Praleisti ir eiti į turinį

Draudimas Lietuvos Šeimų Sąjūdžiui rengti protesto akcijas teismo pripažintas neteisėtu ir panaikintas

Skandalas dėl Lietuvos Šeimų Sąjūdžio  birželio 15 – 17 d. organizuotų protesto akcijų Vilniuje baigtas. Vilniaus miesto savivaldybės su meru R.Šimašiumi priešakyje atsisakymas suderinti mitingų prie Seimo ir Vyriausybės vietas, tuo pačiu uždraudžiant piliečiams naudotis Konstitucijos garantuojama susirinkimų laisve, pripažintas neteisėtu.

Vilniaus apygardos administracinio teismo liepos 9 d. sprendimu nutarta:

„Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, teismas daro išvadą, kad Administracija nepagrįstai atsisakė derinti pareiškėjo pranešimus dėl susirinkimo „Didysis šeimos gynimo maršas 2021“ rengimo  nuo 2021 m. birželio 15 d. 7 val. iki 2021 m. birželio 17 d. 19 val. prie Lietuvos Respublikos Seimo ir 2021 m. birželio 16 d. nuo 7 val. 30 min. iki 18 val. prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės tais motyvais, kurie nurodyti Sprendime (kad kyla grėsmė visuomenės saugumui ir sveikatai, nes nebus užtikrintas realus kaukių dėvėjimas, per daug asmenų susirinks per mažame plote ir bus neišlaikyti atstumai), nes toks ribojimas yra neproporcingas. Atitinkamai teismas konstatuoja, kad 2021 m. birželio 3 d. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorės sprendimas „Dėl mitingų organizavimo“ Nr. A51-48262/21(3.3.4.4E-AD24), kuriuo nebuvo suderintos pareiškėjo planuotų mitingų prie Lietuvos Respublikos Seimo ir Vyriausybės pastatų vietos, yra neteisėtas ir nepagrįstas, todėl naikintinas. “

Tikimės, kad tai taps geru pavyzdžiu ir Lietuvoje daugiau niekada nebebus bandoma uždrausti piliečiams rinktis į taikius protestus remiantis politiniais motyvais.

Visas Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas pridedamas.

Lietuvos Šeimų Sąjūdžio
pirmininkas

Raimondas Grinevičius

Teismo sprendimą skaityti čia:

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: