Praleisti ir eiti į turinį

Negalvokit, kad pažygiavom ir viskas bus po senovei. Teks atsakyti

PRADĖTA SPECIALI GRUPĖS IEŠKINIO PARENGIMO PROCEDŪRA SIEKIANT NUTRAUKTI NETEISĖTUS MIŠKŲ KIRTIMUS SAUGOMOSE TERITORIJOSE

Šiuo metu Valstybinių miškų urėdija su Aplinkos ministerijos ir jai pavaldžių institucijų palaiminimu nesilaiko specialių Europos Sąjungos ir nacionalinės teisės reikalavimų dėl ūkinės veiklos “Natura 2000” teritorijose. Motyvuojama tuo, kad kitaip neįvykdytų kirtimų normų ir negautų planuotų pajamų.

Suinteresuotos visuomenės vardu advokatas S.Dambrauskas pateikė reikalavimus 42-dviems valstybės institucijoms (kurios potencialiai gali tapti atsakovais byloje), kurių neįvykdžius per 30 dienų bus pareikštas GRUPĖS IEŠKINYS viešajam interesui ginti. Tai bus antrasis atvejis, kada šia specialia procedūra bus pasinaudota Lietuvoje (pirmasis – dėl Kauno Ąžuolyno).

Grupės ieškinį (skundą) privalo inicijuoti ne mažesnė negu 20 asmenų grupė per pasirinktą atstovą ir advokatą. Prasidėjus šiai bylai per 2-3 mėn. kiekvienas suinteresuotas asmuo galės prisijungti prie Grupės užpildydamas nustatytos formos pareiškimą, o informacija apie tokią galimybę bus paskelbta specialioje teismo internetinėje svetainėje ir žiniasklaidoje.

Prieš savaitę įvykęs “Labanoro žygis” (kuriame dalyvavo apie 1,5 tūkstančio žmonių) leidžia tikėtis, kad šią iniciatyvą parems daugybė piliečių ir nevyriausybinių gamtosauginių organizacijų. Dėl to, kad Lietuva nesilaiko Europos Bendrijos teisės aktų reikalavimų dėl “Natura 2000” teritorijų apsaugos, Europos Bendrijos Komisija gali pradėti pažeidimo procedūrą, o Lietuvai gali tekti susimokėti baudas.

TIK VISUOMENĖS SOLIDARUMAS GALI PRIVERSTI VYRIAUSYBĘ LAIKYTIS TEISĖS REIKALAVIMŲ IR TAIP APSAUGOTI LIETUVOS NACIONALINĮ TURTĄ BEI ORUMĄ.

..

..

..

..

..

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: