Praleisti ir eiti į turinį

Kas dabar Lietuvos Ministras Pirmininkas?

Algimantas Rusteika
KAUNO FORUMAS

 

Klausimas – kas šiuo metu yra premjeras?

Pagal prezidento 2019-08-26 dekretą iki spalio 4 d.premjerą S.Skvernelį pavaduoja Ž.Vaičiūnas. Pagal Konstitucijos 97 str., nurodomą dekrete kaip jo pagrindas, prezidentas turi teisę pavesti ministrui pavaduoti Ministrą Pirmininką tik tuo atveju, jeigu premjero nėra arba jis negali eiti pareigų.

O faktiškai S.Skvernelis yra, pareigas eiti gali, Vyriausybei vadovauja ir Ministro Pirmininko pareigas toliau vykdo. Pilna žiniasklaida nuotraukų ir tekstų, kaip S.Skvernelis kalba, važinėja, susitinka, pasirašo, nutaria. Ministro Pirmininko oficialiai skelbiama darbotvarkė pilna darbų, Teisės aktų registravimo sistemos – jo pasirašytų potvarkių.

Turintis oficialų nedarbingumą ir toliau dirbantis “eilinis“ žmogelis seniai būtų Sodros nubaustas ir nedarbingumo išmoka išieškota, net per valstybės sieną išvažiuojant būtų nustatytas ir pagautas.

Vadinasi, prezidento dekretas yra niekinis arba tiesiog nevykdomas. Kas už tai atsakingas?

Toliau – gražiau. Nors pagal minėtą dekretą jau nuo rugpjūčio 26 d. S.Skvernelis negali eiti pareigų ir energetikos ministras jau yra paskirtas jį pavaduoti, rugsėjo 25 d. prezidentas pasirašo naują dekretą. Juo suteikia negalinčiam eiti, bet sėkmingai einančiam pareigas S.Skverneliui poilsio dieną, pavesdamas jį pavaduoti tam pačiam ministrui, kuriam ir taip jau yra pats pavedęs tą daryti iki spalio 4 d..

Duok Dieve premjerui sveikatos – ne apie tai čia kalba. Problema ta, kad juridiškai šioje situacijoje lieka neaišku, kas šiuo metu vadovauja Vyriausybei ir turi Ministro Pirmininko įgaliojimus, kas ir kokią turi atsakomybę, kas priima potvarkius ir pasirašo Vyriausybės nutarimus?

Ir jei valstybei iškiltų pavojus ir susiklostytų nenumatytos aplinkybės, kas galėtų būtinu, neatidėliotinu atveju Ministro Pirmininko kompetencijos klausimais priimti operatyvius, teisėtus sprendimus? O jeigu koks nors asmuo ar firma kreiptųsi į teismą, ginčydami premjero ar vyriausybės teisinį aktą – ar teismas neturėtų pagrindo pripažinti dokumento negaliojančiu?

Valstybėje taip iš principo negali būti. O jeigu yra – tai akivaizdus prezidentūros teisininkų “liapsusas“.

71472792_2434913573454260_3533135471733374976_n

2019-09-25-nr.-1k-74

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: