Praleisti ir eiti į turinį

KASTYTIS BRAZIULIS: Kuo 2006-ųjų parlamentinis tyrimas skiriasi nuo dabartinio?

Yra didelis skirtumas tarp 2006 metais atlikto parlamentinio tyrimo ir dabartinio.

Pirma, anuomet VSD mūru stojo ginti Rusijos „Gazpromų“ atstovus ir jų veiklą Lietuvoje. Gina iki šiol. Dabar plačiu frontu puola lietuvišką koncerną, vos ne kiekvieną dieną skelbdama slaptais įrankiais surinktą informaciją.

Antra, VSD neišslaptino 12 informacinių pranešimų (apibendrinta, keliais sakiniais parašyta) apie „Gazpromo“ atstovų veiklą Lietuvoje (ten ne analitinės pažymos, o informaciniai pranešimai), saugo jas akylai iki šios dienos. Dabar VSD viešina visą operatyvinę informaciją: pokalbius, žinutes, elektroninius laiškus, fizinio sekimo medžiagą…

Trečia, keisčiausias ne skirtumas, o sutapimas. Tie kurie aršiai gynė „Gazprom“ atstovus – valdininkai, politikai, žurnalistai – dabar aršiai puola „MG Baltic“.

Jei asmuo, nežiūrint, kas jis toks yra – prezidentas, Seimo narys, ministerijos klerkas, VSD pareigūnas ar „MG Baltic“ savininkas, ar Jonas – padarė nusikaltimą, tai jis už tai turi būti nubaustas. Teisėsaugos paskirtis laiku atpažinti nusikaltimo darymą, nustatyti asmenį ir jį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, o ne dalyvauti politinėje kovoje dėl įtakos. Deja, dabar yra būtent taip.

Na ir pabaigai, patikėsiu NSGK ir VSD sąžiningumu, jei jie atskleis visą, pabrėžiu, ne tik 12 pažymų, bet visą operatyvinę informaciją apie „Gazprom“ atstovų veiklą Lietuvoje bei jų daromą įtaką ir kitų įtakos grupių veiklą.

 

 

tiesos_lt_logotipas_mazas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: