prezidento dekreto, kad kito prezidento dekretą dėl V.Jakunino apdovanojimo pripažinti negaliojančiu tam, kad apdovanojimas būtų panaikintas juridiškai. Nors kiekvienas mokinukas supranta, kad iš tikrųjų to “naikinančio dekretą“dekreto niekam ir nereikėjo, ir niekam nereikia.

Nes tas dekretas dėl apdovanojimo dar 2010 buvo Konstitucinio teismo pripažintas prieštaraujančiu Konstitucijai ir dėl to teisiškai nebegaliojo. Tai dabar “didvyriškai ir valstybiškai“ G.Nausėda išleido dekretą dėl 12 metų nebegaliojančio įstatymo akto pripažinimo negaliojančiu.

Tai gal galėtų prirašyti ir daugiau dekretų, dar ir kokius nors kitus nebegaliojančius ar neteisėtus dekretus pripažinti dar kartelį negaliojančiais? Na, kad ir 1939-1940 metų prezidentūros sprendimus. Tai kiltų audringų plojimų! Tai pakiltų reitingai!

O gal geriau atimti valstybinius apdovanojimus iš tų, kurie ne tik jų neverti, bet verti kalėjimo už karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui?

1944 m. sausio 29 d. Kaniūkų puolimas ir susidorojimas su kaimo gyventojais yra žiauriausia raudonųjų partizanų baudžiamoji akcija, virtusi skerdynėmis (nužudyti 38 žmonės, beveik visas kaimas sudegintas). Kaniūkų tragedija prilygsta Pirčiupių kaimo sudeginimui.

Kaniūkų kankiniai buvo ne tik šaudomi ir sprogdinami. “Partizanas“ Abrahamas Železnikovas po karo gyrėsi, kad jo draugai sučiupo maldavusią pasigailėti „kaimietę“, prispaudė jos galvą prie akmens, o kitu rieduliu perskėlė moteriai kaukolę. 35 metų Stasė Molienė bandė kūnu pridengti pusantrų metų dukrelę Danutę. Abi buvo nušautos.

Kitas “partizanas“ Pavelas Bagrianskis savo atsiminimuose rašo, kaip jie pasismagino “po kovinės operacijos“ : „Miško pievelėje pusračiu buvo suguldyti nuogi šešių Kaniūkų kaimo moterų ir dviejų vyrų lavonai. Švietė mėnesiena. Partizanai įniko šaudyti lavonams į tarpkojus. Kai kulka pataikydavo į nervą, lavonas sudrebėdavo lyg gyvas. Moterų palaikai „šokdavo“ smarkiau ir ilgiau negu vyrų“.

Žudynėms vadovavo ir gavo ypatingą padėką iš Maskvos už “akciją“ Michailas Brancovskis. Kartu su juo teroristų būryje “partizanavo“ ir jo žmona – Fania Jocheles Brancovskaja. Abu šie narsūs sutuoktiniai, bendražygiai 1944 m. liepą už nuopelnus buvo apdovanoti tarybiniais „Didžiojo tėvynės karo partizanų“ medaliais.

“Partizanų“ dokumentuose Fania Brancovskaja apibūdinama kaip aktyviai dalyvavusi diversinėse akcijose bei “kovos uždaviniuose“. Savo dalyvavimo gaujoje įvykdžiusioje Kaniūkų kaimo gyventojų skerdynes net pati F. Jocheles–Brancovskaja neslepia savo prisiminimuose (žr.video).

2017 metais vasario 16-sios proga (!) prezidentūra, vadovaujama TSKP platformininkės D.Grybauskaitės, tinkamai įvertino riterišką Fanios Brancovskajos veiklą. Ji buvo apdovanota Lietuvos Respublikos ordino “Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi. Šiuo “apdovanojimu“ buvo paniekintas visų Lietuvos laisvės kovotojų atminimas, pasityčiota iš sveiko proto ir Konstitucijos.

Kankinti ir žudyti Lietuvos piliečius, dalyvauti teroristinio būrio akcijose gal bent jau ne mažesnis nusikaltimas už pasičiuožinėjimus ant ledo? Ar ne laikas būtų Jo Ekscelencijai Lietuvos Respublikos prezidentui Gitanui Nausėdai nedelsiant pripažinti dekretą dėl F.Brancovskajos apdovanojimo negaliojančiu ir pareikalauti ordiną grąžinti?

Iš tikrųjų tas šokėjų darymas pasaulinio lygmens nusikaltėliais yra tik bandymas propagandiškai pridengti pačios valdžios nusikaltimus ir negalias bei tikrus skandalus, griaunant Lietuvos valstybingumą ir žmonių ateitį. O noras viena savo nesąmone pateisinti ir pridengti kitą ir pasikelti reitingus – dar labiau apgailėtinas.

Tokios manipuliacijos yra skirtos politiniams neišmanėliams, naivuoliams ir konservatnikams. O gal patiksiu, gal paglostys ir duos skanuką? Nebeduos, Gitanai. Tikrus reitingus ir tikrus balsus dalija ne konservatnikai už pigų lojalumą dėl smulkios tos dienos aktualijos, o žmonės.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: