Praleisti ir eiti į turinį

VSD skandalas. Tai įprasta praktika

Algimantas Rusteika
KAUNO FORUMAS

Po tokio skandalo apie valstybės saugumo veiklą per prezidento rinkimus Paryžiuje jau būtų barikados, JAV Kongrese būtų naktį sudaroma tyrimo komisija, Kijevo centre iki dangaus liepsnotų padangos, net Raudonojoj Aikštėj koks nors psichas prie grindinio prisikaltų mašnelę. Bet nusiraminkit, Lietuvoj to nebus. Čia tirs ne tai, kas pasakyta, o tą, kuris pasakė. O po to protus nuplaus koronavirusų cunamis.

80 000 savo piliečių tyrimų per metus – taip mūsų žvalgyba “kovoja su išorės grėsmėmis“. Tiria kandidatų į prezidentus “aplinką“, kviečiasi “pokalbiams“, apie kuriuos po to “nieko nežino“. Ir jei kas ne taip, jei kas valdžiai nenaudinga, vadinasi, rusai puola, o kas nepatenkintas mūsų prisidirbimais – tas su jais. Pagrindiniai valstybės priešai, grėsmės ir tyrimo objektai – jos piliečiai.

Tai Seimo rinkimai ir konservatorių-užingridų-grybauskaičių sprendžiamoji prasidėjo. Ne tik V.Ušacko artimus žmones sekė ir baugino “nebauginančiais pokalbiais“. Ir Jo Ekselencijos Prezidento, kuris yra labai drąsiai neįgalus (pripraskim). Visų kandidatų aplinkas tyrė, tik konservatoriškos I.Šimonytės aplinkos netyrė. Matyt, nėra ten ko tirti, ir taip visi aiškūs ir savi.

Tai kas gi vykstą? Ogi specialiųjų ir slaptųjų tarnybų vadovybėje pasimetimas – nežinia, kaip baigsis kova, ar ateis Naujas Šeimininkas (šitas tai tikrai ne šeimininkas), ar ne? Taip ir matau virpančias šnerves, gaudančias vėjo kryptį. KĄ DARYTI? Kam tarnauti, kas šers, kaip išlikti?

Visus paskyrusiai D.Grybauskaitei? Praeitas etapas, nors dar įprotis krūpčioti, bendri darbeliai ir demaskavimo siaubas. Sauliui, kuris nebus Paulium ir jau perima dalį vežimo vadelių? O jei konservatoriai sugrįš?

Kam naudinga? Naudinga valstiečiams, kuriuos šitiek ujo. Ir G.Nausėdai, norinčiam bent kiek įtakos, kurios dabar tiesiog neturi, naudinga nepatvirtinti D.Grybauskaitės žmogaus D.Jauniškio kitai kadencijai.

Ir štai VSD atsiranda vidinė frakcija, kuri per kurmį išneša informacijos, o dabar ateina laikas ją išmesti viešumon. Ne be reikalo D.Jauniškis laksto po studijas, akys pilnos baimės, matyt, pasakyta – pats prisidirbai, pats išsrėbk. Kovos tikslas – užvaldyti VSD failus. Nes Lietuvoj rinkimus laimi tas, kas valdo kompromatus.

G.Nausėda, kaip ir visada, nedaro nieko. Ir niekada nedarys, tik leis įvykiams vystytis savaime – ir tai jo didžiausias bus padarymas, ačiū ir už tai. O kompromatų failai jau ima suktis. Visi atsisako tirti arba nieko net neištyrę neranda. Ir be jokių tyrimų jau žino ir sako, kad tai ne tik blefas, bet ir nusikaltimas prieš valstybę.

Ir štai, alfoje.lt pasirodęs straipsnis apie VSD vykdytus “tyrimus“ prieš I.Šimonytės oponentus prezidento rinkimuose. Kitą dieną tik opa! straipsnis iš portalo dingsta. Kažkas galingas užbaubė – aišku visiems, kas. Paspauskit nuorodą, ir paaiškės, kad straipsnis ištrintas, ratukai suksis suksis ir parodys klaidą:

https://www.alfa.lt/straipsnis/50413603/d-jauniskis-2019-m-vsd-patikrino-apie-80-tukst-zmoniu-tai-iprasta-praktika?fbclid=IwAR29B1Pt1LRmunE18sv2-5rK-CZprDRRO-Ef-6d9M0kvqVBVoATBjIajfyU

Na, bet Google serveriai tai ne Lietuvoj. Paspauskit Google kopiją:

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:C3NQPeru1KYJ:https://www.alfa.lt/straipsnis/50413603/d-jauniskis-2019-m-vsd-patikrino-apie-80-tukst-zmoniu-tai-iprasta-praktika+&cd=1&hl=lt&ct=clnk&gl=lt&client=opera

Ką matot? Ogi jūsų kompiuteris siunčia užklausą Google serveriui, gauna atsakymą ir pradedama siųsti straipsnį į jūsų kompiuterį. Pasirodo straipsnio pavadinimas, nuotrauka ir Opa! ekranas užblokuojamas ir atsiranda užrašas STRAIPSNIS NERASTAS. Tiksliau jis rastas ir jau ateina iš JAV į Lietuvoj esantį jūsų kompą, bet čia vietinė cenzūra perima signalą, o jums atkiša špygą.

Toks informacinis karas už žodžio laisvę, kuriame VSD naudoja savo galias kritikai prieš VSD pašalinti iš viešosios erdvės. Vien šis viešos informacijos blokavimo faktas, primenantis Š.Korėją, kurį visi galit pamatyt savo ekranuose, yra nusikaltimas, kuris turi būti tiriamas. Apie institucijų reputaciją, kuria taip susirūpino prezidentas, ir kalbos nėra.

Gera naujiena ta, kad ne visi paklūsta galingam, bet neteisėtam ir neteisingam baubimui. Tekstą galit ramiai paskaityti Vakarų Eksprese, kol dar ir čia neužblokavo: https://www.ve.lt/naujienos/lietuva/lietuva/d-jauniskis-2019-m-vsd-patikrino-apie-80-tukst-zmoniu-tai—iprasta-praktika-1780480/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: