Praleisti ir eiti į turinį

Daiva Narkevičiūtė. Ar verta eiti balsuoti?


Daiva Narkevičiūtė

Kai galvojame apie skaičius – dažnam “galvojasi“ kažkaip abstrakčiai, ane? Ypač – kol tai neliečia mūsų piniginės turinio ar elektros skaitiklio parodymų…

Padariau vizualizaciją. Kad geriau suvoktume, kas atsitiko Lietuvai ir mums visiems po 2020 m. spalio 11 d. Seimo rinkimų daugiamandatėse apygardose.

1 ŽEMĖLAPIS

478972 – tiek rinkėjų pasisakė UŽ dabartinių valdančiųjų koaliciją.

Maždaug toks pats piliečių skaičius iš viso gyvena raudonai pažymėtose savivaldybėse sudėjus kartu – Kauno m., Kauno raj., Alytaus m., Alytaus r. ir Kaišiadorių mieste.

2 ŽEMĖLAPIS

654589 – tiek rinkėjų pasisakė PRIEŠ dabartinę valdančiųjų koaliciją, atiduodami balsus už kitas partijas.

Maždaug toks pats piliečių skaičius iš viso gyvena geltonai pažymėtose savivaldybėse sudėjus kartu – Kauno m., Kauno raj., Alytaus m., Alytaus r. ir Kaišiadorių raj. sav., Prienų raj sav.., Birštono sav., Jonavos raj. sav., Kazlų Rūdos sav.

Akivaizdu, kad “raudonieji“ skaičiai kur kas mažesni už “geltonuosius“. Tai kas atsitiko, kad būtent “raudonieji“ šiandien valdo šalį ir diktuoja sąlygas ne tik “geltoniesiems“, bet ir visai likusiai Lietuvai?

Atsitiko tai, kad 478972 balsus dalinosi 3 partijos, kurios šiandien aktyviausiai dalinasi Lietuvą.

654589 balsus dalinosi kitos likusios 14 partijų ir partijėlių, dalyvavusių rinkimuose.

3 ŽEMĖLAPIS\

1278158 (Vienas milijonas du šimtai septyniasdešimt aštuoni tūkstančiai vienas šimtas penkiasdešimt aštuoni ❗️❗️❗️) Lietuvos piliečiai Į RINKIMUS NEATĖJO IŠ VISO! Maždaug toks pats piliečių skaičius iš viso gyvena juodai pažymėtose savivaldybėse sudėjus kartu – Kauno m., Kauno raj., Alytaus m., Alytaus r. ir Kaišiadorių raj. sav., Prienų raj sav.., Birštono sav., Jonavos raj. sav., Kazlų Rūdos sav., Kėdainių raj. sav., Ukmergės raj. sav., Širvintų raj. sav., Elektrėnų sav., Šakių raj. sav. , Marijampolės raj. sav., Jurbarko raj. sav., Panevėžio m. sav., Panevėžio raj. sav., Radviliškio raj. sav., Šiaulių m. sav., Šiaulių raj. sav., Kalvarijos sav., Raseinių raj. sav., Vilkaviškio raj. sav.

4 ŽEMĖLAPIS

Situacija, kurioje esame šiandien.

“Juodieji“ – “miegančios“ Lietuvos skaičiaus vaizdinis atitikmuo pagal gyventojų skaičių savivaldybėse.

“Raudonieji“ – valdančiųjų elektorato skaičiaus vaizdinis atitikmuo pagal gyventojų skaičių savivaldybėse.

“Žalieji“ – Lietuvos piliečių, kurie balsavo PRIEŠ dabartinius valdančiuosius skaičiaus vaizdinis atitikmuo pagal gyventojų skaičių savivaldybėse.

“Raudonieji“ ir “juodieji“ išrinko valdžią ir sau, ir ‘žaliesiems“.

Beje, Vilniaus mieste gyvena 563012 piliečių. O tai reiškia, kad, jei į Vilniaus miestą sugrūstume visus 478972, kurie balsavo už dabartinius valdančiuosius, tai Antakalnis ir Pašilaičiai dar liktų tiems, kurie balsavo prieš.

Nepilno Vilniaus gyventojų išrinkti daugiamandatininkai “šokdina“ visą Lietuvą!

Tad ar verta eiti balsuoti?

Atsakymas daugiau nei akivaizdus.

Komentarų: 1 »

  1. Ačiū, Algimantai, už indėlį į bendrą darbą! Tuo pačiu turiu atsiprašyti žemaičių ir visų kitų savivaldybių gyventojų, kurie pasijuto asmeniškai įžeisti todėl, kad juos įtraukiau į raudonąjį žemėlapį. Kaip galite matyti pirmajame žemėlapyje, raudonai buvau uždažiusi ir savo gimtąjį Kauną, ir Dzūkijos sostinę. Bet koks sutapimas yra atsitiktinis! Tiesiog, pliusuojant ir minusuojant savivaldybių gyventojų skaičius, būtent šių savivaldybių duomenų skaičiai tiksliausiai sutapo su tam tikrais rinkimų rezultatais. Kaip rašiau poste, Vilniaus išvis negalėjau naudoti vizualizacijoje – jokio atitikmens, lyginant gyventojų skaičių, tiesiog nėra.
    O žemaičius aš myliu išskirtine meile. Todėl, kad jie kieti, stiprūs ir aktyvūs. Todėl kad būtent jie labiausiai netyli ir gausiausiai dalyvauja visose įmanomose protesto akcijose 😊

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: