Praleisti ir eiti į turinį

VALDAS VASILIAUSKAS: S.Skvernelio sudaryta Vyriausybė ir jos programa Seime praslys kaip per sviestą

Seimas moko Lietuvą naujo žodžio: simonija

Po teisybei , tai užmirštas žodis, reiškiantis viduramžiais paplitusį bažnytinių pareigų pirkimą ir pardavimą ( pagal Biblijoje aprašytą burtininką Simoną, siūlusį pranašams parduoti jam gebėjimus daryti stebuklus). Seimas įteisino simoniją, pavadinęs ją nauja koalicijos sutartimi.

Simonijos požymių galėjome pastebėti dar prieš šios kadencijos Seimo rinkimus, kuriuos, kaip įprasta teigti, laimėjo Valstiečių ir žaliųjų partija. Iš tikrųjų rinkimus laimėjo partinių ir nepartinių blokas, vedamas Sauliaus Skvernelio. Blokas, kurį Ramūnas Karbauskis sėkmingai sulipdė, prie savo regioninės ir neįtakingos partijos pritraukdamas margą pakeleivių būrį, dažniausiai tuščiomis kišenėmis ir ne ką pilnesnėmis galvomis.

Veikiausiai partijos vedlys nesitikėjo, kad jo urmu supirkti legionieriai taip greitai ims kandžioti juos maitinusią ranką. Pasirodo, politikos pradžiokai gal mažai turi amunicijos, bet ambicijų – su kaupu. Seimo Kultūros komiteto pirmininkas klaidingai įsivaizdavo, kad jis vienas gali būti ambicingas.
Be jokio rimto reikalo kilo jo ir Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio kirstynės. Tai tipiškas ambicijų karas. Mažai abejotina, kieno bus viršus, bet tai bus Pyro pergalė, kuri atneš daugiau žalos , nei naudos ir pačiam R.Karbauskiui, ir jo partijai, ir viso Seimo prestižui.

Bet didžiausias smūgis Seimo prestižui – Agnės Širinskienės “auka”. Nejaugi viena galvočiausių Seimo narių pati sumąstė tokią kvailystę? Belieka pajuokauti: ar ji R.Karbauskio buvo parduota tvarkiečiams kaip vergė Izaura( buvo toks meksikiečių ašaringas TV serialas), ar jo pasiųsta į iškrikusią frakciją daryti tvarkos kaip komisarė iš V.Vyšnevskio “Optimistinės tragedijos”. Bet pabaiga gali būti ne tokia optimistinė: svarstymas Seimo Etikos ir procedūrų komisijoje ar net apkalta.

Simoniją Seime S.Skvernelis stebėjo iš šalies, atsiribojęs, laidydamas užuominas ir mįsles: gal jau nebevilks premjero rūpesčių naštos, gal būsiąs paprastu Seimo nariu, gal nustumsiąs R.Karbauskį ir tapsiąs partijos pirmininku, gal ieškosiąs kito partinio uosto, net paleidęs į “valstiečių” lyderį kelias strėles, panašias į kritiką.

Tačiau S.Skvernelis nepateisino žiniasklaidos, alkstančios sensacijų, sudėtų vilčių . Nei atsistatydinimo, nei konflikto su R.Karbauskiu. Jiedu ir toliau triūs išvien. “ …vardan tos…”

S. Skvernelis paprasčiausiai moka išlaikyti pauzę. Jis žino savo vertę, kurią šia porinkimine pauze tik pakėlė. Ir Seimo( net ir opozicijos), ir prezidento Gitano Nausėdos akyse, mat išvadavo juos nuo atsakomybės ieškoti naujo premjero. Kita vertus, premjeras galės reikliau perkošti koalicijos per simoniją Seime suderėtą kandidatų į ministrus sąrašą.

Teliko nuobodžios procedūros: Prezidentui Seimo pritarimu paskyrus premjerą, S.Skvernelio sudaryta Vyriausybė ir jos programa Seime praslys kaip per sviestą. Jeigu domitės politika, bet dar neatostogaujate, galite ramiai atsidėti vasaros džiaugsmams. Gražaus savaitgalio.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: