Praleisti ir eiti į turinį

JAV kongresmenas Krisas Smitas apie teisėjos Neringos Venckienės bylą

Skelbiame JAV Kongreso nario Kriso Smito (Chris Smith) pareiškimą, kuriuo jis sureagavo į vakarykštį teismo posėdį Panevėžio apylinkės teisme ir sukritikavo teismo sprendimą nenutraukti bylos suėjus senačiai. Peržiūrėjęs slaptąjį Garliavos šturmo įrašą Kongreso narys pareiškė: „Ji kaltinama pasipriešinimu policijai, nors iš tikrųjų smurtas buvo panaudotas prieš ją“. Savo pareiškime kongresmenas Smitas kreipiasi ir į Lietuvos Respublikos Vyriausybę: „Aš skatinu Lietuvos Vyriausybę nutraukti teisėjos Venckienės baudžiamąjį persekiojimą“.


 

us
JAV Kongreso nario Kriso Smito pareiškimas dėl Lietuvos teisėjos Neringos Venckienės teismo

Vašingtonas | 2020 m. gegužės 25 d. | Paruošta Jeffo Sagnip (202-225-3765)

Chris Smith | U.S. Congressman for New Jersey's 4th DistrictKongresmenas Krisas Smitas, JAV Atstovų Rūmų Tomo Lantos Žmogaus Teisių komiteto vice-pirmininkas ir Užsienio Reikalų komiteto vyresnysis narys padarė šį pareiškimą dėl šiandien Lietuvoje prasidėjusio buvusios teisėjos ir parlamentarės Neringos Venckienės teismo proceso.

„Kreipiuosi į Lietuvos vyriausybę ragindamas nutraukti teisėjos Neringos Venckienės, kuri savo šalyje atskleidė korupcijos ir prekybos žmonėmis tinklą, baudžiamąjį persekiojimą. Teisėja Venckienė yra teisiama dėl sufabrikuotų kaltinimų, ji kaltinama pasipriešinimu policijai, nors iš tikrųjų smurtas buvo panaudotas prieš ją, jei bandant apsaugoti savo dukterėčią“.

„Šis procesas yra visiškai neteisėtas ir vyksta, kaip aš buvau informuotas, pasibaigus senaties terminui, ir tuomet, kai Lietuvos ir pasaulio žvilgsnis yra sukoncentruoti į COVID-19 krizę. Deja, teisėja Venckienė buvo išduota į Lietuvą prieš jos numatytą prieglobsčio svarstymo posėdį Jungtinėse Valstijose“.

„1991 metais, Sovietų Sąjungos nykimo dienomis, aš stovėjau petys į petį su Aukščiausios Tarybos pirmininku Vytautu Landsbergiu ir Lietuvos žmonėmis prie Lietuvos Parlamento Vilniuje, nes teisingumas to reikalavo. Aš skatinu Lietuvos Vyriausybę nutraukti teisėjos Venckienės baudžiamąjį persekiojimą ir raginu Panevėžio Apygardos Teismą ją išlaisvinti“.

Norėdami perskaityti H.R. 1107 įstatymo projekto tekstą dėl teisėjos Neringos Venckienės, pateiktą kongresmeno Smito, skirto jos prieglobsčio bylos nagrinėjimui ir išdėstančio pagrindinius su jos dukterėčios byla susijusius faktus spauskite ČIA.

Norėdami perskaityti liudijimus ar peržiūrėti kongreso posėdžio vaizdo įrašą Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Komisijoje, pavadintą „Politiškai Motyvuotas (Ne)Teisingumas“, paspauskite ČIA.

us

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: