Praleisti ir eiti į turinį

Jūsų be galo daug, bet esat vieni

Algimantas Rusteika
Kauno forumas

 

Apsupta kariuomenė turi dar pakankamai šaudmenų, maisto, medikamentų. Gali kautis ilgai, jei kariai nežino, kad yra apsupti. Pralaimi tada, kai sužino ir visi ima galvoti tik apie išsigelbėjimą.

Pralaimėjimas ateina kai sužinai, kad negalėsi laimėti. Kada suvoki esąs vienas ir supranti, kad mūsų mažai. Kad jų yra daug daugiau. Vienišumas ne tik visada lydi pralaiminčius, bet ir pralaimėjimus sukuria.

Jie tą žino gerai. Svarbiausia, kad pasijustum – esi vienas. Tavo mintys teisingos, ketinimai gražūs, jokios savinaudos. Galėtum širdį parodyti, jei kam būtų įdomu – bet juk neįdomu. Esi vienišas. Ir jūs bejėgiai ir vieniši.

Jūsų niekur nėra. Sėdit sau vieniši savo nameliuose, jei tokius turit, vieni kitų negirdit ir nematot. Ir niekas jūsų negirdi ir nemato. Jūsų nerodo ir neskaito. Jūsų be galo daug, bet esat vieni. Jūs vieniši, apsupti ir pralaimėjot.

Problema ne ta, kad tai įvyko, o kur buvom visus tuos metus, vis galvodami kaip varlės šildomame dubenėlyje – “niekatokia“. Sukčių turguje žaidžiant antpirščiais taktika ir laimėjimo būdas vienas – apgauti. Ir visada supranti po fakto.

Tvarto durys seniai atidarytos, bet pro jas sklinda tik ėriukų tylėjimas – gal dar šiandien ne mane? Revoliucijos prasideda kada viršūnės nebegali senoviškai valdyti, o apačios nebenori senoviškai gyventi. O dabar visi gali ir nori, ir visi tokie naujoviški.

Ir visi turi ką prarasti. Todėl tegul praranda kiti, o mes pasakysim, kad viskas padaryta ne taip, kaip reikėjo, nors kaip reikėjo ir patys nežinom, bet kad mums nieko nereikėtų daryti ir viskas įvyktų kaip norim.

Einam į varžybas ir sergam ne už savą komandą, o už tą, kuri stipresnė ir labai bijom apsirikti, ir prigalvojam tam milijonus priežasčių. Paguodos prizas tas, kad teisieji visada mažuma ir pinigai, abejingumas  bei instinktai, o ne protas valdo pasaulį. Deja, ir teisiuosius – taip pat.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: