Praleisti ir eiti į turinį

Viktoras Jašinskas. Karantinas. 85 diena.

jasinskasBirželio 8 d., pirmadienis. Lietuvą aplankė tropinis karštis. Ne be pasekmių. Dangus padovanojo riešuto dydžio krušą, vėjas vartė stambius, nestabilius daiktus ir paliegusius medžius. „Krušos“ gavo ir Europos Sąjungos pagrindiniai miestai – Berlynas ir Briuselis, bei iš jos bandantis pabėgti Londonas. Vyrai juodais drabužiais prasisuko per vitrinas, kaip viską niokojantis viesulas, nesirinkdami ir negailėdami nieko, kas stojo jų kelyje, kaip ir gamtos stichija.

Europa gavo ko nusipelno, daugiametė, laisva ir tam tikrų grupuočių skatinama imigracija iš Afrikos ir Azijos šalių, jau ką ir kalbėti apie ponios Merkel viešą kvietimą, subrandino vaisius. BLM (Black Lives Matter) tapo labai parankus atvykusiems veltėdžiams, kurie jokiu būdu nesiruošia integruotis į darbo rinkas, jų tikslas – gyvenimas iš pašalpų. Prie jų puikiai pritampa kapitalistinės sistemos ir ilgametės gerovės subrandinta naujoji karta, užauginta šiltnamio sąlygomis. Jų tėvai ir seneliai sunkiai dirbo ir pasirinko tokį atžalų auklėjimo kelią, kad jiems nieko netrūktų.

Ar gali visko pertekęs individas siekti kažko daugiau? Jis pripratęs, kad jam viskas būtų paduota ant lėkštutės. Kam dirbti, jei gali kažką gauti, jei ne iš tėvų, tai iš valstybės neįdėdamas jokių pastangų, tik pareiškęs kaprizą? Dirbti – nebemadinga. Darbas – žemina. Valstybė ar kažkokia kita institucija turi manimi pasirūpinti, nes aš fainas. Aš noriu laisvės ir tolerancijos visiems, aš už individo laisvę daryti ką noriu ir kaip noriu. Mylėkite mane ir rūpinkitės manimi…

Nauja Lietuvos socialinių tinklų pažiba tapusi mergaitė, laikanti plakatą „Racists have small dicks“, buvo nuoširdi. Matydama skystus bendraamžius vaikinus, prisižiūrėjusi pornuchų, ji tiesiai šviesiai pasako, kas jai imponuoja. Merginoms reikia egzotikos ir tikrų vyrų, kad patenkintų savo fantazijas. Toks gyvenimas. Galime ją smerkti ir ignoruoti tikrąją problemą. Bet tai nepadės. Atėjome į aklavietę, iš kurios labai mažai išėjimų.

vilniuje-demonstracija-uz-juodaodziu-teises-irmanto-geluno-zmones-foto-nuotr-5eda64564e5c52-36048121

Dabartinės tendencijos nieko gero nežada. Vyriškumas ne madoje. Madoje – tolerastija. Madoje – hipsterizmas. Madoje – skaitmeninis pasaulio pilietis. Jis neturi sienų, neturi tradicijų, neturi vertybių, neturi pareigos jausmo. Jis nenori nieko duoti, vien tik imti. Jis nežino, kas yra pareiga, bet puikiai supranta kokios jo teisės. Tokia visuomenė pasmerkta. Jeigu niekas nededa į bendrą katilą, labai greitai iš jo nebebus ko paimti. Oriniai centrinių bankų pinigai, tai laikinas sprendimas, kaip dozė narkomanui. Artėja virsmo kulminacija. Kažkas turi prisiimti atsakomybę ir sugrąžinti žmoniją į realybę. Kol kas tokių lyderių nesimato…

Išvada – būkime savimi, grįžkime prie esminių normalios šeimos vertybių. Užteks užsienietiškų švietimo sistemų. Ar jie gali suprasti ko reikia mums? Ar jie žino mūsų istoriją ir tradicijas? Kada pagaliau mes suprasime, kad esame unikalūs, kad mums nereikia išorės patarimų ir nurodymų kaip turime gyventi? Atgaukime savigarbą. Mokykimės tikrosios istorijos. Prisiminkime ir pastudijuokime J.Basanavičių. Tik nuo mūsų visų priklauso lietuvių tautos išlikimas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: