Praleisti ir eiti į turinį

Mirė neprimta į ligoninę


hpr


Ukmergės ligoninė kovą buvo tapusi didžiausiu Lietuvoje koronaviruso židiniu. Būtent šios ligoninės pacientė, 83-ejų metų moteris, tapo pirmąja Lietuvoje koronaviruso auka. Pacientė mirė ne ligoninėje, o prie jos durų stovinčiame greitosios medicinos pagalbos (GMP) automobilyje, nes į gydymo įstaigą, dviejų GMP brigadų nuostabai, buvo tiesiog neįleista. Dar blogiau yra tai, kad šią absurdišką situaciją nufilmavę pacientės gyvybę gelbėję GMP medikai gavo griežtas tarnybines nuobaudas su įspėjimu, kad gali būti net atleisti iš darbo.

1937 metais gimusi ukmergiškė prieš mirtį buvo gydyta Ukmergės ligoninėje. Kaip portalui delfi.lt vėliau pasakojo moters anūkė, pacientei buvo diagnozuotas plaučių uždegimas, ji gydyta antibiotikais, bet, diagnozei nepasitvirtinus, daugiau nebuvo ieškota negalavimų priežasties. Kovo 19-ąją, mirties išvakarėse, pacientė buvo išrašyta.

Tą pačią dieną, kai pacientė buvo išrašyta, pranešta, kad koronavirusas nustatytas pirmajai Ukmergės ligoninės medikei, turėjusiai tiesioginį kontaktą su anksčiau keliavusiais po Italiją, Egiptą ir Dubajų kolegomis. Paaiškėjus, kad Ukmergės ligoninėje užsikrėtė medikė, skubiai uždaryti šios gydymo įstaigos Chirurgijos, Anesteziologijos-reanimacijos, Ortopedijos-traumatologijos ir Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriai, o juose gydyti pacientai nukreipti kitur.

„Iš vakaro greitosios medicinos pagalbos brigados gavo nurodymą, kad į ligoninę vežtų tik tuos pacientus, kuriuos reikia reanimuoti“, – portalui lrytas.lt pasakojo medicinos darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Jolanta Keburienė, pati dirbanti medike Ukmergėje, taigi puikiai žinanti šią istoriją.

Ankstų kovo 20-osios rytą GMP medikai buvo iškviesti pas vėliau mirusią ukmergiškę, kuri namuose pradėjo dusti. Į namus moteris buvo išleista labai prastos būklės. Ji ištisai kosėjo, iš ligoninės parsivežusios giminaitės teigimu, pati nebegalėjo vaikščioti. Dar labiau pablogėjus pacientės sveikatai, giminaitė tą pačią naktį iškvietė medikus. Moters būklė buvo kritinė, tad medikai nusprendė ją vežti į Ukmergės ligoninę.

Kaip vėliau prisiminė GMP brigados vadovė A.J., apie sunkios būklės pacientę tarnybiniu telefonu ji informavo Ukmergės ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių. Brigados vadovė nebuvo įspėta pacientės nevežti į minėtąją gydymo įstaigą, nes nepriims.

„Kovo 20 d. atvežėme kritinės būklės reanimuojamą pacientę (kuri, kaip vėliau paaiškėjo, sirgo ir COVID 19 liga) į Ukmergės ligoninę, tačiau nebuvome įleisti į skubios pagalbos skyrių. Nors apie atvežamą sunkios būklės pacientę tarnybiniu telefonu informavau skubios pagalbos skyrių, užrakintų durų ligoninės personalas neatidarė ir po mano keleto skambučių prie durų įrengtu skambučiu. Ligoninės skubios pagalbos skyriaus darbuotoja pasakė, kad mūsų neįsileis ir, kad pacientę galime vežti kur tik norime“, – GMP brigados vadovės liudijimą savo interneto puslapyje citavo profsąjunga „Solidarumas“.

Toks atsakymas medikams buvo nesuprantamas, nes kritinės būklės pacientė į Ukmergės ligoninę buvo atvežta, vadovaujantis GMP skelbimų lentoje pateiktu Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC), kuriam priklauso greitoji, vyriausiosios gydytojos Gitanos Čepienės rašytiniu nurodymu.

J.Keburienė portalui lrytas.lt priminė, kad Ukmergė – nedidelis miestas. Ankstų rytą visą jį pervažiuoti, ypač su švyturėliais, užtrunka vos apie septynias minutes. Pašnekovė stebėjosi, kad per tas 7 minutes staiga pasikeitė ligoninės pozicija ir jie kažkodėl nusprendė pacientės nepriimti. „Per tas 7 minutes GMP būtų nuvežę pusę kelio iki Širvintų ligoninės“, – sakė J.Keburienė.

GMP medikų teigimu, pacientė į Ukmergės ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių buvo atvežta jau pritemusios sąmonės, tačiau dar sugebėjo pati kvėpuoti ir reaguoti į aplinkos dirgiklius. Kadangi pacientės būklė sparčiai blogėjo, ištikimi Hipokrato priesaikai medikai pradėjo ją reanimuoti tuo, kuo galėjo, tai yra, tik GMP brigados turėtomis priemonėmis.

Pranešama, kad reanimuojant dalyvavo trys GMP brigadų nariai. Reanimavimas vyko pagal nustatytų teisės aktų reikalavimus. GMP medikai dar gerą pusvalandį bandė gaivinti ligonę, tačiau jos gyvybės neišgelbėjo.

VISAS TEKSTAS ČIA:
lr LOGO

NSlogo28baltas29
image (3)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: