Praleisti ir eiti į turinį

Pareiškimas dėl riaušių prie Seimo rugpjūčio 10 d.

Lietuvos Šeimų Sąjūdžio
PAREIŠKIMAS


2021 m. rugpjūčio 11 d.

Lietuvos Šeimų Sąjūdis nebuvo rugpjūčio 10 d. mitingo Vilniuje organizatorius. Tačiau, pritardami protesto tikslams, skelbėme apie mitingą ir kvietėme žmones jame dalyvauti. Nemažai Lietuvos Šeimų Sąjūdžio narių mitinge dalyvavo asmeniškai.

Lietuvos Šeimų Sąjūdžio narės Adelina Sabaliauskaitė ir Vitolda Račkova vedė viso renginio ir po to sekusių įvykių tiesioginę transliaciją internetu. Šie įrašai, kuriuose užfiksuota viskas, kas tą dieną vyko, paskelbti ir yra gera medžiaga, padedant tyrėjams nustatyti riaušes sukėlusius asmenis ir provokatorius.

Jos tik fiksavo įvykius, tačiau sulaikytos kaip įtariamos riaušių organizavimu. Nors  iš tiesioginės transliacijos įrašų, kuriuos pateikėme ir prokuratūrai, aiškiai matyti, kad moterys filmuodamos aktyviai ragino nutraukti neteisėtus veiksmus ir reikalavo riaušininkus nedelsiant baigti provokacijas.

Šie riaušininkų veiksmai vienareikšmiškai naudingi tik valdančiajai Seimo daugumai. Iš paskelbtų žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose įrašų aiškiai matyti, kad riaušes pradėjo ir vykdė asocialūs asmenys, kurie buvo organizuoti ir iš anksto tam pasiruošę.

Apie rengiamą smurtą neabejotinai buvo žinoma, nes filmuojančių sisteminės žiniasklaidos žurnalistų iš anksto paprašyta pasitraukti, informuojant apie būsimus įvykius. Nepaisant to, sisteminėje žiniasklaidoje pradėta šmeižto kampanija, kuria siekiama diskredituoti Lietuvos Šeimų Sąjūdį ir apkaltinti jį riaušių organizavimu.

LIETUVOS ŠEIMŲ SĄJŪDIS:

  • Smerkia neteisėtus veiksmus po rugpjūčio 10 d. mitingo Vilniuje, kuriais siekta diskredituoti valdantiesiems nepritariančią opoziciją ir kylantį visuomenės protesto judėjimą.
  • Ragina teisėsaugos institucijas nustatyti, patraukti atsakomybėn ir paskelbti  tikruosius riaušes pradėjusius ir vykdžiusius asmenis bei prie jų kurstymo prisidėjusias politines jėgas, kurios ir yra tikrieji riaušių organizatoriai.
  • Reikalauja nedelsiant paleisti sulaikytas Lietuvos Šeimų Sąjūdžio nares Adeliną Sabaliauskaitę ir Vitoldą Račkovą.

         

Lietuvos Šeimų Sąjūdis

Komentarų: 1 »

  1. Dėl riaušių kalta policijos vadovybė ar kiti aukšti pareigūnai, kurie davė policijos pareigūnams po Mitingo pabaigos, po 17:00 įsakymą nevykdyti LR Susirinkimų Nr.I-317, Policijos ir kitų įstatymų.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: