Praleisti ir eiti į turinį

Apie ką tyli LRT?


Algimantas Rusteika

Trečiadienis

Pastebėjot, kaip nutilo džiaugsmingos LRT fanfaros dėl senuko Džo Bideno išrinkimo? Kaip nuslopo patyčių banga einančiam pareigas galingiausios pasaulio valstybės, užtikrinančios mūsų saugumą, prezidentui? Kas gi atsitiko?

Teksaso valstija apskundė JAV Aukščiausiajam teismui Džordžijos, Mičigano, Pensilvanijos ir Viskonsino valstijas dėl jose priimtų neteisėtų veiksmų keičiant rinkimų tvarką, kurie sukėlė chasosą balsuojant netiesiogiai ir paštu bei paveikė rezultatus Džo Baideno naudai. Prie Teksaso ieškinio dėl rinkimų neteisėtumo prisijungė 17 valstijų ir D.Trampas.

Be šių ginčijamų keturių valstijų 62 rinkikų Džo Bidenas turėtų 244, Donaldas Trampas turi 232 balsus. Pripažinus čia rinkimų rezultatus neteisėtais, rinkikų kolegijoje nė vienas iš kandidatų neturėtų daugumos. Prasidėjo JAV prezidento rinkimų dramos kulminacija.

Tokiu atveju pagal JAV Konstituciją prezidentą rinktų Atstovų rūmai. Ten demokratai turi daugumą, tačiau kiekviena valstija turi tik vieną balsą ir respublikonai turėtų daugiau balsų. Nuo ieškinio baigties priklauso rinkimų rezultatai. Respublikonai turi Aukščiausiajame Teisme daugumą, tris iš devynių teisėjų paskyrė pats D.Trampas, tik buvo klausimas – ar jie ryšis?

Viską, kaip ir visada kritiniais istorijos momentais, lemia asmenybės, jų atsakomybė, drąsa ar bailumas, sąžinė ir kitos žmogiškos savybės. Čia visi sprendimai politiniai, teisė pasitelkiama tik jau priimtam sprendimui argumentuoti. Tiksi superfinalo pratęsimo paskutinės minutės, tačiau mūsų medijos apie svarbiausią pasaulio įvykį tylėjo kaip per šermenis.

Kodėl – suprasti nesunku. Šiame prasidėjusiame galutinės kovo kontekste paskelbus informaciją apie teisminį procesą JAV, mūsų šeimininkų europinių lyderių komjaunuoliškai karšti sveikinimai Džo Baidenui būtų atrodę itin nediplomatiškai, kaip kišimasis į kitos valstybės vidaus reikalus palaikant vieną iš neišspręsto teisminio ginčo šalių.

O jeigu Aukščiausiasis Teismas ieškinio netenkintų – va tada, savaitę pratylėjus LRT atsibustų ir pateiktų Lietuvai džiaugsmingą naujieną.

Penktadienis. Post factum

Ką gi, viskas baigta? JAV Aukščiausiasis Teismas aštuoniolikos JAV valstijų ieškinio dėl rinkimų pažeidimų keturiose valstijose atmetė neišdrįso net svarstyti.

Senelį Džo neužilgo skelbs prezidentu. Per LRT neabejotinai rengiamos laidos su fanfaromis, pugačiauskai su kojalomis visą naktį tekstus sau rašė.

LRT ilgai nepranešė naujienų, slėpė nuo mūsų svarbią informaciją? Atsakys, kad laukė, kaip baigsis – ir tiek. Nugalėtojai neteisiami, tai jie visus teisia ir rašo istoriją.

Katastrofiško, globalaus, istorinio lūžio nuojauta, kur nėra gerų variantų. Jei nieko neprasidės, civilizacijos susinaikinimo tamsa plėsis toliau, jei prasidės – procesas bus blogas.

Paskutinė rimta atsvara Briuselio euroglobalistų diktatūrai išnyks. Lauksim imigrantų ir kitų gerovės valstybės smagybių. Jungtinių Europos Valstijų Sąjungos projektas įgaus pagreitį.

Ruoškimės gyventi atgyvenų gyvenimus.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: