Praleisti ir eiti į turinį

Algimantas Rusteika. Politinius lavonus reikia palaidoti

Norint pažinti reiškinį, reikia jame pabūti. Ir pamatai, kad imitacinėje demokratijoje imituojama viskas, opozicija – taip pat. Yra tokia graži, pukuota, nusivylusiųjų baisingai mėgstama, gudručių sukurta stebuklinė pasaka. Juodai balta foto apie tai, kokie didvyriai ir nesuprasti genijai gyvena opozicijos stovykloje. Ir kokie niekšai, kvailiai – valdžioje.

Iš tikrųjų vargu ar surasi, kur būtų daugiau melo, veidmainystės ir elementaraus, primityvaus savanaudiškumo, nei opozicijoje. Šių rinkimų rezultatas – opozicijos išsigryninimas. Šitiek metų žmonių neviltimi maitinosi nepavykę karjeristai ir vidutinybės, profesionalūs patriotai ir atšildyti dinozaurai, etatiniai tautos vienytojai, politikos emeritai, populistai, atlekiantys patupėti ant kiekvienos žmonių nelaimės ir šiaip geranoriški, pikti dundukai.

Taip, puikių, nuostabių žmonių yra visuose opozicijos sluoksniuose, visose partijose ir struktūrose. Stabdis yra ne jie, o nudėvėti, tik savo lyderyste susirūpinę lyderiai ir jų seniai numirusios struktūros. Politinius lavonus reikia pagaliau palaidoti, žmonių atsibudimas iš iliuzijų turi prasidėti.

Tačiau tam reikia atsimerkti, apsidairyti ir pagaliau pamatyti tai, kas seniai yra. Globalizmo laikais nebėra nevaldomų, nestebimų ir nekontroliuojamų teritorijų. O ten, kur kaunamasi dėl valdžios, pinigų ir įtakos, kontroliuojama praktiškai viskas.

Opozicija uždaroma į nežinomumo gardą, o toliau su ja kovojama ne tik ir ne tiek iš išorės, kiek ir iš vidaus. Visose šalyse opozicijos stovyklos yra kiaurai valdžios ir specialiųjų tarnybų stebimos, sekamos ir pasiklausomos. Viduje turi „pakabintų ant kompromato“ ir infiltruotų įtakos agentų, kurie reikiamu momentu aktyvuojami.

Tai nebūtinai lyderiai, bet visada įtakingi asmenys, galintys esmingai paveikti sprendimus.  Kelia gražius, neįgyvendinamus tikslus, o nepavykus – sumaištį, destrukciją ir niekur nevedančias rietenas organizacijų viduje. Visiškos sėkmės atveju perimamas valdymas.

Socialiniuose tinkluose vis atsiranda nauji ar sukasi seni priedangos portaliukai, grupės ir „influenceriai“. Suburia ir kartu apšviečia, aktyviąją nepatenkintųjų dalį – tarnyboms juk reikia jus pažinti asmeniškai, užregistruoti. Kartais net sukuria kokias nors butaforines „visuomenines organizacijas“ ir net „judėjimus“.

O kaip didvyriškai ir išradingai kaunasi dėl autoriteto ir lyderystės! Atkakliai ir nenuilstamai, kasdien kalba apie tai, ką žmonėms labai norisi girdėti, kas visiems skauda. Ir tampa susijaudinusių feisbuko moteriškių garbinimo objektais. Dažniausiai masiniu, primityviu lygmeniu – pasekėjų skaičius čia kainos ir atlygio kriterijus. 

O reikšmingais momentais jie staiga pakeičia įvykių vertinimus ir ima transliuoti netikėtas, moderniai keistas pažiūras su dar keistesniais argumentais. Tikslas – atsisakyti ryžtingo veiksmo, kuriam ir buvo sutelkti žmonės, dar geriau – tą veiksmą nukreipti sistemai nepavojinga ir politinėms grupuotėms naudinga kryptimi.

Pagal susikurtas įtakas sukuriamos reikiamos nuomonės. Suburtos minios nepatenkintųjų nuvedamos į susipriešinimo, nusivylimo ar abejingumo akligatvius, įnirtingas kovas prieš skaudžias, tačiau sistemai mažai svarbias  smulkmenas, išsklaidant visuomenės energiją ir neleidžiant sutelkti politinės valios.

Taip yra visame pasaulyje. Galvojate, pas mus – ne? Galvokit toliau arba tiesiog nusiimkit dangčius nuo akių ir apsidairykit. Pamatysit įdomių dalykų ir žmonių, dažnai gerai pažįstamų. Sėkmės moksle.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: