Praleisti ir eiti į turinį

Kaunas. Bundanti galia


Algimantas Rusteika

Pro langą atrodė – geras oras, bet nuo šalto vėjo stingo ausys ir skruostai. Sušildė žvilgsniai ir šypsenos. Žmonės, prieidavo paspaust rankos, persimest žodžiu – pasirodo, visus pažįstu, tik pirmąkart matausi. Dauguma su žmonomis, vaikais ir šuniukais, draugais ir draugėmis.

Movėm už žmonių suaukotus pinigus nupirktas naujas vėliavas iš dėžės ant kotų, dalinom kam trūko, užsirašant mašinų numerius. Nors ir šiaip grąžino visas. Ir visi vis klausinėjo – kiek čia mūsų? Atsakiau – valdžia padalins iš 10, tai taip ir skaičiuokit, kai perskaitysit.

Kai važiavom Marvelės gatve, aiškiai mačiau veidrodėlyje, toli toli kolonos pabaigą su mirkčiojančiu policijos švyturėliu. Ir toli priekyje, kitoj pusėj Nemuno, ties posūkiu į Birštono gatvę – pradžią. Grįžęs pamatuoju žemėlapy – kolona mažiausiai 3 km. Jei į 10 metrų telpa maždaug 1 – 2 mašinos, reiškia 300 – 600, nors vietomis važiavo dviem eilėmis.

Įsukant į autostradą, prie degalinės stovi jaunas kunigas su sutana ir visus važiuotojus laimina. Vairuotojai prasilenkdami ir lenkdami pypina, signalizuoja šviesomis. Gatvėse žmonės sustoja, mojuoja prie perėjų visi. Fotografuoja, šypsosi, kai kur stovi ant šaligatvių eilėmis.

Prie senosios Prezidentūros sustojam, motina ant šaligatvio pritūpusi, apkabinusi mažą mergytę. Abi mojuoja – atmojuoju, mergytė ima juoktis ir šokinėti, kažką mamai sako į ausį.

Donelaičio pradžioj Saulius Dambrauskas stovi su visa šeima prie tėvų ir savo senųjų namų. Su didžiuliu ginkmedžiu sode, po kuriuo karštą vasarą gėrėm šaltą alų. Žilas, vienplaukis mojuoja vėliava.

Jolanta šalia, daugiau šalia veidų, persisvėrusių per tvorą. Atsidarau langą, bet važiuoju antrąja eile, pirmąja sustojęs griaudėja BMW su didžiule vėliava ir mane uždengia. Pasisveikint nepavyksta.

Suvažiuojam prie Vyčio, vėjas dar stipresnis, grumba skruostai ir rankos. Policininkai su kaukėm, mandagūs. Nurodo kur sustoti ir perėjas, taktiškai perspėja “nesibūriuoti, kad po to nebūtų problemų“. Taktiškai ir mandagiai padėkojam.

Daug jaunimo. Himnas skamba ne taip nykiai, kaip laidotuvių giesmė valdžios salėse – iš širdies, su pasididžiavimu, iškilmingai. Ir visi pajunta jėgą. Susirenkam vėliavas, foto atminimui.

Aras filmuoja, prieina su mikrofonu, klausia kaip pavyko. Atsakau – kad žmonės ką nors padarytų, reikia atsibusti. Tai tikslas ir problema, nes miegoti gera, o prižadintas būna piktas.

Bet čia šventė. Čia tikrumas ir pykčio nebuvo, buvo džiaugsmas ir bundanti galia. Džiaugsmas ir bundanti Kauno galia – kaip seniai ir neseniai tai buvo.

___________________________________________________

Neužmirškime pasirašyti peticijų ir paraginti kitus tą padaryti:

Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija (nsta.lt)

Peticija – Prieš lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą – Laisvos Vishttps://laisvavisuomene.lt/peticija-pries-lyciai-neutralios-partnerystes-iteisinima/?fbclid=IwAR2CW3BxOJoxjAaQIKv0OUQm-HvpOtXYPOI7xA1VDbWDYzcHI5UayI6nLFouomenės Institutas (laisvavisuomene.lt)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: