Praleisti ir eiti į turinį

Gediminas Merkys: Kieno sidabrinius atidirbinėja sisteminės medijos?

Lietuvos Respublikos piliečių konstitucinė teisė, jos orus ir teisėtas įgyvendinimas buvo ciniškai paversti viešų patyčių objektu. Skaitykite portalo „Lrytas.lt“ straipsnį-reportažą apie Vytauto Radžvilo partijos „Nacionalinis susivienijimas“ steigiamąjį suvažiavimą, kuris įvyko kovo 7 d. (žr. ČIA).

Iš ko tyčiojamasi? Kitaip tariant, kas vienai didesnių šalies medijų patapo pretekstu viešai skleisti menkinimo ir paniekos žinią? Ogi būrelio inteligentiškų piliečių sumanymas teisėtai dalyvauti politinėje veikloje, burtis į partijas, rinkti ir būti išrinktiems į šalies parlamentą. Kas tyčiojasi? Viena iš sisteminių šalies medijų – portalas lrytas.lt

Iš ko galima spręsti, kad portalas visuomenei siunčia tendencingą ir menkinančią žinią apie įvykį ir jo dalyvius? Menkinimas prasideda jau nuo straipsnio antraštės, kurioje naudojama „popierinių gėlių“ metafora. Netikros gėlės, net ne plastmasinės, tik popierinės, vadinasi, netikra, visuomeniškai nevertinga ir pati partija.

Straipsnio autorius V. Bruveris bėdoja, kad naują partiją Lietuvoje įsteigti yra per lengva. Suprask, reikia tas sąlygas ir barjerus ženkliai pasunkinti. Tuo pačiu siūloma kliudyti piliečių galimybę realizuoti savo konstitucines teises.

Toliau apie partijos ideologiją ir partijos išsakomus politinės padėties vertinimus V. Bruveris paskleidžia pliūpsnį melo. Niekada V. Radžvilas nebuvo prieš Europos Sąjungą. Niekada. Jis ir jo pasekėjai nuolat kalba tik apie giluminę krizę pačioje ES ir būtinybę šiai valstybių sąjungai ateityje keistis. Bet tai yra gryna tiesa. Argi Brexit, migrantų antplūdis ir neblėstančios riaušės prieš E. Macroną, ES elito šliaužiojimas prieš V. Putiną ir NATO „smegenų mirties“ paskelbimas nėra krizės požymiai?

Prisiminkime, kad GAZPROM-o dujotiekį Baltijos jūros dugne ryžtingai užtrumpino būtent JAV. Prigrasino visiems sankcijomis ir Vakarų Europos verslas inkšdamas pasitraukė į šalį, sustabdė darbus.

V. Radžvilas ir pasekėjai kritikuoja Nacionalinį transliuotoją. Pastarasis Lietuvoje tikrai prastai atlieka savo misiją. Jis tikrai neatstovauja Lietuvos visuomenei plačiąja prasme, kaip mokesčių mokėtojų išlaikoma medija tatai privalėtų daryti. Tai, kad Lietuvoje nebuvo normalios liustracijos ir kad tai mūsų valstybei labai pakenkė, tą supranta visi bent mažumėlę mąstantys žmonės. Šią tiesą irgi akcentuoja V. Radžvilas.

Toliau, V. Radžvilui ir pasekėjams straipsnyje net kelis kartus klijuojama „kraštutinės dešinės“ ir „dešiniojo radikalizmo“ bei „ksenofobijos“ etiketės. Kokiu pagrindu? Visi, kas globalizuotoje Vakarų politinėje sistemoje nori pristabdyti galutinį nacionalinių valstybių išmontavimą, nori iš šukių ir likučių nacionalines valstybes šiek tiek sudėlioti atgal, visi aplipdomi dešiniojo ekstremizmo etiketėmis.

Dėkite tada tokias etiketes ir ant šiandieninės D. Britanijos ir JAV. V. Bruveris galėtų nusipirkti ryškių purškiamų dažų balionėlį ir ant minėtų šalių ambasadų Vilniuje užpurkšti „Nazis raus…“.

Dabartinė Lietuvos politinė sistema seniai yra užsukusi mūsų tautinės valstybės metodiško susinaikinimo mechanizmą. Sąjūdietis filosofas V. Radžvilas bando šitą velnio ratą išjungti. Tyčiotis iš V. Radžvilo – tai tas pats, kas tyčiotis iš medicinos profesoriaus, kuris tamstai pagrįstai diagnozavo smegenų auglį ir kraujo vėžį… Apsaugok, Viešpatie.

V. Bruverio straipsnyje naudojamos metaforos pasižymi akivaizdžiai niekinančiomis konotacijomis. Užuot pasakęs, kad R. Dagio ir V. Radžvilo partijos „konkuruos“ dėl to paties elektorato, V. Bruveris parašo, kad dariniai „pjausis“ dėl tų pačių rinkėjų. Teisėtai įsteigtos partijos ir jų lyderiai ne konkuruos ar varžysis, kaip įprasta, dėl rinkėjų, o pjausis – nelyginant šunys ar žiurkės…

Nebestebina ir ta aplinkybė, kad V. Bruveris nepakalbina nė vieno nešališko apžvalgininko ar politologo, kuris pakomentuotų naujos partijos steigimąsi. O kam? Tai rimtoje vakarietiškoje žiniasklaidoje yra privalomai atskiriamas faktas ir jo interpretacijos iš įvairių taškų… Nesistebėkime. O kada portalas lrytas.lt buvo solidi vakarietiška medija? Žmonės gerieji, jei kas nors žinote tokį istorinį epizodą, prašau priminti mums, būsime dėkingi. Esu įsitikinęs, kad aptariamu straipsniu-reportažu V. Bruveris akivaizdžiai pažeidė žurnalisto profesinę etiką.

Intriga ta, kad didžiųjų portalų menedžeriai planuoja artimoje ateityje totaliai apmokestinti visus savo portalų straipsnius. VISUS. Jau dėlioja, skaičiuoja būsimas „šaibas“. Pradžioje 6 eurai mėn., o kai liaudis paklius į „kapkaną“, tada prenumeratos kaina pakopomis periodiškai šokinės į viršų. Visai kaip centralizuotų komunalinių paslaugų kainos. Bukumas tų menedžerių ir jų atotrūkis nuo motinos žemelės neįtikėtinas. Jie tikisi, kad žmonės mokės už jų smegenų plovimą? Įdomu, kaip jie ateityje plaus smegenis „Marijos žemės“ gyventojams, kaip indoktrinuos juos „teisingomis“, politkorektiškomis pažiūromis? Juk „ubagai“, o tokių statistinė dauguma, sisteminėms medijoms tikrai nieko nemokės. Tie kurie, kurie turi kultūrinį kapitalą ir uždarbį, irgi nemokės. Už 50 eurų mėnesiui jie verčiau išsipirks prieigas prie kelių solidžių vakarietiškų medijų, o papildomai pasižiūrės „Euronews“ ir lietuviškas žinias per televizorių.

Palinkėtume joms sėkmės, tik kad tokia operacija vargiai bus sėkminga.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: