Praleisti ir eiti į turinį

Chemnicas: 25 dūriai į besienės visuomenės kūną

Rugpjūčio 26-ąją, naktį iš šeštadienio į sekmadienį, šventės metu Chemnice, anksčiau vadintame Karlo Markso miestu (Karl-Marx-Stadt), įvyko žiauri 35 metų amžiaus vokiškos-kubietiškos kilmės Vokietijos piliečio Danielio Hiligo žmogžudystė. Ją įvykdė du imigrantai: 23 metų amžiaus Sirijos ir 22 metų amžiaus Irako „pabėgėliai“, kurie, kaip pranešama, dūrė aukai iki 25 kartų. Šiuo metu jie sulaikyti. Prieš aukai mirštant ligoninėje, jis spėjo greitosios pagalbos ekipažui bei policijai papasakoti kas įvyko. Vyrą lydėjo du rusų kilmės draugai, kurie taip pat buvo sužaloti.

Miesto administracija sekmadienį nutraukė vykusią šventę. Dienos metu daugiau kaip tūkstantis vokiečių susirinko Chemnico centre. Kartas nuo karto iš miesto centro buvo išvejami arabų imigrantai. Atvykusi policija buvo per silpna, kad sustabdytų protestuotojus. Taigi, jau sekmadienį Chemnice vyko spontaniška demonstracija.

Rugpjūčio 27-osios dienos pirmadienį pilietinis judėjimas „Bürgerbewegung Pro Chemnitz“ paskelbė oficialią gedulingą demonstraciją Chemnico centre. Policija tai užregistravo ir pasiruošė apytiksliai dviems tūkstančiams dalyvių dešinėje pusėje ir apie tūkstančiui dalyvių kairėje protesto pusėje (demonstracija ir kontrdemonstracija). Tačiau galiausiai pasirodė šeši tūkstančiai dešinėje ir tūkstantis kairėje pusėse. Netrukus paaiškėjo, kad policija nebuvo pajėgi sutramdyti galimų riaušių. Bendras protestuotojų prieš kanclerės Angelos Merkel migrantų politiką skaičius rugpjūčio 27-ąją perkopė dešimt tūkstančių žmonių.

Kairiųjų kontrdemonstrantai išdrįso priartėti prie gedulingo minėjimo nearčiau kaip per 100 metrų atstumą. Abi pusės mėtė butelius ir šaukė vieni kitiems priešiškus šūkius. Nacionalistai šaukė: „Mes esame žmonės“, „Dinkit iš čia“, „Jūs čia nelaukiami“. Vėliau keli protestuotojai uždegė pirotechniką ir tai tapo pretekstu policijai panaudoti vandens patrankas bei reikalauti demonstracijos nutraukimo. Vietoje to, protestuotojai pradėjo žygiuoti per miestą.

Minėjimas baigėsi kalbomis, po kurių dalyviai išsiskirstė namo. Policija sekė juos, kol nueis iki jų naudojamo transporto. Pasitaikė ir susidūrimų tarp priešingų pusių protestuotojų. Devyni žmonės buvo sužeisti.

Vokietijos žiniasklaida mažai užsiminė apie žmogžudystės aplinkybes. Vietoje to, joje buvo rašoma apie „dešiniuosius ekstremistus“, besinaudojančius situacija savo politiniams tikslams ir šaukiančius „neonacistinius šūkius“, smerkė „Saksonijos gėdą“, kraštą, garsų savo laisva mintimi bei aukštais nacionalistinių partijų rezultatais rinkimuose. Taip pat dėl žmogžudystės kaltino ne ES migracijos politiką, o policijos pareigūnų skaičiaus sumažėjimą Saksonijoje.

Vis dėlto, paprastų piliečių reakcija rodo, kad lūžio taškas Vokietijos politiniame klimate jau yra netoli.

Daily mail vaizdo įrašas

.

Kryptis

 

Šaltinis:KRYPTIS

..

..

..

..

..

..

..

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: