Praleisti ir eiti į turinį

Vytautas Sinica. Neteisingumo simboliai

Vytautas Sinica: „Monumentas nėra galvosūkis – kitaip nei vamzdis ...Galvoju, kas yra geriausias simbolis neteisingumo ir privilegijuotos nomenklatūros Lietuvoje. Tikrai ne verslas:

1) Lietuvos banko vadovas, su reprezentacinėmis lėšomis, už kurias neatsiskaito, gaunantis 9000 eurų į rankas iš biudžeto ir ką tik pareiškęs, kad politikų noras sumažinti jo algą “rodo jų nepagarbą visai valstybės tarnybai“?

2) Kontitucinis Teismas, bendraujantis su dvasiomis, reguliariai aiškinantis nesąmones, kurių su žiburiu nerasi Konstitucijoje, o po anos krizės išaiškinęs, kad teisėjų algų mažinimas prieštarauja Konstitucijai, todėl visiems mažinant algas, teisėjų algos turi būti atstatytos?

3) Valstybės įmonių (Lietuvos pašto ir panašiai) direktoriai, gaunantys kaip taisyklė 2-3 kartus didesnius atlyginimus už ministrus, kuriems būna tiesiogiai pavaldūs ir neša už juos daug mažesnę atsakomybę, nepatiria asmeninio gyvenimo narstymo, politinių puolimų ir panašiai?

Galvoju, kad visgi V.Vasiliauskas. Ypač už tą pasakymą. Jis pats yra nepagarba valstybės tarnybai, kai daugybei valstybės tarnautojų algos faktiškai neaugo nuo praėjusios krizės, vadinasi perkamoji galia mažėjo kartais.

Vadovų algos turi būti koeficientais susietos su pavaldžių tarnautojų algomis, o teisėjų privilegijos turi būti naikinamos be išvedžiojimų apie tai, kad be jų vargšeliai bus priversti ir motyvuoti imti kyšius. Pritaikykite tą pačią logiką medikams, policininkams, paveldosaugininkams ir dėstytojams – ji faktiškai savaime reiškia, kad bet koks jų kyšių ėmimas būtų pateisinamas, kol algos nepasieks teisėjų algų.

V.Vasiliauskas: esminė bėda - sugriežtintas paskolų išdavimas ...

Kodėl įtraukiau trečią punktą? Nes įprasta nuolatos piktintis politikų – Seimo narių (2000 eurų į rankas) ir ministrų (3000 eurų į rankas) algomis, nors jos yra faktiškai mažiausios algos vadovaujančiuose postuose iš valstybės biudžeto, visiškai neproporcingos ministrų atsakomybei. Suprantama, politikai juk “nieko nedirba“.

Valstybės lėšos nuolatos švaistomos šimtais tūkstančių beprasmiams projektams, draugų įmonių užsakymams, draugų tyrimų ir projektų finansavimui mokslo ir kultūros srityje, taip pat ir išpūstoms algoms. Bet politikų algos, čia, deja, yra tik labai matomos ir visus labai erzinančios, bet tikrai ne problemos esmė. Apie esmę dar pakalbėsime.

 

Komentarų: 1 »

  1. V. Vasiliauskas – tai Grybauskaitės favoritas, jos rinkimų štabo vadovas. Matyt, neliečiama persona. Įdomu, kodėl net Kremlius tyli?

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: