Praleisti ir eiti į turinį

Birželio 21 d. mitingo reikalavimai

Lietuvos šeimų sąjūdžio mitingo, įvykusio Vilniuje birželio 21 d.

REZOLIUCIJA

Lietuvoje, karo Ukrainoje pretekstu,  faktiškai įvesta ir kasdien stiprinama diktatūra. Cenzūruojama spauda, ribojamos ir laužomos piliečių konstitucinės teisės ir laisvės. Seime ruošiamasi patvirtinti  LR Konstituciją pažeidžiančią “partnerystę“ ir ratifikuoti Stambulo konvenciją, priimti Narkotikų dekriminalizavimo įstatymą, pakeisti Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatymą, kuris draudžia skleisti Konstitucijai prieštaraujančią šeimos sampratą.

Šie, Lietuvos Respublikos Konstituciją ignoruojantys įstatymai ir aktai, diskriminuos kiekvieną Lietuvos šeimą, vaiką, pilietį. Faktiškai įvedamas antikonstitucinis draudimas tėvams auklėti vaikus pagal savo dorovinius ir religinius įsitikinimus. Iš neteisės negali kilti teisė, todėl įstatymai, priimti  pažeidžiant  Konstituciją, negali būti teisėti.

Po Nepaprastosios padėties priedanga vyksta pokiliminiai susitarimai, kurie, faktiškai  negaliojant Viešųjų pirkimų įstatymui, sudaro prielaidas grobstyti valstybės lėšas arba naudoti jas netikslingai ir neatsakingai.

Tokiais savo veiksmais valdžia skatina nepasitikėjimą valstybe bei jos institucijomis. Visuotinio pavojaus valstybei akivaizdoje, Ukrainos karo fone panieka didžiajai daugumai Lietuvos Respublikos piliečių ir visuomenės valios nepaisymas kelia įtampą valstybėje ir grėsmę nacionaliniam saugumui. Tolesnis visuomenės skaldymas ir supriešinimas yra nusikalstamas.

Aštuonioliktoji Lietuvos Respublikos Vyriausybė per bemaž pusę savo kadencijos išnaudojo visuomenės pasitikėjimo limitą, taip ir nesugebėjusi įrodyti savo kompetencijų bei profesionalumo, kuriuo taip giriasi.

Reikalaujame Lietuvos Respublikos Prezidento, Seimo ir Vyriausybės:

1. Nedelsiant atšaukti Nepaprastąją padėtį.

2. Nedelsiant sustabdyti bet kokius visuomenės skaldymo ir susipriešinimo veiksmus, patyčias, priešų paieškas ir panieką pilietinei visuomenei žiniasklaidoje.

3. Nedelsiant sustabdyti bet kokius planus didinti ar įvesti naujus mokesčius.

4. Nedelsiant spręsti klausimą dėl pridėtinės vertės mokesčio būtiniausiems maisto produktams, akcizo kurui ir degalams sumažinimo ar panaikinimo ir imtis kitų priemonių įtampai visuomenėje sumažinti.

5. Nedelsiant stabdyti išorinės grėsmės pretekstu taikomus visuomenės laisvių ir teisių suvaržymus bei visuomenės daugumai kategoriškai nepriimtinus Civilinės sąjungos, Stambulo konvencijos nuostatų įtvirtinimus įstatymuose ir kitus kontraversiškai vertinamus įstatymų aktus.

6. Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen – balsavimu pasitikrinti pasitikėjimą Seime.

7. Vyriausybės atsistatydinimo, o jai to nepadarius – Prezidento reikalaujame pareikšti jai politinį nepasitikėjimą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: