Praleisti ir eiti į turinį

Algimantas Rusteika. Geras pensininkas – miręs pensininkas

Sodrinė bukalaurų eurovalstybė labiausiai myli tą mokesčių mokėtoją, kuris niekada neserga ir numiršta sekančią dieną po išėjimo į pensiją. O jei šitaip kol kas – laikinai, truputį, galimai, kas galėtų paneigt – dar nėra, tai mūsų valstybė svajoja, kad taip kuo greičiau būtų ir brangiuosius mokesčių mokėtojus prie tos minties palaipsniui pratina.

Eurobiurokratai jau pradeda svajot apie pensinį 72 metų amžių, nors tikriniai Lietuvos homofobai paegzistuoja vidutiniškai dar tik iki 71,5 metų. O kad nuo tų planų sukriošę seniai nesukiltų ir toliau balsuotų už Tautos gelbėtojus eurokonservatorius, per programą Vremia širdžių ėdikas Mariukas Žiedas paskaitė, kad euroviršininkai kalba ne apie pensinį, o apie darbinį amžių.

Tipo iki tiek jums bus leidžiama dirbti, džiaukitės ir šokinėkit! Ir dar ponas Andriukaitis labai gražiai apie “senjorus“ pakalbėjo, net susigraudinau – juk ir man greit! Tendencija vis tiek aiški – pensinis amžius turi būti prilygintas vidutinei gyvenimo trukmei ir problemos neliks.

Juk nieko naujo po saule – būna metas akmenis mėtyti, būna rinkti, o būna ir į užtarnautą poilsį išeiti. Ateina metas vidutiniškai mirti – ir gauni vidutinę pensiją. Ir sodroms problemos nelieka, tik tie niekšai, kurie gyvena ilgiau, bet tam pinigiukų prispausdins.

O kas norit per mėnesį daugiau gauti keliasdešimt euriukų, kurie nuvertės nuo pokyčių-po-pokyčių, teateinie į pensijų fondus, kur, kaip sako geras ten dirbantis pažįstamas, algos apie 11 000 €, jei pakankamai durnių esi prisiverbavęs.

Na, bet per Vremia juk pasakė ir tai, kad pensijų sistemos krachas artėja po kokių 4 metų, žodžiu, sekantį penkmetį, tai tikrai, nebijokit, per tą laiką gal PIŠ neliks! Ir nereikia brangiems mokesčių mokėtojams baimintis, nes 72 metai tik prognozuojamas darbinis, o ne pensinis amžius!

Žodžiu, pensija kaip vaivorykštė (kaip šiuolaikiška, ar ne?), tolsta į ją einant. Dirbsim tiek, kiek gyvensim ir būsim laimingi, nes darbas iš beždžionės žmogų sukūrė ir jį puošia. Tik niekas nepasako, kad darbo dabar net penkiasdešimtmečiui susirasti jokių šansų, tai ką kalbėt apie tuos senius, kuriems dar po to 4 piatilietkas reiks dirbti – kur, pas ką, už kiek?

Na, tai ką daryt, gyviems į grabą gultis negi reiks, jei pinigų sodrinei pseudovalstybei trūksta, tai iš kur jų paimti? Atsakymas kaip du pirštus apmyžt – iš biudžeto! Žmogus nekaltas dėl valstybės neįgalumo, ji tam ir yra, kad spręstų žmonių poblemas, o ne dėl jų dejuotų ir protus dulkintų, brangius rinkėjus kaltintų ir melžtų.

Tai iš ko atimti biudžetui, jei atėmus iš dirbančių bėdžių nebedirbantiems trūksta? Ogi iš tų, kurie pinigų turi! Iš visus ant paskolų pakabinusių ir nieko beveik nemokančių kolonijos administracijai vikingų bankų ir korporacijų, registruotų Bermuduose ar Kaimanų salose, iš maksimų, ikiukų ir kitų Ekrano herojų, kurie per pandemiją ir krizes išsimoka šimtus milijonų dividendų ir stato dešimtis naujų prekybcentrių.

Manot taip bus? Niekada, nes varnai varnams akies nekerta ir niekada nekirs. Na, nebent visi dar nenumirę to pareikalautume ir jie pamatytų, kad gali prarasti viską. Bet ar pareikalausime? Ar sutiksime dirbti tol, kol numirsime? O jei pareikalausime, tai ką viršininkas pirmadienį kontoroj pasakys, drąsioji Lietuva?

__________________________

Komentarų: 1 »

  1. Linksmai parašėte apie liūdną tiesą, p.Rusteika. Už tai ir pandemijos fone taip rūpinamasi pensiozais, gal nebereikės mokėti ir tų varganų pinigėlių?

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: