Praleisti ir eiti į turinį

Nacionalinis susivienijimas ragina pripažinti Taivano nepriklausomybę

NS-steigiamasis-suvažiavimas-20200307-Fotografas-Mindaugas-Šerna-98-scaledPolitinė partija Nacionalinis susivienijimas ragina Lietuvos Respublikos Prezidentą, Seimą ir Vyriausybę neapsiriboti simboline ar ekonomine santykių su Taivanu plėtra, pripažinti Taivano valstybingumą bei užmegzti aukščiausio lygio diplomatinius santykius.

Pasak partijos atstovų, Uhano viruso pandemija ir nusikalstami komunistinio Kinijos režimo veiksmai slepiant tikrąjį grėsmės mastą, iškėlė ilgus metus Lietuvos valdininkų stalčiuose laikytus Rytų Azijos politikos klausimus, tarp kurių vienas svarbiausių – Taivano pripažinimas. Partijos pareiškime teigiama, jog vertindama lietuvių tautos istorinę patirtį ir Taivano vykdytą Baltijos valstybių okupacijos nepripažinimo politiką, Lietuva negali likti nuošalyje, plėtoti vien simbolinius ar prekybinius santykius su Taivanu.

„Maža plėtoti ryšius su Taivanu nekeliant principinio jo Nepriklausomybės klausimo. Jo neišsprendus jokio esminio Taivano padėties pagerėjimo negalima laukti, ypač turint omenyje nepalankų tarptautinį kontekstą. Taivano palaikymas neišvengiamai eskaluos Lietuvos ir Kinijos konfliktą, tad šiuo keliu negalima eiti demonstruojant tik parodomąjį solidarumą, kuris Taivanui niekuo nepadės. Lietuva gali iš tiesų padėti Taivanui vieninteliu būdu – parodydama moralinės ir politinės drąsos pavyzdį, kokį Lietuvos atžvilgiu kadaise parodė Islandija, ir vienašališkai pripažinti Taivano nepriklausomybę, paragindama kitas šalis sekti šiuo pavyzdžiu“, – teigė Nacionalinio susivienijimo pirmininkas profesorius Vytautas Radžvilas.

Nacionalinio susivienijimo atstovų teigimu, Taivano pripažinimas negali būti atidedamas dėl kitų valstybių įtakos savarankiškiems Lietuvos ir tarptautinių organizacijų, kurių nare yra Lietuva, sprendimams. Teigiama, kad Lietuva neturėtų bijoti ir priešiškų valstybių sankcijų – šiuo metu pasauliui išgyvenant ilgų prekybinių grandinių nutraukimo laikotarpį, tai kartu yra tinkamiausias laikas visus nepatenkintus dėl tokio Lietuvos sprendimo prireikus pakeisti kitais prekybos partneriais.

Pareiškime griežtai pasmerkiami ir Kinijos komunistų partijos režimo nusikaltimai prieš kinų tautą, kitas kaimynines tautas, valstybes, etnines grupes ar skirtingų tikėjimų atstovus.

23 mln. piliečių turintį Taivaną Vakaruose yra pripažinęs tik Vatikanas


 

Nacionalinio susivienijimo pareiškimas dėl Taivano nepriklausomybės

Politinė partija Nacionalinis susivienijimas:

vadovaudamasi teisingumo principu;
gerbdama tautų apsisprendimo teisę;
vertindama lietuvių tautos istorinę patirtį;
prisimindama Taivano vykdytą Baltijos valstybių okupacijos nepripažinimo politiką;
įvardindama Taivano atstovavimo trūkumo tarptautinėse organizacijose problemą;
prieštaraudama bet kurių išorės valstybių pozicijos ar kitokiai, neteisėtai įtakai savarankiškiems Lietuvos Respublikos ir tarptautinių organizacijų, kurių nare yra Lietuvos Respublika, sprendimams;
griežtai smerkdama Kinijos komunistų partijos režimo nusikaltimus prieš kinų tautą ir kitas kaimynines tautas, valstybes, etnines grupes bei skirtingų tikėjimų atstovus;
tikėdama, kad Lietuvos Respublikos sprendimai Taivano atžvilgiu ilgainiui gali įkvėpti kitas geros valios tautas ir tarptautines organizacijas;

ragina Lietuvos Respublikos Prezidentą, Seimą ir Vyriausybę:

1. Neapsiriboti simboline ar ekonomine santykių su Taivanu plėtra, kuri tik blogintų Lietuvos ir Kinijos santykius nepadėdama iš esmės politiškai spręsti Taivano valstybingumo klausimą;

2. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais bei aukščiau išvardintais bendrais principais, pripažinti Taivano nepriklausomybę ir užmegzti aukščiausio lygio diplomatinius santykius.

3. Pakviesti kitas Vakarų šalis sekti šiuo pavyzdžiu.

image (3)

Komentarų: 1 »

  1. Teisingai. Dar pareikalaukite kompensacijos už patirtus nuostolius, drauge su JAV. Ir iš viso, bus geriausiai, jei ryžtingai pareikalausite nutraukti diplomatinius santykius su komunistais, O verslininkus, kurie pelnosi iš prekybos su žemynine Kinija, jau dabar viešinkite virtualioje Gėdos lentoje.
    Tai bus geriausia padėka Kinijos Liaudies Respublikai už suteiktą pagalbą. Šlovė geriausiam Lietuvos draugui Taivaniui!

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: