Praleisti ir eiti į turinį

Prasideda sisteminis Nacionalinio susivienijimo puolimas


Algimantas Rusteika

“Demokratiškų“ rinkimų cirkas tęsiasi. Kitas etapas – atkirsti sistemos neapkenčiamo, jai baimę keliančio Nacionalinio susivienijimo kelius pas žmones ir uždaryti į feisbuko bendraminčių burbulus. Įrankis – Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), metodas – prigąsdinti žiniasklaidą ir atimti iš partijos jos reklaminei kampanijai skirtas lėšas.

Partiją įkūrus ir ją įregistravus, balandžio mėnesį “Delfyje“ buvo publikuotas jos pirmininko V.Radžvilo straipsnis apie įvykusį steigiamąjį suvažiavimą. Po to šį tekstą perpublikavo žurnalas “Miškai“. Žurnalas mėnesinis, spausdinamas popieriniame formate ir jo parengimas, maketavimas ir leidyba užtrunka, todėl tekstas išėjo gegužės numeryje.

Nacionalinis susivienijimas dėl šio teksto į žurnalą nei kreipėsi, nei žinojo apie jo publikavimą. Tačiau VRK pritaikė sankcijas, publikaciją paskelbdama “paslėpta politine reklama“. Žurnalo redaktoriui gręsia bauda iki 1450 €, iš partijos rinkiminės sąskaitos atimta teisė naudotis 1161 € suma – tiek įvertinta “politinė reklama“, kurios neužsakėme.

VRK savo pažymoje maloniai paaiškina, kad “Delfyje“ rubrikoje “Ringas“ skelbiamos “įvairių politikų ir visuomenės veikėjų nuomonės, laikantis lygiateisiškumo ir objektyvumo principų“, todėl ten viskas puiku. Deja, tai elementarus melas, šiais principais ten net nekvepia.

Tiesa ta, kad į “Ringą“ esame iš viso neįleidžiami. O rubrikoje “Politiko akimis“, kur publikuojamos esamų ir pretenduojančių būti politikoje asmenų nuomonės, mirgėte mirga kubiliai ir armonaitės, čmilytės, šimašiai ir šiaip liberalūs jaunikaičiai, esantys partijų sąrašuose. Vienintelis mano tekstas buvo publikuotas gegužę, kiti iki šiol guli redakcijos stalčiuose, o autoriui nesiteikiama net atsakymo parašyti. Toks “lygiateisiškumas“ VRK akimis.

Dabar VRK pradeda “tyrimą“ dėl mano ir V.Sinicos tekstų “Respublikoje“. Publicisto tokia duona – rašyti apie tai, kas gyvenime ir politikoje negerai, ką ir darau daugelį metų. Niekur, nei viename “Respublikoje“ publikuotame straipsnyje net neminėjau Nacionalinio susivienijimo, ką bekalbėti apie jo programą ar raginimus kaip nors balsuoti.

Tačiau vien tas faktas, kad viešai reiškiu savo nuomonę apie valstybės gyvenimo įvykius, siekiamas pripažinti “paslėpta politine reklama“. Nors kiekvieną mielą dieną pro visus galus girdim skvernelių ir verygų, kasčiūnų, landsbergių ir juknevičienių nuomones apie politinius įvykius. Ir nors jie lygiai taip pat balotiruojasi šiuose rinkimuose, tai, anot VRK, “nėra politinė reklama“.

Baisu ir pagalvoti, kas būtų, jei VRK “tyrimas“ nustatytų “pažeidimus“ – o juk nustatys! 14 mano apžvalgų “Respublikoje“ įvertinus pagal redakcijos reklamos įkainius partijos rinkiminė sąskaita būtų šluote iššluota. Galėtume tuščiomis kišenėmis “lygiai“ varžytis su valstybės milijonais netikėtai pamalonintu V.Uspaskichu ir kitais biudžeto numylėtiniais, stovėdami per lietų sankryžose su skrajutėmis, kurių net neturėsim už ką atsispausdinti.

“Respublikos“ redakcija irgi asmeniškai ir finansiškai nukentėtų. Savaime suprantama, kad tai neteisėta, neteisinga, tačiau kiek kartų valdžia per rinkimus šį derinuką taikė ir kalė tritaškius! Redaktoriai išsigąsta baudų ir daugiau tavo tekstų nebepublikuoja – viso gero, mieli skaitytojai.

Tai kas, kad tokie sistemos paskirtų rinkimų arbitrų sprendimai apskundžiami ir po ilgų teisminių procedūrų naikinami. Traukinukas juk ir vėl būna nuvažiavęs – tū tū tū. Rinkimai būna įvykę ir valdžios priešininkai juose iš žiniasklaidos eliminuoti – ką ir reikėjo įrodyti.

Kreipkitės į teismus iki Strasburo, jei turit už ką samdyti advokatus po 200 € už valandą ir neturit ką veikti kokį penketą metų. Jei labai pasiseks, galėsit prisiteisti tuos eurus, kuriuos atėmė. O “tradicinių“ partinių grupuočių nariai ir jų pakalikai ir toliau dešimtimis publikuos savo tekstus “objektyvioje ir lygiateisiškoje“, valdžiai lojalioje žiniasklaidoje.

Ir užsitikrins galimybę toliau plėšti užgrobtą šalį dar ketverius metus. Juk turime Nepriklausomybę, kuri nuo žmonių nebepriklauso. Jie daro tiek, kiek leidžiam ir sustos tik tada, kai kas nors juos sustabdys.

_____________________________________________________________________________

Politinė reklama?

_____________________________________________________________________________

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: