Praleisti ir eiti į turinį

GEDIMINAS MERKYS: Ne R.Tamašunienė turėtų atsistatydinti

Dėl netinkamo avarijos Alytuje likvidavimo pasipiktinę žmonės jau reikalauja ministrės R. Tamašunienės atsistatydinimo. Formaliai jie teisūs, už civilinę saugą atsako LR VRM. Giliau pamąsčius, visgi prie ko čia toji ministrė ir dar tautinių mažumų atstovė?

Palikite ją ramybėje. Net nepadoru ją kultūringiems ir demokratiškiems žmonėms kritikuoti. Ji nei dienos anksčiau nebuvo vykdomojoje valdžioje, o ministerijoje vos kojas spėjo apšilti. Moteris akivaizdžiai sutrikusi, išsigandusi, nežino ką daryti.

Ji visai nuoširdžiai nieko nei apie avarijas, nei apie civilinę saugą neišmano. Tam yra karjeros pareigūnai vyrai. Europoje labai madinga skirti jaunas, išvaizdžias moteris vadovauti jėgos ministerijoms. Jūs norit, kad Lietuva būtų nemadinga?

Toje VRM ilgą laiką ministeriavo buvęs policijos generalinis komisaras S. Skvernelis. Ministerijos kancleriu buvo toks milicininkas-policininkas A. Stončaitis, dabar į Vyriausybės kanclerio postą patekęs. Būtent tokie veikėjai privalėjo tada ir privalo dabar adekvačiai suprasti, kas yra ekstremali situacija, technogeninė avarija ir pan.

Deja, vietoje investicijų į civilinės saugos vystymą anuometinis ministras S.Skvernelis ir A.Stončaitis už mūsų pinigus pripirko vandens patrankų ir spec.automobilių su grotomis. Galimoms riaušėms malšinti. Kilnojamoms taršos matavimo stotelėms pinigų neliko. Jas dabar nuomojamės iš Lenkijos.

Tuo metu, kai pradėjo plisti Alytaus apylinkėse nugaišusių kiškučių ir paukščiukų nuotraukos, kai pradėjo dusti vaikai, sostinėje, Katedros aikštėje, įvyko riaušių malšinimo technikos ir malšinimo pratybų demonstravimas. Vietoje pagalbos dūstančiam Alytui – šou. Protingiems žmonėms tai – piliečių bauginimo procedūra: žinokite, kas Jūsų laukia…

Kaip ten bebūtų, S.Skvernelio ir A.Stončaičio pirkiniai yra skirti riaušėms vaikyti, kurių nebus. Tai suvokia kiekvienas, dabar ne 2009 m. Visi normalūs, jauni ir darbingi, kurie galėtų kažko mitinguose realiai pareikalauti iš degraduojančios valdžios, jau seniai išvyko. Juk nekels riaušių šuntuoti diedukai su įmontuotu stimuliatoriumi?

Vietoje riaušių bus tik naktinės raudos į pagalvę ir nevilties prakeiksmai rinktai valdžiai. Mistikos žinovai ir ekstrasensai aiškina, kad tokie pelnyti prakeiksmai anksčiau ar vėliau savo tikslą pasiekia, sugrįžta ligomis, šeimos nelaimėmis.

Neišmanau tų dalykų, Dievas žino… Aukštesnių paslaptingų jėgų akivaizdoje galiu pasiguosti tik tuo, kad esu ant Kryžių kalno prie savo gimtų Šiaulių kryželį pastatęs. Ant jo taip ir užrašiau: „Dieve, saugok Lietuvos šeimas…“. Tikiuosi – tebestovi.

Jei dar nepraradote mąstymo gebėjimo visiškai, reikalaukite ne R.Tamašunienės, bet Skvernelio ir Stončaičio atsistatydinimo. Reikėtų siekti ir lizinginio Premjero gimdytojo ir „lėlininko“ – R. Karbauskio atsistatydinimo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: