Praleisti ir eiti į turinį

NORDBALT: Renovacija pora metų po statybos

NORDBALT elektros jungtis su Švedija pragyvavo pora su trupučiu metų, kabeliai dar jūros dumbliais vos apaugę. Ir štai, jungtis stabdoma ir naujutėlaitei linijai vykdomas kapitalinis remontas. Delfių orakulas praneša, kad bus taisomos sausumos kabelių movos, nors toliau patikslinama – movos bus ne šiaip “taisomos“, o keičiamos naujomis. Visos iki vienos.

Net žiguliukai važiuoja ilgiau. Kokio lygio turėjo būti projektavimo, pačių movų ar darbų vykdymo kokybė, kad sugestų ir būtų keičiamas ne vienas kitas sistemos elementas, bet visi? Nebent tai būtų eksperimentinis, unikalus projektas, taikytas pirmąkart pasaulyje ir niekur jokių analogų ir patirties nebūtų.

Betgi ne, nieko čia unikalaus nepastatyta, jūrinės elektros jungtys šioje Žemėje tiesiamos daugiau kaip pusę amžiaus. Ir darbus vykdė pasaulinė lyderė ABB, priklausanti šveicarų ir tų pačių švedų kapitalui. Priėmė mūsų valstybinės komisijos, bandymai sėkmingi, parašai ir antspaudai sudėti, pinigai įsisavinti.

Koks džiaugsmas užsakovui – rangovas “taiso“ jungtį savo lėšomis, nes galioja garantija, mat, per greit linija nusprogo. Nors LitPol Link, nutiesta lietuviško rangovo UAB A.Žilinskis ir ko, kuriai pasaulinis lyderis ABB vykdė tik Alytaus skirstyklos ir keityklių stoties montavimą, veikia normaliai.

Movas naujomis keis nebe ABB, o Danijos bendrovė NKT. Akivaizdu, kad pasaulinis lyderis pridirbo tiek nesąmonių, taikė netinkamas naujas medžiagas ir t.t., kad nenorėdamas patirti visuotinės gėdos ir prarasti klientus, pardavė šiai danų firmai visą savo kabelių tiesimo verslą su visais įsipareigojimais.

Tiek apie pasaulinius “lyderius“ ir garantinius už ES lėšas nutiestų naujų linijų renovacijas. Viską galima rasti išmėtytą atskirais faktais po atskiras publikacijas arba perskaityti tarp eilučių, tačiau vienoje vietoje nerasite niekur. Pozityviesiems mūsų šeimininkams nepaliaujamai reikia naujos pozityvo dozės.

 

Algimantas Rusteika

..

..

..

..

..

..

..

..

..

..

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: