Praleisti ir eiti į turinį

ALGIMANTAS RUSTEIKA: Pats metas padidinti teisėjų algas

Užklupti netikėtai jie visada išsiduoda. Mirgėte mirga: “Teisėsaugai suduotas smūgis“. Vargšė teisėsauga, kaip ji dabar kenčia! Juk jeigu kyšininkų sugavimas yra smūgis sistemai – vadinasi, sistema ant kyšių laikosi.

Viskas dabar yra rinkimai. Pajuto bankroto šešėlį, kad balsai gali sukristi ne taip, kaip reikia. Ar yra nusikaltimas, kvailystė, savųjų išdavimas ar niekšybė, kurių nepadarytų savo užpakaliams išsaugoti? Nėra – galima spausti starterį.

Viską šioje valstybėje tampo už virvučių teisėsauga, kurią tampo už virvučių Baltieji Rūmai, kuriuos tampo už virvučių senelis. Jei manot, kad viskas atsitiktinai sutapo – manykit į sveikatą ir toliau ilsėkitės ramybėje. Arba nusipirkit dar spragėsių ir sutūpkit dar arčiau prie mielų LRT ekranų.

Kad taip yra – seniai žinojo visa šalis. Momentas apskaičiuotas dabar, mat atkrentamosios prasideda. Tuoj bus užpurtyto teisėjo sindromas – iš po mantijų ir grandinių bemat ims byrėti pavardės. Tokios, kurių reikia ir susiję su tais, su kuriais reikia, kad būtų susiję.

Pakils viesulas ir nupliaups – galimai, esą, kas galėtų paneigti, prieštaringai vertinamas – liūtys, ikiteisminiai duomenys ištrykš fontanais. Ir visiškai atsitiktinai paaiškės, kad tos galimai esą prieštaringai vertinamų pavardės galimai esą susiję su tais, kurių jiems nereikia.

Jei kameros viercho įsakymo neįvykdo – būna suspardytas vierchas. Pats laikas parodyti visiems, kas čia šeimininkas. Ir tie, kurių nepagavo, tegu teisia tuos, kuriuos pagavo.

Ir kaip čia dar niekas nesugalvojo idėjos Lietuvai, kad problema išsprendžiama labai paprastai – reikia padidinti teisėjų algas.

Komentarų: 1 »

 1. Spaudos pėdsakais

  Viktorija Vilcanaitė
  Veidai žurnalistė

  2019 m. vasario 16 d. 12:07 rašo:
  ,,Beveik keturis metus besitęsęs ir Lietuvoje garsiai nuskambėjęs teismų procesas Dainai Bosas kainavo ne tik didžiulę pinigų sumą, bet ir begalę laiko, nervų ir nusivylimų. Tuomet 15-metę verslininkės dukrą dar 2015-aisiais metais paskiepijusi medikė Margarita Jadvyga Malukienė, pasirodo, to net negalėjo daryti, nes neturėjo tinkamos licencijos. Negana to, gydytoja paauglei galimai suleido ne vakciną, apsaugančią nuo gimdos kaklelio vėžio…, o… iki šiol „neaiškų skystį“. Medikė buvo nuteista, tačiau ji iki šiol neigia savo kaltę ir tikisi Lietuvos Aukščiausiojo
  Teismo (LAT) malonės.

  Atsakau:
  Man nereikia malonės. Man reikia tiesos…

  Tiesa neįkainuojama, o melagingi prasimanymai ir pastangos fabrikuoti bylą, klaidinant teisėsaugos institucijas ir Lietuvos visuomenę, kainavo brangiai, kaip teigia pati ponia D. Bosas, ypač jei reikia ieškoti ,,specialių liudininkų“, samdyti žiniasklaidą rašyti melagingus ir šmeižikiškus prasimanymus mano atžvilgiu. O koks puolimas per masines informavimo priemones! Žmonės nebesupranta, kas teismuose buvo svarstoma, tašė ar ponios Dainos įvaizdis. Ir tai tęsiasi 4 metus. Prokuroras V. Gulenkovas, išanalizavęs bylos medžiagą, bylą nutraukė. Tada p. Daina , pasitelkusi į pagalbą abejotinos reputacijos liudininką, kreipėsi į Klaipėdos apygardos vyriausiąjį prokurorą S. Minkevičių, kuris atnaujino bylą. Maža to, man buvo apribota teisė gintis. Už tai D. Bosas dėkojo S. Minkevičiui viešai spaudoje ir TV laidose. Tuomet aš kreipiausi į Gen. prokurorą , kuris panaikino S. Minkevičiaus nutarimą.
  Neturiu galimybės apmokėti užsakomuosius straipsnius. ,,Lietuvos ryto“ redakcijai seniai buvo pateikta apie šią bylą visa medžiaga, kuri taip ir neišvydo dienos šviesos. Taip pat medžiaga buvo perduota aštuoniems Seimo nariams, Ministro pirmininko A.Butkevičiaus patarėjui sveikatos reikalams Antanui Vinkui. Niekas ta medžiaga, deja, nesusidomėjo. Kiek vėliau premjero S.Skvernelio patarėjas A. Malinauskas TV laidoje pasakė: ,,kilus tokiam skandalui, mažiausiai turėjo atsistatydinti Sveikatos apsaugos ministras“
  Šios dienos įvykiai sudrebino Lietuvos teisėsaugą. Įdomūs momentai Lietuvos apeliaciniame teisme. ,,Įšmanioji“ kompiuterinė teisėjų parinkimo sistema išmetė trijų apeliacinio teismo teisėjų pavardes: V. Kažys, V. Bevejanas, A.Valantinas. Du iš jų atsidūrė įtariamųjų gretose. Ne be reikalo Daina Bosas po apeliacinio teismo nuosprendžio spaudoje dėkojo teisėjams. Ne be reikalo D. Bosas Aukščiausiajame teisme reikalauja palikti Apeliacinio teismo nuosprendį. D. Bosas demonstruoja Aukščiausiajame teisme,,DIOR“ tašę su vardu ,,DAINA“. Ir kas paneigs, kad ten vien tik lūpdažiai, o ne limonai ?

  Skaitant straipsnius ir komentarus, apie 4 metų teisminį maratoną ,,skiepų byloje“ manau, kad žmonės yra visiškai suklaidinti. Jie nuolat girdi ir mato per masines visuomenės informacijos priemones absurdiškus kaltinimus man. Žmonės, atsakykite, kuom aš kalta? Aš suleidau p. Dainos dukrai vakciną ,,SILGARD“, o p. Daina Bosas tvirtina, kad suleidau neaiškios kilmės skystį. Įrodyti galima tiktai atlikus tyrimą dėl antikūnų susidarymo. Į Ameriką vykti nereikia, tyrimus galima priduoti Lietuvoje ir nemeluoti, kad tokie tyrimai atliekami tik Amerikoje. Teismai galėjo paskirti teisminę ekspertizę, sudaryti kompetentingą ekspertų komisiją ir atsakyti į visus klausimus.
  Tyrimo D. Bosas duktė nepridavė iki šiol. Tai kokiu pagrindu p. Daina Bosas meta man tokius kaltinimus, jeigu nėra objektyvių įrodymų, o yra tik jos prasimanymas. Dėl licencijų: licencijas turiu (yra byloje). Spauda klaidina Lietuvos žmones, kad neturėjau licencijų 17 metų. Valstybinės institucijos, kontroliuojančios mano veiklą , nusižengimų nenustatė (patikrinimo aktai byloje).
  Baigiu komentarą faktu: paskiepijus D. Bosas dukrą , paprašiau susimokėti už paslaugą 129,00 Eur. Į tai ponia Daina atsakė:,,galėtumėte pinigų iš manęs ir neimti“, paklausiau:,,kodėl?“. Tuomet metė ant stalo pinigus ir pasakė: ,,ar žinote ką aš galiu su jumis padaryti, aš viską galiu…“. Praėjus 2 savaitėm po atlikto skiepo p. D. Bosas kreipėsi į prokuratūrą su skundu. Taip buvo pradėta fabrikuoti byla prieš mane, organizuotas spaudos ir televizijos puolimas, skleidžiant melagingus, šmeižikiškus prasimanymus. Praėjus beveik 4 metams, ,,yla pradeda lysti iš maišo“. Aukščiausiajame teisme D.Bosas jau pati pripažįsta, kad niekas neginčija, kad aš esu aukštos kvalifikacijos gydytoja, anksčiau teigė, kad esu slaugytoja, neturiu diplomo ir t.t. Taip pat noriu priminti, kad mano kabinete, dabar vadinama ,,skylė“ ne kartą anksčiau lankėsi p. Antanas Bosas su savo vaikais ir draugais, taip pat ir D. Bosas ir jokių konfliktų ir nesusipratimų nebuvo.
  Licencijas turėjau, tiek asmenines gydytojo epidemiologo privačiai veiklai, tiek Įstaigai UAB,,Imunoprofilaktikos tarnyba“ pagal tuo metu galiojančius LR Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) reikalavimus.
  Išduotas LEIDIMAS –HIGIENOS PASAS 2011-07-21 Nr. E12-184, Klaipėda, (pasirašytas Klaipėdos VSC Direktoriaus Rimanto Pilipavičiaus).Išduota Ūkinės komercinės veiklos vykdymo sąlygų vertinimo pažyma 2011-07-20 Nr. E 11-136, Klaipėda , (pasirašyta Klaipėdos VSC Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vyriausiosios specialistės Ingos Šopaitės)
  Akreditavimo tarnyba ir kitos kontroliuojančios valstybės institucijos aštuoniolika metų nematė jokių mano, vykdomos veiklos tariamų pažeidimų, aš pati visą laiką ir iki šiol esu įsitikinusi, kad veiklą vykdžiau teisėtai, o teismai, kaip minėta, priimdami apkaltinamąjį nuosprendį į painų teisinį reglamentavimą apskritai nesigilino!!!

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: