Praleisti ir eiti į turinį

LRT moko, kaip galima viešai pasityčioti iš prezidento

Algimantas Rusteika
KAUNO FORUMAS

Kaip ir kada subtiliai, viešai pasityčioti iš valstybės prezidento, kad didžioji dauguma žmonių pamatytų, visi bent kiek mąstantys suprastų, bet negalėtum prikibti?

Geriausia proga – valstybės vadovo naujametinis sveikinimas. Visose šalyse toje kelių minučių transliacijoje kiekvienas žodis apgalvojamas, kiekviena smulkmena turi reikšmę, iškilmingai grojamas valstybės himnas, rodoma vėliava, visiems brangios vietos ir simboliai.

Pagalvota ir pas mus. LRT eteryje skirta viena minutė kalbos įrašui iš Prezidentūros. Iškilmingai skaitomas iš suflerio ekrano tekstas, truputį susijaudinęs, gražiai pražilęs valstybės galva – viskas kaip turi būti. O po to prasideda simbolika suprantantiems.

Iš ekrano trankiai paleidžiama sena daina, dabar paversta globalia anglosaksų pasaulio naujametine melodija. Tik pas mus jos tekstas pritaikytas ir visiems žinomas kaip užstalės daina gausiai vartojantiems alkoholį. Juk pamenat: “už mūsų jaunas dieneles pakelkime taures…drauguži mielas pilk drąsiau ir vyno negailėk… žvaliau išgerkime brolau už jaunas dieneles…“ Palinguojam!

Tokia švelni užuominėlė. Kad prisimintume Pirmąją Ponią, kuri apkvaišusią nuo draudimų vergų tautą neseniai apstulbino paprastu, žmogišku atradimu – neįsivaizduoja šventės be raudono vyno taurės! Tai va, paklausykit ir įsivaizduokit, ką ten jie dviese dabar žiūrėdami savo kartu kurtos kalbos įrašėlį išdarinėja. Galit ir patys padainuot, jei dar galit, įpilt drąsiau, išgert žvaliau.

Ir po to paleidžiamas Lietuvos himnas, bet himno niekas negieda, vien tik triūbos. Vėliavos fone įsižiebia kada reikia dainos, atsiprašau – giesmės žodžiai. Per visuomeninį transliuotoją Lietuva tiesiogiai, Valstybės himnas online, KARAOKE! Viskas kaip youtube, music and lyrics! Galit linksmai sau dainuoti toliau ir vyno negailėt.

Matot, lietuviai yra totalių debilų tauta, nežinanti savo himno, giedamo nuo pirmosios klasės, žodžių, kuriam nei mokykloje, nei prieš krepšinį arenose, nei visame pasaulyje per Valstybės dieną suflerių neprireikia. Tokie prezidento vadovaujami tešlagalviai, kaip čia neprisimint feisbuke klaidžiojančio valstybės galvos panašumo į animacinio herojaus galvą? Kokia banda, toks ir piemuo, taip sakant.

Įsivaizduoju krizenimą ir kreivas šypsenėles konservų fabrikėlio kabinetuose, nušvitusią piktdžiuga knygelių dalintojos fizionomiją. Gerai čia jam Monikutė, caca, žino, kada ir kaip šeimininkams pavizginti. Laidos režisieriui – kaip ten jo pavardė – pagarba, reiks prisiminti.

Ir kitą dieną mediatekoje paliksim tik prezidento sveikinimą, be “priedų“. O per kabelinę, kur galima pažiūrėti, kas rodyta ir dar kartą pakaifuoti, įrašo atsisiųsti negalima ir visokie kritikai feisbukuose neparodys. Užsakymas, kurio niekas, beje, nedavė – įvykdytas. Likite su LRT.

Komentarų: 1 »

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: