Praleisti ir eiti į turinį

Tautos forumo laiškas

Nors buvo darbo diena, Tautos Forumo organizuota šventinė eisena su Trispalvėmis ir po jos įvykę pilietiniai mitingai sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo ir pritraukė daug dalyvių. Tautos Forumas auga ir stiprėja, sparčiai plečiasi jo geografija. Renginyje dalyvavo Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, taip pat kituose miestuose veikiančių arba besisteigiančių forumų atstovai.

Čia nuotraukos iš eitynių:

https://www.facebook.com/propatria.lt/photos/pb.166001730163862.-2207520000.1524997031./1592588190838535/?type=1&theater

 

Prezidentei buvo įteikti S. Daukanto aikštėje vykusio pilietinio mitingo dalyvių reikalavimai. Svarbiausias iš jų – skubiai atsisakyti vadinamosios „globalios Lietuvos“ vizijos. Ši vizija yra „europeizuota“ ir „vesternizuota“ sovietinės komunistinės tautų susiliejimo ir valstybių išnykimo doktrinos  versija. Ja besivadovaujanti Lietuva faktiškai yra vienintelė Europos šalis, kurios valdantysis sluoksnis, sekdamas savo sovietinių pirmtakų pavyzdžiu,  pagrindiniu ideologiniu ir politiniu Lietuvos plėtros tikslu sąmoningai pasirinko savanorišką tautos ir valstybės susinaikinimą.

 

Pilietiniame mitinge buvo protestuojama prieš neoliberalizmo ideologija ir „naujosios viešosios“ vadybos principais grindžiamas VU pertvarkas, kurios neišvengiamai baigsis tokiu pat fiasko, kokiu baigėsi ta pačia ideologija ir principais grįsta nemokšiška ir voliuntaristinė „krepšelinė“ aukštojo mokslo reforma. VU Tarybos pirmininkas ir Rektorius buvo pakviesti susitikti su mitingo dalyviais Sąjūdžio Iniciatyvinės grupės pirmininko R. Pakalnio jiems iš anksto nusiųstu laišku:
http://www.propatria.lt/2018/04/romo-pakalnio-laiskas-vu-tarybos.html

 

Nors abu kviesti asmenys neatvyko, buvo įteiktas Kreipimasis „Dėl VU misijos“, kuriame įvardijamos universitetą kamuojančios negalios ir išdėstomi reikalavimai dėl būtinų VU reformų strategijos ir taktikos pokyčių:

http://www.vilniausforumas.lt/2018/04/kreipimasis-del-vilniaus-universiteto.html

 

Pilietinis mitingas buvo pratęstas ir iš S. Daukanto a. persikėlė prie VU TSPMI. Mitingo dalyviai protestavo dėl instituto akademinio ir intelektualinio lygio nuosmukio, stiprėjančios ideologinės ir politinės cenzūros bei akademinės laisvės varžymo, taip pat dėl vykstančio ypač atviro ir šiurkštaus mėginimo grynai sovietiniais metodais pašalinti prof. V. Radžvilą iš TSPMI ir VU:
VU TSPMI naikinama prof. Vytauto Radžvilo darbo vieta

 

Grupelė instituto studentų, sudaryta daugiausia iš jaunųjų liberalų ir konservatorių, surengė negausų TSPMI administraciją palaikantį mitingą. Pateikiame abiejų mitingų vaizdo įrašą:
https://www.facebook.com/LietuvosZinios/videos/2187607187932796/

 

Mitingo dalyvių pasakytose kalbose pabrėžtos dvi pagrindinės TSPMI sukerojusios blogybės: akademinis nuosmukis ir įsivyravusi nesveikos konkurencijos, patyčių, į sovietmetį grąžinanti moralinio ir psichologinio spaudimo, ideologinio ir politinio persekiojimo, baimės ir susvetimėjimo atmosfera:
http://www.propatria.lt/2018/04/algimantas-jankauskas-vyksta-politinis.html

 

VU Tarybai, Senatui, Rektoriui buvo įteiktas Kreipimasis „Dėl VU TSPMI akademinės misijos ir laisvės žlugdymo“, kuriame išdėstomos instituto problemos ir reikalaujama direktoriaus R. Vilpišausko atsistatydinimo:
http://www.vilniausforumas.lt/2018/04/kreipimasis-del-tspmi-akademines.html

 

Mėginant įteikti šį dokumentą direktoriui, sulaukta ciniško akibrokšto: jo paliepimu į institutą nebuvo įleisti Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariai B. Leonavičius ir R. Pakalnis, norėję asmeniškai pasikalbėti su direktoriumi mitingo dalyviams rūpimais klausimais.

Dar vienas vertas dėmesio įvykusio renginio bruožas – aktyvus ir vis gausesnis jaunimo dalyvavimas ir renginio metu pasakytos turiningos, drąsios ir pilietiškos kalbos.

Dovilo Petkaus: https://www.facebook.com/dainius.petkus.5/posts/2142546852452771

Vytauto Vyšniausko: https://www.facebook.com/tomas.baranauskas1/posts/2024563540887044

Valentino Žemgulio (nuo 26:30): https://www.facebook.com/LietuvosZinios/videos/2187607187932796/

 

Šitoks jaunimo ir pirmiausia studentijos budimas primena Sąjūdžio pradžią ir nepalieka abejonių, kad kylanti Tautos Forumo banga yra negrįžtama ir nesustabdoma. Daugėja aiškių ir viltingų ženklų, kad ji jau neišsikvėps ir nenuslūgs, kad ir kaip šito trokštų šių dienų eurosovietinė Lietuvos politinė ir akademinė nomenklatūra ir biurokratija.

..

..

..

..

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: