Praleisti ir eiti į turinį

Nejaugi valdžiai taip sunku sutvarkyti žuvusiųjų kapus?

Senosios Kauno kapinės – neatskiriama Kauno istorijos dalis. Čia 1847–1959 m. buvo pagrindinės miesto kapinės, kuriose nuvo laidojami ne tik kauniečiai, bet ir Pirmojo pasaulinio karo aukos, žuvę Lietuvos nepriklausomybės kovose savanoriai, kariai, karo lakūnai, šauliai, 1941 m.sukilėliai.

Čia buvo S.Dariaus ir S.Girėno mauzoliejus, sovietmečiu Vėlinių dienomis šios kapinės buvo tapusios pasyvios rezistencijos vieta. 1949 m. sovietų valdžia jas uždarė, iškėlusi dalį palaikų į veikiančias kapines, sunaikinusi paminklą “Žuvome dėl tėvynės“, katalikų kapinių koplyčią, 1958 m. – ir S.Dariaus ir S.Girėno mauzoliejų.

Kapinėse gana tiksliai nustatyti katalikų, evangelikų, musulmonų ir stačiatikių kapinių sklypai. Tačiau katalikų sektoriuje, kuris gerai ištyrinėtas, iki šiol granitiniais kryželiais neįamžinti čia palaidoti kariai, savanoriai, šauliai, nors pagrindinis techninio kapinių sutvarkymo projekto brėžinys – informacinė lenta kapinėse įrengta prieš dešimtmetį.

Visuomeninės organizacijos, susijungusios į Lietuvos karių, palaidotų Kauno senosiose kapinėse, atminimo įamžinimo grupę Lietuvos kariuomenės dieną organizuoja Kauno senosiose kapinėse palaidotų Lietuvos kariuomenės savanorių, karių ir šaulių, pirmųjų Antrojo pasaulinio karo aukų, saksų savanorių atminimo pagerbimo renginius.

Tačiau, artėjant Lietuvos kariuomenės dienai, iki šiol nesutvarkyti kapai Senosiose kapinėse, nėra jokio ženklo apie saksų savanorių palaidojimo vietą bei žymens prie masinės Antrojo pasaulinio karo pirmųjų dienų aukų kapavietės.

Kauno forumas palaiko šią iniciatyvą ir kreipėsi į Kauno miesto savivaldybę rasti galimybę sutvarkyti minėtas atminimo vietas ir jose esančius kapus.

Prašymas dėl karių kapų sutvarkymo


Iniciatyvinės grupės prašymas

Iniciatyvinės grupės prašymas1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: